Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka 3000 zł na 30 arów
Autor Wiadomość
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 22 Maj 2017, 21:29   Kosiarka 3000 zł na 30 arów

Poszukuję kosiarki, która pochodzi dłuższy czas na teren 30 arów w kwocie około 3000 zł. Nie jest to idealnie płaski teren, więc przydałoby się coś w miarę solidnego. Przeważnie koszę z założonym koszem, więc powinna dobrze zbierać, ale od czasu do czasu do czasu też mulczowanie. Zrobiłem takie wstępne rozeznanie i wytypowałem następujące:

1. STIGA TWINCLIP 55 S B
Silnik B&S S675 EXi
blacha stalowa
Z plusów, wydaje się, że dzięki konstrukcji noża będzie dobrze zarówno zbierać do kosza jak i mulczować, czy ktoś ma doświadczenie z tym rozwiązaniem? Minusy to stalowa obudowa no i ten nóż jeżeli będzie konieczność wymiany jest dosyć drogi. Fajnie, że można ją ustawić pionowo.


2. ACTIVE 5400SB
Silnik B&S S800E
Aluminium
Chyba mój faworyt, zbiera dobre opinie, podobno solidny sprzęt. Silnik też chyba najmocniejszy, z filmików widać, że bardzo dobrze zbiera do kosza. Tutaj najbardziej się obawiam serwisu, z tego co widzę z tym jest kiepsko. Pytanie jak często jest potrzeba skorzystania z niego i czy rzeczywiście jest problem z częściami.

3. AL-KO 5255 VS
B&S 675 EX
blacha stalowa
Wygląda na solidny sprzęt, na plus wyrzut boczny. Do tego dłuższa gwarancja i regulacja prędkości.

4. Oleo-Mac MAX53 TBX Allroad Alu
B&S 675RS
Aluminium
Raczej najmniej mnie interesuje, najdroższa i tylko 51 cm szerokości.

Co myślicie o tych sprzętach? Które urządzenie Waszym zdaniem będzie najlepsze? Głównie zależy mi na bezawaryjnej pracy.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 08:27   

Active 5400SB,najmocniejszy silnik,obudowa aluminiowa i napęd dyferencjał,bezkonkurencyjna
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 23 Maj 2017, 08:40   

A jak się sprawdza aluminium jeżeli chodzi o uszkodzenia? Nie ukrywam, czasami jakiś kamień mi się trafi, do tej pory miałem kosiarke z obudową stalowa i nie robiło to na niej wrażenia. Jest ryzyko pęknięcia?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:02   

Musiał byś ją wepchnąć pod Tira żeby coś pękło,bez obaw ta obudowa jest dość gruba aby wytrzymać wiele
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:06   

Dzięki za odpowiedź. Obecnie w sumie zastanawiam się nad Active lub Stiga. Za Stiga trochę przemawia możliwość mulczowania, do Active taki zestaw trzeba dokupić, a jednak czasami z tego korzystam. Do tego mam blisko przedstawiciela i serwis.

Czy te Stigi to ogólnie rzecz biorąc solidny sprzęt? Głównie zastanawia mnie ten nietypowy nóż, czy rzeczywiście dobrze się sprawdza zarówno w koszeniu z koszem, jak i mulczowaniu.

Czy różnica w mocy między 675, a 800e jest zauważalna? Obecnie mam stary silnik quantum xm 50 I czasami przy większej trawie potrafi się dusić, chociaż ogólnie jest w porządku. To odpowiednik 675, czy coś słabszego?
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:30   

odpuść activa dostępność części zerowa
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:52   

Moc w tym silniku wierz mi jest odczuwalna,w Stidze jest blacha stalowa tańsza bo rdzewieje więc mogą coś dorzucić,za zest.mulczujący do Activy musisz dołożyć,masz do wyboru Alu albo stal,silnik mocniejszy i słabszy,napęd normalny a dyferencjał,ty płacisz ty wybierasz
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
zarkoma 
trawnikowicz

Imię: Stefan
Wiek: 32
Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 24 Maj 2017, 09:30   

Brakuje : KOSIARKA SPALINOWA ARIENS LM 21.
Dobra do manewrowania. Ale trochę droższa.
_________________
zasiedziały kosiarczyk
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 24 Maj 2017, 09:37   

Ariens już niestety za drogi. Dzięki za odpowiedzi, w takim razie zdecyduję między Stigą, a Active.
 
zarkoma 
trawnikowicz

Imię: Stefan
Wiek: 32
Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 24 Maj 2017, 09:59   

Czy przekroczenie o niecałe 130 zł -3000 zł, jest na tyle istotne - aby z tej marki zrezygnować. Skrętne, przednie koła to rzadkość w tej cenie. Ale jaka wygoda. Mogę na priva dać linka, bo nie wiem czy tutejsze forum dopuszcza? Miłego dnia,
_________________
zasiedziały kosiarczyk
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 24 Maj 2017, 13:27   

Gdzie jest w takiej cenie? Wszędzie widzę znacznie droższe.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Maj 2017, 13:38   

Szkoda tylko że w Ariensie ceny części są kosmiczne,liczone w setkach już,być może coś się zmieni bo zmienił się przedstawiciel ale ceny części raczej nie ulegną zmianie,czy kółka obrotowe są takie dobre??? sam nie wiem,przez kilka lat mieliśmy jedno zapytanie o ariensa,może ktoś używa takiej kosiarki niech się wypowie bo sam jestem ciekaw czy te koła zdają egzamin np.czy ta kosiarka nie ucieka na boki a trakcie koszenia
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
zarkoma 
trawnikowicz

Imię: Stefan
Wiek: 32
Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 4
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 24 Maj 2017, 20:16   

Ceną - to moja wina, nie doczytałem. Ceny takie ma Bydgoszcz ART-Bud, ale przez telefon usłyszałem: że zmienił się hurtownik. I nie mają żadnych zapasów. Nic z tego co proponują na stroni nie jest już aktualne. Ale dopiero po moim telefonie, wycofali się z tej oferty. Miłego,
_________________
zasiedziały kosiarczyk
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 24 Maj 2017, 20:26   

hmm jerzyk zerowa powiadasz ciekawe czy ty wszystko do swoich maszyn masz na juz. stanowczo nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia rozumiem ze nie handlujesz ta firma wiec sie nie dziwie ze nie zalatwisz pewnych czesci ja np nie handluje oleomakiem i tez mam problem jak przyjmuje na serwis czesto musze po znajomych szukac prosze skoncz z ta zla propaganda
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 25 Maj 2017, 07:42   

Leszku to nie zła propaganda, do sprzętu który sprzedaję mam wszystko od ręki. Mało tego klientom którzy kupują sprzęt w naszym sklepie stacjonarnym oferujemy 48 godz. serwis przez cały okres użytkowania urządzenia, jak nie zmieścimy się z naprawą w 48 godz. klient dostaje urządzenie zastępcze.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 25 Maj 2017, 10:13   

Fajnie bardzo profesjonalne podejscie ale klamiesz ze masz wszystko od reki bo sam piszesz ze nie dajesz rady w 48 h czasami kolegi ile masz tych magazynow czesci?l
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Maj 2017, 16:16   

No to fajnie bo co drugi klient ma sprzęt za darmo do pracy,mało kogo stać na taki gest :mrgreen: (chyba że macie tylko kilku klientów)
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 06:41   

Ostatecznie zdecydowałem się na kosiarkę Active 5400 SB, gdyby ktoś też szukał kosiarki w podobnej cenie to poniżej krótka recenzja.

Zaznaczam, że obecnie wykonałem jedno pełne koszenie działki, więc ten opis dotyczy praktycznie nowej kosiarki.
To z plusów:
-kosiarka sprawia wrażenie mega solidnej z wyglądu, sam wygląd to wiadomo subiektywna sprawa, ale mi się bardzo podoba, nie ma jakichś udziwnień, dodatków z plastiku, które mają w zamierzenie polepszać wygląda i innych takich wynalazków
-sam aluminiowy odlew jest gruby, mechanizm napędu dobrze schowany, wygląda to wszystko na przemyślane.
-bardzo sztywna, na ten moment nic nie stuka, nic się nie wygina, rączki solidne i grube, a z tym jest różnie jak chodziłem po sklepach
-to co można zobaczyć w filmikach na youtubie odnośnie nabijania kosza to w pełni prawda, kosiarka rewelacyjnie nabija kosz, nawet przy wyższej i mokrej trawie, nie ma tutaj takie efektu, że koszt jest nabity do połowy, a już nic dalej nie leci.
-ciekawe rozwiązanie jest takie, że kosz posiada metalowy wypust, który wchodzi w otwór wylotowy. kiedy wyciągamy kosz to na tym wypuście wyciągamy trawę z otworu. Zapobiega to sytuacji jaką często miałem w poprzedniej kosiarce kiedy po ponownym założeniu kosza okazywało się, że muszę go ściągać i przetykać wylot, bo jest pełny i trawa nie leci.
-koła aluminiowe, opona jest z gumy (dosyć twardej, ale jednak nie plastik i ugina się pod naciskiem), co sprawia, że przyczepność jest dobra. Do tego samo manewrowanie kosiarką jest bardzo dobre ze względu na mechanizm różnicowy.
-silnik w tym egzemplarzu to B&S 800e i naprawdę robi on robotę, kosi bez zająknięcia naprawdę gęstą trawę, wcześniej miałem nie taki znowu słaby model Quantum 50, ale ten jest bez porównania mocniejszy.
-jeżeli ktoś myśli o koszeniu bez kosza, z wyrzutem tylnym to sprawdza się to bardzo dobrze, kosiarka nie zapycha się.


Minusy:
-co prawda kosiarka jest bardzo sztywna, ale jest to trochę kosztem wygody, bo rączki nie są w żaden sposób regulowane i są stosunkowo krótkie. Już się przyzwyczaiłem, ale na początku wydawały mi się zbyt krótkie, jak ktoś jest wysoki to lepiej niech sprawdzi to przed zakupem.
-spodziewałem się, że ten silnik skoro jest tak reklamowany z łatwym mechanizmem startu będzie lżej odpalał. Jest ok, odpala, ale szału nie ma w stosunku do starego 10 letniego silnika
-mechanizm podnoszenia chodzi ciężko ze względu na krótką rączkę i ogólnie nie podoba mi się w jaki sposób jest to rozwiązane, to jedna z nielicznych plastikowych części i mam obawy (być może nieuzasadnione) jak długo to będzie działać.
-kosiarka poziomów ma sporo, ale wszystkie są dosyć nisko, najwyższy poziom jest znacznie niżej niż w poprzedniej kosiarce. Nie ma problemów z koszeniem, bo jak mówiłem silnik jest super mocny, ale jak ktoś kosi miejsca gdzie nie wie co jest pod spodem, albo są duże nierówności to powinien to wziąć pod uwagę.
-ze względu na specyficzne ukształtowanie spodu kosiarki, które prowadzi trawę w takim tunelu mycie z podłączeniem węża niezbyt się sprawdza.
-mimo wszystko dodatkowy zestaw do mulczowania to 400 zł (nóż+zaślepka), szkoda, że samej zaślepki nie ma w zestawie, chociaż z tym nożem do zbierania trawy to chyba i tak by to nic nie dało.

To tyle, ogólnie sprzęt na ten moment jak najbardziej polecam, mam nadzieję, że kosiarka jest tak solidna jak wygląda na pierwszy rzut oka i nie będzie z nią problemów w następnych latach.
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 07:41   

To nie było tematu,silnik powinien odpalać za pierwszym razem,jest nowy więc nie ma porównania ze starym silnikiem sam taka maszynę odpalałem w tym roku j4est co kopnąć i paliła 10 na 10 jak "dobra zapalniczka"
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 07:43   

Źle się zrozumieliśmy, ja nie kupiłem tego zestawu, bo sam koszę z koszem, może czasami by się przydał, ale to jednak zbyt drogo, a sam zestaw składa się właśnie z zaślepki i noża.
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Wrzesień 2017, 22:23   

Pytanie do forumowicza Przemka co zakupił Active5400sb. Jak po czasie oceniasz zakup kosiareczki? Ja pytalem w sklepie 30km oddalonego od mojego miejsca zamieszkania i cena z zestawem do mulczowania 3399zl. Tak sie zastanawiam bo pisales ze mechanizm regulacji wysokosi ciecia wyglada lipnie. Jak sie sprawuje po czasie?
Przegladam strone z kosiarkami Active i jest model 5800sb gdzie kazde kolo reguluje sie osobno i mechanizm jest metalowy.Szerkosc ciecia 57 a cena na sucho bez dodatkow tez 3400zl....a i silnik mocniejszy i kosz ma 80L oraz wiekszy zakres wysokosci ciecia. To by mi pasowalo....nie wiem co wybrac...mysle co zrobic :-(
Poradzi ktos coś?
  
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 1 Październik 2017, 10:13   

Bez zmian, mechanizm działa bez zarzutu, kosiarka również. Inna sprawa, że gdyby coś zepsuło się w tak krótkim czasie to byłbym bardzo zdziwiony. Trochę jestem tylko zawiedziony ciezkim odpalaniem. Liczyłem, że jednak będzie to działało lepiej, bo kosiarka jest czasami używana przez kobietę, a jest to wręcz trochę cięższe niż w starym Quantumie. Dla faceta nie ma problemu, jak się mocno pociągnie to odpala za pierwszym razem nawet na zimnym silniku.
Co do wyboru ja ze względu na działkę nie zdecydowałbym się na pewno na kosiarke bez centralnej regulacji kół. Silnik w tej kosiarce jest bardzo mocny, trudno mi sobie wyobrazić sytuację kiedy przydałby się mocniejszy, bo kosilem nią już bardzo wysoka gęsta i mokra trawę i nie udało mi się jej udusić.
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 1 Październik 2017, 21:59   

Witam!
Dziękuję za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie jak oceniasz staly naped?Nie lepiej jest miec zmienny?Myslisz ze centralna regulacja jeyt lepsza od pojedynczej?Mi sie wydaje ze chyba az tak czesto sie tego nie ustawia wiec nie powinno byc tragedii w regulacji na kazde kolo osobno.
Jaki duzy teren kosisz?
 
Przemekc1 

Imię: Przemekc1
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 2 Październik 2017, 09:51   

Koszę około 30/40 arów. Napęd jest dla mnie optymalny, nigdy nie zwracałem uwagi, że mogłoby być szybciej/wolniej. Pewnie jak można mieć zmienny to lepiej zmienny ;) Regulować można go trochę obrotami silnika. Wbrew pozorom nawet przy minimalnym ustawieniu kosiarka nadal bez problemu kosi i zbiera do kosza, ale nie wiem czy to na dłuższą metę jest dobre dla silnika.
Na pewno napęd jest bardzo mocny, a kółka nie ślizgają się nawet pod górkę. Pewnie to zasługa dosyć gumowatego bieżnika (nie jest to opona samochodowa, ale też nie twardy plastik jak w sporej ilości sprzętu) i dużej wagi.
Jak dla mnie centralna regulacja jest bez porównania lepsza. Oczywiście jak kosisz wszystko i tak na jednej wysokości to nie ma żadnego znaczenia, ale ja mam dosyć nierówny teren i w trakcie koszenia przeważnie zmieniam kilka razy wysokość, więc centralna regulacja to dla mnie obowiązkowy element wyposażenia. Tutaj nie jest rozwiązana w mojej ocenie specjalnie dobrze, ale narazie spełnia swoje zadanie. Jedno na co bym zwrócił uwagę, zakres regulacji jest dosyć niski, a przynajmniej w mojej poprzedniej kosiarce mogłem ustawić go znacznie wyżej. Dla mnie to nie problem, bo i tak nigdy nie koszę tak wysoko (obecnie ustawiam mniej więcej na środku zakresu), ale to jest coś co warto sobie przemyśleć przed zakupem.
  
 
Dario3103 

Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: opolskie
Wysłany: 2 Październik 2017, 14:49   

I o to mi chodziło.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i opinie. Napewno pomoze mi to przy wyborze kosiarki dla mnie.
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum