Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Silnik quantum XM50 Briggs & Stratton - zalewanie świecy
Autor Wiadomość
piokuk10 

Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 23:31   Silnik quantum XM50 Briggs & Stratton - zalewanie świecy

Witam
Mam taki problem z kosiarką która posiada ten (quantum XM50 Briggs & Stratton) silnik.
Ma on podobno 3,5KM na pewno nie ma pod gaźnikiem membrany ;)
Mam wrażenie ze zalewa ona świecę. Na oryginalnej świecy bosch pulsowały obroty ale kosiłem tak aż ostatnio nie dało rady jej odpalić tylko strzelała od czasu do czasu w wydech to zmieniłem świece wsadziłem od innej kosiarki, pracowała po zmianie równiuteńko popracowała na niej może z 1,5h podczas koszenia gdy pracowała płynnie zaczęła przerywać myślałem ze paliwo się kończy ale okazało się jednak ze jest, przy probie ponownego odpalenia pojawił się problem bo nie chciała zapalić ale jakim cudem się udało przerywała ale po chwili kosiarka złapała znowu równe obroty. Kosiła łącznie tego dnia z 3h zgasiłem wyczyściłem następnego dnia znowu na tej drugiej tym razem świecy nie odpaliła gdy ja wykreciłem była cala mokra. Zmieniłem na ta co była oryginalnie ale kosiarka pracowała tak byle jak przerywała i odpalać nie za bardzo chciała. Dzisiaj pod wieczór chciałem ja znowu odpalić ale nic z tego nawet nie ruszy strzela w wydech a świeca mokra. Ja już na prawdę nie wiem co robić żeby normalnie pracowała :/
Da się jakoś wyregulować ten gaźnik ?
Tu kilka fotek na pierwszej pokazany gaźnik i podłączenie wszystkiego proszę o sprawdzenie czy wszystko jest ok.
TUTAJ
A drugie zdjęcie pokazuje 2 śrubki jedna o regulacja obrotów a druga nad komora pływakową do czego służy ?
TUTAJ
Z góry dzięki za porady
Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony przez piokuk10 18 Sierpień 2011, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 16:28   

Witam, na wstępie chciałem poinformować Cię żę, ta maszyna nie ma 3.5KM tylko co najmniej 5KM.Gażnik tego typu nie posiada membran.Teraz mam pytanie, czy kosiarką Uderzyłeś w np. kamień, kłodę czy kretowinę?Jeżeli tak to Zdemontuj obudowę rozrusznika i odkręć kielich na kole magnesowym i zobacz ustawienie klina ( czy nie jest zdeformowany).
Następne pytanie ,czy kosiarka ta ma fajkę świecy metalową czy gumową ,jeżeli metalową to ją zmień( W środku jest rezystor przeciw zakłóceniowy który często ulega awarii).
_________________
Henry58
 
piokuk10 

Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 23:06   

Fajkę mam po wierzchu gumową a w srodku jest metal który łączy świece i kabel w/n.
Co do koła zamachowego myślę że jest tam wszystko ok ale jutro to rozbiorę i zrobie fotki ;)
Ale według mnie jest to dziwne bo przez 1,5h chodziła równiuteńko nie miała żadnych problemów a potem wraz znowu zaczęła przerywać.A do czego jest ta sruba nad komorą pływakową ?Sprawdziłem kolo zamachowe wszystko jest w jak najlepszym porządku :) Co dalej ?
Ostatnio zmieniony przez piokuk10 20 Sierpień 2011, 14:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 21 Sierpień 2011, 12:33   

Witam śruba regulacyjna górna ta przy osi przepustnicy służy do wyregulowania wolnych obrotów, druga natomiast do regulacji składu mieszanki.Wykonaj jeszcze sprawdzenie luzów zaworowych na zimnym silniku.
_________________
Henry58
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 21 Sierpień 2011, 15:54   

Sprawdź jeszcze czy czasami pływak niejest dziurawy ( moze wtedy być większy poziom paliwa w gaźniku) i czy zawór iglicowy jest szczelny.
 
piokuk10 

Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: 21 Sierpień 2011, 20:15   

Zawór iglicowy szczelny pływak również nie jest dziurawy. Tylko to je ja nie wiem co to jest luz zaworowy ani nie wiem gdzie tego szukac ani jak to sprawdzić :/
Ostatnio zmieniony przez piokuk10 21 Sierpień 2011, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 18:25   

Witam,kolego Krzychu1 może Ty podpowiesz koledze.Bez urazy. Jesteśmy na tym forum aby pomagać a wymiana zdań zawsze bywa.
_________________
Henry58
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 18:41   

Witam raz jeszcze , popatrz również na szarą rurkę dochodzącą do gaźnika(kolektor ssący ) czy nie ma pęknięć ,oraz na uszczelkę pod nią.
_________________
Henry58
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 22:18   

Dyskusja Henry jest jak najbardziej wskazana ;-)
Sprawdź dokłądnie gaźnik być moze do rurki emulsyjnej niedochodzi powietrze i zasysa samo paliwo zamiast emulsji pal-pow, wskutek czego wzbogaca miesznke i moze zalewać świecę. Jak zdjejmiesz obudowę filtra z przodu gaźnika śa dwa otowry jeden większy a drugi kalibrwany mały, sprawdź oba czy są drozne.
Najważniejsza sprawa: czy przepustnica ssania ptwiera Ci sie całkowicie?? czasami sie zacinaja i otwieraja sie do połowy efekt będzie jak wyzej. Na załozonym gaźniku, włacz dzwignią gazu ssanie i wyłącz tak jakby był na max obrotach i zoabcz czy przepustnica jest otwarta czy zamknięta.
I jeszcze jedno czy moze czsami filtr powietrza ni jest mokry??? mokry filtr działa jak właczone ssanie, sprubuj bez filtra zapalić i zobaczyć co się dzieje.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 19:08   

Witam.Kolego, do zaworów dostaniesz się po zdemontowaniu tłumika.Zobaczysz prostokątną kapsułkę mocowaną na dwie małe śrubki, zdemontujesz pokrywkę i zobaczysz zawory.Ustaw tłok w GMP(górny martwy punkt) zawory muszą być rozciągnięte i sprawdż luz zaworowy.Na ssącym powinien wynosić 0.15-0.18 wydechowy 0.18.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum