Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Demon RQ 480 (kosa RQ480 4,8 KM)
Autor Wiadomość
Reguly 

Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 1
  Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 09:48   Demon RQ 480 (kosa RQ480 4,8 KM)

Witam serdecznie...
Jestem świeżym nabywcą kosy spalinowej Demon RQ 480, a konkretnie tego zestawu:

Niestety dołączona instrukcja nie podaje jak dokonać montażu krok po kroku. Zdaje sobie sprawę, że starzy wyjadacze mają zapewne takie kwestie w małym palcu, niemniej u mnie pojawiły się w trakcie montażu pewne pytanie, na które odpowiedzi byłby by dla mnie b. pomocne...
Otóż, po pierwsze, po zmontowaniu piły zostały mi dwa elementy, które zupełnie nie wiem do czego mają być wykorzystane - przedstawiłem je na załączonym niżej obrazku jako element 1 i 2.

1. Do czego jest ten zaworek kulkowy i ta śruba (jedyne takie w zestawie dołączonym do części kosy)?

Odnośnie elementów 3,4 i 5 widocznych również na poniższym obrazku, mam kolejne pytanie:

Zdaje sobie doskonale sprawę, że elementy te służą do mocowania ostrzy lub głowicy żyłkowej. Na filmie http://www.youtube.com/watch?v=OG7jSGsbydo przy montażu tarczy stalowej (3.30 minuta filmu) widać kolejność nakładania poszczególnych elementów - w 3.40 minucie filmu nakładana jest tzw. osłona mocowania ostrza (element oznaczony na rysunku numerem 4 - pierścień o średnicy ok 6 cm) - nie bardzo jednak widać którą stroną do tarczy tnącej.
2. Czy z tarczą tnącą winna się stukać wypukła cześć środkowa osłony mocowania ostrza czy wklęsła? Logiczne wydaje się nakładać ją wklęsłą stroną do tarczy by lepiej dociskała ale proszę jeszcze o potwierdzenie.
Analogicznie w 4.09 minucie filmu nakładana jest głowica żyłkowa kosy i tu podobny dylemat...
3. Czy przy zakładaniu głowicy z żyłką w ogolę zakładać (w tym przypadku przed montażem głowicy) ową osłonę mocowania ostrza czy nie?
4. Jeśli przed nałażeniem głowicy z żyłką konieczne jest wcześniejsze założenie osłonę mocowania ostrza to analogicznie jak w pytaniu 2. którą stroną winna stykać się z tą głowicą z żyłkową? Czy powspomina być dopasowana do tzw. podkładki ograniczającej na zasadzie "na łyżeczkę"?
Niestety te elementy niezbyt widać na filmie.

I na koniec kilka dodatkowych kwestii:
5. Ja dokonywać smarowania tej kosy (gdzie znajdują się otwory to umożliwiające), średnio co jaki czas dokonywać smarowania i czym najlepiej?
6. Czy i na czym polega docieranie takiej kosy (jak to przeprowadzić i jakie warunki należy przy tym spełniać)?

Będę niezmiernie wdzięczny za udzieloną pomoc i okazane zrozumienie i cierpliwość.
Ostatnio zmieniony przez Reguly 12 Wrzesień 2012, 09:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 10:49   

A sportowy wydech był w zestawie? Przy takiej mocy przydałoby się też chłodzenie cieczą.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 11:05   

oprócz chłdzenia cieczą przy tej pojemności jeszcze elektryczny rozrusznik
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 11:06   

a na powarznie podejdź do jakiegoś serwisu daj mechanikowi na dobre piwo to ci wszystko wyjaśni
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Wrzesień 2012, 17:07   

Kolega Jurek dobrze mówi przejdź sie do serwisu daj na piwo a wytłumaczy tobie wszystko no chyba ze pracują tam same barany czyli mówiąc po europejski wymieniacze czesci w takim razie napisz mi na priv a prześle instrukcje co prawda od innej ale wszystko bedzie opisane
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Wrzesień 2012, 21:24   

irukard napisał/a:
A sportowy wydech był w zestawie? Przy takiej mocy przydałoby się też chłodzenie cieczą.

hehe dobre dobre
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 11:31   

dolek napisał/a:
hehe dobre dobre


Sarkazm serwisantów do zakupów gratis :)
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum