Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Głowica żyłkowa stihl fs 250
Autor Wiadomość
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 25 Czerwiec 2011, 10:00   Głowica żyłkowa stihl fs 250

Witam!
Kupiłem około miesiąc temu kosę stihl fs 250. Kosa sprawuje się świetnie, jest jednak jeden mankament - żyłka sama się urywa. Kosząc nawet małą trawkę, nie zaczepiając o żadne badyle itp. po chwili jedna (cały czas ta sama) końcówka żyłki urywa się i to zaraz przy samej głowicy, tak, że żeby ją wyciągnąć trzeba przerywać pracę i robić to ręcznie. Zawsze urywa mi się żyłka nawinięta na górną część głowicy
czyli tylko ta, która jest nawinięta wyżej. Już sam nie wiem czy to ja ją źle zakładam czy to wina głowicy. Raczej to drugie, bo chyba inaczej nie da się jej założyć ;p

Proszę o pomoc, bo przerywanie pracy co 3 minuty, żeby wyciągnąć żyłkę to głupia sprawa.
Aa, zapomniałbym dodać, że gdy po chwilce koszenia sam ją przedłużę uderzając w ziemie (mimo iż jej długość jest wystarczająca) jedna końcówka (ta z dolnej szpuli czy jak to nazwać) jest OK, ale na tej drugiej przy samej głowicy widać, że już się przeciera i po chwili urwie ;/

Nie jest to żadna badziewska żyłka tylko oryginalna stihla. Kupiłem nawet wzmacnianą, ale ona niszczy się jeszcze szybciej.
Ostatnio zmieniony przez Paralet 25 Czerwiec 2011, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 25 Czerwiec 2011, 10:24   

Obejrzyj dokładnie oczka przez które przechodzi żyłka wychodząc ze szpuli.
Powinno być gładko bez ostrych krawedzi.Nie wiem jaka szpula , ale zwykle sa metalwe gladkie przelotki-oczka. Może wypadło i zyłka sama sie ucina.
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 25 Czerwiec 2011, 10:41   

przelotki wyglądają OKEJ, poza tym zawsze ucina tę z góry, bez różnicy przez która przelotkę to idzie ;]
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 25 Czerwiec 2011, 10:54   

Witam, Zanieś do serwisu i poproś o wymianę przelotki.Powinno pomóc , a dobry serwis wykona to na miejscu bez problemu.
_________________
Henry58
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 25 Czerwiec 2011, 11:53   

dokładnie tak zrobiłem :) 2 minuty i wymienione, cena jednej to 2.70. także nie było najgorzej chociaż mógłbym chyba to na gwarancji zrobić, ale OK

teraz czekam, że trawa trochę obeschnie i idę sprawdzić czy to coś dało :)
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 27 Czerwiec 2011, 17:11   

nowe przelotki nic nie dały, chyba trzeba będzie odesłać na gwarancji ;]
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
  Wysłany: 28 Czerwiec 2011, 17:57   Re: Głowica żyłkowa stihl fs 250

[quote="Paralet"] Już sam nie wiem czy to ja ją źle zakładam czy to wina głowicy. Raczej to drugie, bo chyba inaczej nie da się jej założyć ;p
[quote]
Szkoda, że nie poprosiłeś o nawinięcie będąc w serwisie. Bez problemu powinni to zrobić. Uwierz mi że, da się nawinąć odwrotnie, bo mój tato ciągle to robił, a żyłka wylatywała mu przy pierwszym kontakcie z ziemią
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 15:57   

ona mi nie wylatuje, tylko po minucie koszenia urywa się w przelotce ;]
byłem w serwisie, nawinęli mi, to samo, oddałem na gwarancji, dali mi nową głowicę żyłkową lecz nadal to samo :-x żyłka nawinięta oryginalnie, koszę sobie i po chwili oczywiście urywa żyłkę z górnej części szpuli

czy możliwe jest, aby to była moja zła technika koszenia? nowa głowica i to samo, już nie mam pojęcia co to może być...
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 16:51   

A żyłka w nowej głowicy tez nowa ,z innej partii..Może tniesz po twardym .ale wtedy by skracała się z obu stron
I pytanie: czy nawijasz jak było w instrukcji głowicy.Może masz tzw symetryczną(z puknięcia o grunt odwija się następna porcja) a może zwykła "lewa-prawa"
Popatrz w instrukcję nawijania,dla danej szpuli.
Ostatnio zmieniony przez conri 9 Lipiec 2011, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 18:06   

nawijam tak jak jest w instrukcji, poza tym, ta co mam teraz jest oryginalnie nawinięta, w starej głowicy nawijali mi w serwisie i też było to samo...

wszystko bym zrozumiał, ale dlaczego zawsze urywa się żyłka tylko z górnej części? gdy tak co 30 sekund przedłużę żyłkę stuknięciem o podłoże (mimo iż jej długość jest wystarczająca) to widać na żyłce, że już jest przetarta do połowy w miejscu gdzie wychodzi z przelotki, oczywiście na drugiej żyłce nie ma nawet żadnego śladu, gdyby mi się ta górna nie urywała, to ta żyłką którą już zużyłem na 2 lata by mi chyba wystarczyła...
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 21:45   

Swoja droga problem jest ciekawy , przyjrzyj sie wyraznie w ktorym miejscu sie przeciera i postaraj sie ustalic o co ? Bo przeciez ocos musi ! To bedzie ktores miejsce na/w glowicy . Sprawdz ile luzu maja obydwie zylki { sprobuj lekko wsunac i wysunac do glowicy jedna i druga , poruszaj nimi na boki } Sprawdz czy zachowuja sie podobnie , a wlasciwie czy zachowuja sie tak samo . !
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lipiec 2011, 21:48   

I jeszcze -jaki jest "charakter " tego przetarcia : na jakiej dlugosci , a moze to nadciecie , moze zagniecenie . Patrz i analizuj . Czekam na diagnoze .
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Lipiec 2011, 13:32   

Proponuje abyś zrobił zdjęcia i pokazał szczegółowo elementy glowicy
 
Konrado 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 11 Lipiec 2011, 07:39   

Spróbuj zamienić żyłki z dolnej na górną w głowicy i zobacz jaki da to efekt.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Lipiec 2011, 18:13   

Zadnego !!!
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 13 Lipiec 2011, 21:41   

A napewno obie strony żyłki (dolna i górna) trafiają w nóż przy rozwijaniu?? Może ta, która sie przeciera nie trafia. Rozumię, że nóż jest na miejscu i w miarę ostry.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
wykaszacz 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 90
Wysłany: 13 Lipiec 2011, 21:45   

1.Zamocz w wodzie to zredukuje troche to urywanie się żyłki.
2.Jeżeli masz Stihlowską to mi też się urywa.Jeśli masz Takową nie kupuj jej więcej ,lub przelotki trochę spiłuj bo one mają ostre krawędzie na środku.Najlepiej pilnikiem do łańcucha pilarki.
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 19 Lipiec 2011, 14:13   

Oddałem nową głowice jeszcze raz na gwarancji. Wzięli całą kosę i powiedzieli, że będą testować, moją głowicę na innych kosach i inne głowice na mojej kosie. Okazało się, że cała seria głowic jaką mięli w sklepie jest wadliwa! We wszystkich działo się podobnie. Zamontowali straszy typ głowicy i podobno jest OK. Zamówili ją już dla mnie i czekam, aż będę mógł odebrać kosę z nową (choć starszego typu), niezawodną głowicą :)
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 22 Lipiec 2011, 17:08   

No to nieźle.
Dobrze, że chociaż przyznali się do błędu, czego nie można byłoby napewno oczekiwać po tanich-chińskich markach
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 15:02   

szlak mnie trafia, nowa głowica i to samo ;| na początku wydawało się, że będzie dobrze, ale nadzieja matką głupich, chwilę pokoszę na gęstszej trawie i się przeciera

na razie nie mam aparatu to fotek nie trzasnę, ale zawsze na przelotce, od jej wewnętrznej strony, bo trzeba ręcznie ją potem wyciągać ;]

czy to prawda, że po trzech uwzględnionych reklamacjach dostanę nową kosę?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 15:17   

Jeżeli naprawa nieskuteczna,masz prawo do zwrotu,lub wymiany.Ale dla wyjasnienia zwróciłbym sie do Sthihl Polska,o zajęcie stanowiska.Zależy im na naszym rynku ,może pomogą w problemie.
 
wykaszacz 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 90
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 21:16   

Ważne !!!
1.Zamocz żyłkę do wody na kilka tyg.
2.Wyjmij te ******** przelotki i zeszlifuj kanty pilnikiem do łańcucha !
Masz pewnie na nich nadlewy i one działają tak jak nożyk.
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 24 Lipiec 2011, 00:19   

wykaszacz, przelotki są OK, bo z dolnej części szpuli nigdy nie urwie, zawsze z górnej i nie ma znaczenia, w której przelotce znajduje się żyłka, poza tym nie będę póki co nic piłował, w poniedziałek zawożę po raz kolejny do serwisu...
conri, goście pracujący w serwisie bardzo spoko ;) wydaje mi się, że nie będzie problemu z kolejną, ewentualną wymianą
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 27 Lipiec 2011, 20:02   

Próbowałeś zastosować inną żyłkę?
Podziwiam cię za cierpliwość.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 31 Lipiec 2011, 09:19   

próbowałem, nawet wzmacniającą kupiłem z drucikiem w środku, ale tamta jeszcze szybciej się rwała ;]

w serwisie coś mówili, że nie mogą się ze stihl Polska skontaktować, kosa już u nich kolejny tydzień, mam nadzieję, że teraz już będzie dobrze, nie ma co się denerwować, wtedy mogliby mi dać jakąś dupną głowicę i więcej nie wymieniać twierdząc, że moja wina, a na razie deszcz, to koszenia nie mam ;p
 
VaVren 

Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: 27 Lipiec 2012, 13:03   

Witam,
sory za odgrzanie tematu ale mam ten sam problem. Posiadam kose Stihl FS 410 C i w poprzednim sezonie zachowywała się bez zarzutu (bardzo dużo koszenia) a w tym urywa mi jedną tą samą linkę na przelotkach. Urwana linka wyglada jakby była przepalona/ stopiona. Wie ktoś co to może być? Paralet jak poradziłeś sobie ze swoim sprzetem?? pozdrawiam
 
alf 

Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 47
Wysłany: 27 Lipiec 2012, 16:36   

witam

Namocz porządnie żyłkę przed koszeniem. Przesuszona żyłka jest bardziej krucha i łamliwa. Na stronie Stihla piszą, żeby przechowywać żyłki tnące i nylonowe nożyki do głowic poly-cut w wodzie.

pozdr
Raf
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Lipiec 2012, 16:57   

Należy wymienić przelotki one tez nie są wieczne jak sie wytrą i zrobi sie ostra krawędź to bedzie rwać zylkę
Ostatnio zmieniony przez troku 27 Lipiec 2012, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
wykaszacz 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 90
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 14:10   

TO jest błąd konstrukcyjny,zawsze urywa się u góry szpuli,przelotki są za nisko i temp niszczy napiętą już żyłkę,ta żylka zanim przejdzie przez przelotkę trze o to do zaczepiania żyłki na środku...
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 29 Listopad 2012, 22:39   

wykaszacz w końcu wszystko wyjaśnił. Moja przygoda skończyła się tak, że wymienili mi całkowicie głowicę na nie sthilowską i jest okej. Wszystkim z podobnym problemem polecam walczyć do końca o sprawną głowicę ;)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum