Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Honda UMK 435E LEET a UEET uchwyt normalny czy kabłąkowy?
Autor Wiadomość
bizsolek 

Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 11:14   Honda UMK 435E LEET a UEET uchwyt normalny czy kabłąkowy?

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem kosy Honda UMK 435E.

Są dwa podmodele LEET i UEET, z opisu i zdjęć widać że różnicą jest uchwyt UEET posiada klasyczny, a LEET kabłąkowy.

UEET


LEET



Wybrał bym klasyczny ale do LEET można w późniejszym czasie wybrać dodatkowe oprzyrządowanie takie jak: podkrzesywarke i nożyce do żywopłotu.

Co sądzicie o tej kosie?
Czy są jeszcze jakieś różnice w tych podmodelach?
Jak się sprawuje uchwyt kabłąkowy w praktyce?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez bizsolek 30 Czerwiec 2012, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
kosiarzPL 
Kosa spalinowa-Husqvarna 235R

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 11
Wysłany: 1 Lipiec 2012, 14:34   

Witaj bizsolek, przede wszystkim napisz do jakich celów kosa ta ma być zastosowana, bo jeśli chodzi o np, wykaszanie przy drzewkach lub obkaszanie wokół płotu, i innych pracach w których długo nie trzeba będzie pracować to wybierz opcję LEET. Jeśli chodzi o cięższe prace, w których będziesz długo pracował wybierz opcję UEET. Ja ze swojej strony dodam że lepiej wziąźć wersję UEET ponieważ i tak czy tak możesz nią wykaszać koło obiektów oraz kosić duże powierzchnie, mając o wiele większy komfort niż przy wersji LEET. Co do tych narzędzi dodatkowych to zastanów się czy masz tych drzewek tak dużo że będą ci potrzebne dodatkowe końcówki, zamiast zwykłej drabiny i piłki ręcznej. Pozdrawiam kosiarzPL.
 
 
bizsolek 

Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 11:47   

kosiarzPL napisał/a:
Przede wszystkim napisz do jakich celów kosa ta ma być zastosowana.

Obecnie jest to kupiona nowa działka, 1000 m2. Jest na niej chwast, obecny poziom 60 cm, i przydło by się to teraz skosić i 3 lata będzie to w takim stanie - pole z chwastami.
W przyszłości widomo że marzy się: domek, drzewka itd, więc będzie trzeba kosić koło drzewek, dużo tego nie będzie ze względu na powierzchni działki.

Proszę jeszcze o informacje o samym produkcie czy to dobry wybór, czytałem o kosach stihl i husqvarna na tym forum że są ok, ale lubię mieć wszystko jednego producenta. Podoba mi się firma honda bo auto też mam hondy, takie przywiązanie :). Czytałem że mają dobre kosiarki, ale nie widziałem wątku o kosach hondy.

Pozdrawiam bizsolek
 
kosiarzPL 
Kosa spalinowa-Husqvarna 235R

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 11
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 15:20   

do takiej działki według mnie tylko opcja UEET, przy LEET po 30, 40 minutach zaczną cię boleć ręce, tak jak pisałem w moim poprzednim poście jak wybierzesz wersję UEET to spokojnie możesz ją wykorzystywać do wykaszania wokół przeszkód, mając przy tym duży komfort pracy. Co do kos spalinowych, zastanów się czy nie lepiej dołożyć około 200 zł i kupić Husqvarne 333R która jest o 0.7 kW mocniejsza. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na Honde to nie jest to marka która robi wszystko na odwal się, i jej maszyny też są wykonywane z dbałością, lecz zapłacisz mniej więcej tyle samo co za Husqvarne a będziesz mieć mniejszą moc. Pozdrawiam KosiarzPL.
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 17:10   

Silniki hondy są naprawdę niezłe, mocne niezawodne i zaawansowane technologicznie, mają większy moment obrotowy ważniejszy od koni mechanicznych, jedynym mankamentem jest dbałość o wymianę oleju na czas ( 4 takt - co 10h pracy ) przy silnikach zasilanych mieszanką wlewamy paliwo z olejem i się o to nie martwimy. Wybrałbym kosę z kierownicą - lepsza pozycja koszącego przy dłuższej pracy nie bolą plecy.
Ostatnio zmieniony przez troku 2 Lipiec 2012, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum