Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
konkrety ogólne przed nowym sezonem
Autor Wiadomość
komodo80 
z lekka zielony

Wiek: 44
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Kartuzy
Wysłany: 5 Marzec 2011, 11:18   konkrety ogólne przed nowym sezonem

Mam pytania natury technicznej:
1. Jak to jest z obrotami kosy podczas pracy. W przypadku pilarki to nie mam wątpliwości że spust powinien być nonstop w pozycji wciśniętej aż do końca. Ale w przypadku kosy spalinowej FS200 , w niektórych miejscach na działce mam słabo zarośnięte i tam kosząc trzymam spust mniej więcej na 2/3. Pytanie brzmi czy ja chcąc zaoszczędzić na paliwie przypadkiem nie szkodzę mojej maszynie? Jak to wygląda z technicznego punktu widzenia?
2. Czy narzędzia z systemu stihla kombiSystem można podpinać pod każdą maszynę. Tzn. prawie każdą w moim przypadku FS200?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 6 Marzec 2011, 13:36   Re: konkrety ogólne przed nowym sezonem

komodo80 napisał/a:
Mam pytania natury technicznej:
1. Jak to jest z obrotami kosy podczas pracy. W przypadku pilarki to nie mam wątpliwości że spust powinien być nonstop w pozycji wciśniętej aż do końca. Ale w przypadku kosy spalinowej FS200 , w niektórych miejscach na działce mam słabo zarośnięte i tam kosząc trzymam spust mniej więcej na 2/3. Pytanie brzmi czy ja chcąc zaoszczędzić na paliwie przypadkiem nie szkodzę mojej maszynie? Jak to wygląda z technicznego punktu widzenia?
2. Czy narzędzia z systemu stihla kombiSystem można podpinać pod każdą maszynę. Tzn. prawie każdą w moim przypadku FS200?


ad1.
Powinno się kosić przy na maksymalnie otwartej przepustnicy (spust powinien być non stop w pozycji wciśniętej aż do końca) ponieważ silnik w twojej kosie jest chłodzony powietrzem poprzez skrzydełka które są na kole magnesowym. Jeśli kosisz na niskich obrotach to koło magnesowe ze skrzydełkami które pełni rolę wentylatora kręci się wolniej i tym samym słabiej "dmucha" na cylinder itd a tym samym jest słabsze chłodzenie. Jeśli kosisz na pełnych obrotach to koło magnesowe ze skrzydełkami pełniące rolę wentylatora kręci się 10000-11000 obr/min i tym samym silnik jest wydajnie chłodzony.

ad2. Myślę że nie powinno być przeszkód.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum