Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa Maruyama MX27H - działka 11 ar
Autor Wiadomość
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 30 Maj 2016, 12:58   Kosa Maruyama MX27H - działka 11 ar

Witam wszystkich.

Jako że niedawno zostałem posesjonatem ziemskim i posiadaczem 11 arowej działki którą muszę kosić, postanowiłem nabyć kosę spalinową bo działka jest niezbyt "równa". Zamierzam kosić raz na miesiąc może co 3 tygodnie. Trawa nie jest jakaś gęsta i bujna, nie ma krzaków. Przegrzebałem trochę "Internety" i natrafiłem na firmę Maruyama - ponoć japońska firma, nie wiem gdzie jest składana i dają 5 lat gwarancji (oczywiście jak się co roku będzie robiło płatne przeglądy). Czy ktoś miał z tą firma wcześniejsze kontakty i jakieś doświadczenia.

Link do strony producenta: http://www.maruyama.pl/
Link do kosy nad którą się zastanawiam: http://www.maruyama.pl/of...alinowe/3,mx27h

Tak, wiem ze mogę dołożyć parę złotych i kupić Oleo-mac Sparta 380T za 1260 zł ale czy sądzicie że ta Maruyama może być warta zainteresowania? Nie chciałbym przekroczyć kwoty 1200 zł.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 30 Maj 2016, 13:09   

w Polsce rozprowadza firma Rozkwit produkt niszowy
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 30 Maj 2016, 13:32   

Akurat w moim mieście (Lublin) jest sklep który handluje tą marką, także w razie wojny serwis itd. czy lepiej dać sobie spokój i brać tego oleo mac.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 30 Maj 2016, 13:51   

Nie wiem decyzja należy do ciebie czy Maruyama MX27H 1,5 km czy Sparta 380 T 2,0 km do 10 czerwca Sparta 380 T jest w promocji i kosztuje 1300 zł ja bym wolał Spartę z 2 powodów po pierwsze 0,5 km więcej a po drugie nie problemu z częściami.
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 30 Maj 2016, 16:58   

Byłem jeszcze po pracy w sklepie gdzie zasadniczo sprzedają Stihl i szef zaproponował mi FS 56 za 1124zl tylko że to ma 1.1 km i nie wiem czy moc będzie wystarczająca.FS 87 to już nie ten zakres cenowy. Oleo-mac odradził bo ponoć się psują i nie zawsze serwis uznaje reklamację. Wiem że każda sroczka swój ogon chwali ale już zgłupiałem.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 30 Maj 2016, 18:44   

stihl jest dobry ale oleo-mac wcale nie jest gorszy a na pewno jest tańszy
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 31 Maj 2016, 08:10   

Będzie albo Stihl Fs 56 albo Oleo Mac Sparta 380T. Cena przemawia za Stihlem ale moc za Oleo Mac... głupi już jestem. Nic, chyba rzucę monetą ;-)
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 31 Maj 2016, 08:35   

Głupi to będziesz, jak kupisz.. słabszą kosę :-P
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 31 Maj 2016, 08:54   

Ale czy te 1,1 KM jest takie słabe? Raczej na zarobek nie będę jeździł ani nikomu pożyczał, a na mojej działce to tylko trawa i to niezbyt gęsta i niezbyt wysoka bo do tej pory była koszona przez poprzedniego właściciela.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 31 Maj 2016, 11:51   

Nie jest słaba.., ale pamiętaj, że zapas "mocy" jest istotnym elementem w sprzęcie... Zdarzy Ci się , że np z wiosny nie będziesz miał czasu na koszenie trawy, która wyrośnie do pół metra../ja tak miałem w tym roku/ Wtedy powiesz...mogłem wziąć tę mocniejszą, a i żyłkę należytą by się założyło....Jednak będzie już po "ptokach" :-P
 
keram2504 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 28
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 5 Czerwiec 2016, 12:39   

Miałem sparte, ale się zepsuła, nie polecam
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 6 Czerwiec 2016, 11:14   

Jeszcze nie kupiłem... ale chyba wezmę jednak Makitę tylko znowu nie wiem czy tą:

2 suwowa http://www.sklepwojcik.pl..._makita_em3400u

czy 4 suwowa http://www.sklepwojcik.pl..._makita_ebh253u

z tego czego się dowiedziałem silniki 4 suwowe mają mniejszą moc ale większy moment obrotowy no i większe kulturę pracy. nie pisze o eksploatacji bo wiadomo że trzeba olej wymieniać co jakiś czas ale to raczej nie jest problematyczne no i bardziej skomplikowana konstrukcja silnika - ale ponoć te silniki subaru są dobrymi konstrukcjami i generalnie bezawaryjnymi.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 6 Czerwiec 2016, 11:36   

Tak tylko jak coś nawali to ceny w kosmosie :-( ostatnio jak miałem silnik subaru na serwisie to taniej wyszedł zakup nowego silnika Subaru do kosy, niż zakup cewki zapłonowej do tego samego silnika :-(
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 7 Czerwiec 2016, 08:23   

Do modelu 4 suw cewka kosztuje 70 zł to chyba nie tak dużo.

http://allegro.pl/cewka-i...dkaszarki-85197
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11 Czerwiec 2016, 08:25   

Weż na silniku dwusuwowym ale nie Makitę,Makita nie ma zbyt dobrych kos,w kosach Kawasaki jest nie do zdarcia,w tym przedziale finansowym możesz już kupić fajny sprzęt
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Bumbum 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 49
Wysłany: 13 Czerwiec 2016, 17:05   

keram2504 napisał/a:
Miałem sparte, ale się zepsuła, nie polecam
Miałem Mercedesa ... zepsuł się ... nie polecam .... miałem Porsche zepsuło się nie polecam ... miałem Bmw ... zepsuło się nie polecam ... maiłem wiele maszyn które wcześniej czy póżniej się popsuły ale niektóre z nich polecam .... Spartę mam krótko ale się jeszcze nie zepsuła i jak za taką kase to polecam
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 13:06   

Kupiłem Makitę EBH 253U. Mam ją drugi tydzień i dopiero wczoraj ją rozpakowałem (brak czasu) i zobaczyłem co tam jest w środku w ogóle. Jeśli znajdę trochę czasu to mam nadzieję że w tym tygodniu pojadę na działkę i rozpocznę koszenie. Sama kosa wygląda solidnie, "pasoszelki" bardzo fajne i wygodne - zobaczymy jak będą się spisywały podczas koszenia i po nim. Jak wykonam pierwsze koszenie to zdam relacje.
 
jubik 

Imię: Tom
Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 12
Wysłany: 28 Czerwiec 2016, 07:24   

Chciałbym Wam opisać moje wrażenia po pierwszym koszeniu. Jako że jestem laikiem w tym temacie a to jest moja pierwsza kosa w życiu to moje odczucia mogą być subiektywne.

11 ar kosiłem na dwa razy (dwa popołudnia po pracy), w sumie zajęło mi to jakieś 6 godzin z przerwami. Kosiłem wyłącznie żyłką najpierw dołączoną do głowicy Flash Rapid jakąś czerwoną, drugim razem kosiłem żyłką Oregon Nylium Starline 2,4 mm.
Co do kosy nie mam zastrzeżeń - pracuje bardzo ładnie, pali na dotyk, zdarzało mi się odpalać przypiętą do uprzęży, nie śmierdzi olejem. Co do głośności pracowałem cały czas bez osłony uszu i jakoś nie wydawała mi się głośna. Co do mocy to zaryzykuję stwierdzenie że jest wystarczająca, bo miałem do wykoszenia wysokie 1 metrowe zarośla i trawę (zarośnięte jak chol...a momentami). Były momenty gdzie było słychać że jest jej ciężko ale dawała radę. Nie wiem jak by to było z nożem tnącym ale na pewno by było jej lżej. Uprząż w porządku fajnie rozkłada ciężar kosy - chociaż ta i tak jest lekka. Jedynie kierownicy jakoś do siebie nie mogłem ustawić ale to ze względu na moje gabaryty (duży ze mnie chłop). Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony.

Olej już wymieniłem na świeży. Procedura prosta a i wygoda duża przy pracy bo tylko trzeba benzynę dolewać i nie kłopotać mieszaniem i tak dalej.

W tym tygodniu pojadę jeszcze raz na koszenie pielęgnacyjne czyli jeszcze raz przelecę już przy samej powierzchni.

Mam nadzieję ze długo i bez awaryjnie mi posłuży. Nie będę pisał że za te pieniądze nic lepszego nie dostaniemy bo to przede wszystkim 4 suw, czyli nie ma co porównywać z 2 suwawi których na rynku jest najwięcej, a po drugie nie mam takiego doświadczenia w tej kwestii. Jeśli ktoś nie potrzebuje kosy do zadań specjalnych tylko do zwykłego użytkowania to szczerze polecam.
 
kamil546 

Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 16:36   

stihl jest bardzo super

__________________________
http://www.sexy.co.uk/
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum