Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosa spalinowa stihl fs 87
Autor Wiadomość
kabza24 

Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Piotrków trybunalski
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 20:49   kosa spalinowa stihl fs 87

Kupiłem kose stihla fs 87. Zastanawia mnie jedna rzecz wibracje na rękojeści. Ogólnie to lekko wibruje. porównywałem u znajomego kose tej samej marki. Tylko jego jest fs 85 i ma 5 lat. U niego nie ma tych wibracji. Zastanawiam się,czy to normalna rzecz w stihlu?????
Ostatnio zmieniony przez kabza24 18 Lipiec 2010, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 23:08   

A może masz niewyważoną głowicę żyłkową - nie centrycznie umieszczoną lub żyłka jest wysunięta nierówno ??
 
kabza24 

Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 7
Skąd: Piotrków trybunalski
Wysłany: 19 Lipiec 2010, 11:36   

Właśnie idę zobaczyć co w trawie piszczy. Rzucę okiem na na żyłkę..........

[ Dodano: 20 Lipiec 2010, 20:14 ]
Może musi się dotrzeć. W sumie ma dwa dni. Byłem w sklepie to mi też mówili o wyważeniu. Niby i tak trochę wibruje na luzie,znaczy póki sprzęgła nie nacisnę. Jak ostrze tnące wpadnie na obroty to jest oki. Zobaczę jeszcze przy drugim koszeniu. Jak jest z docieraniem kosy? W sklepie mówili,że można ciorac. A w drugim panie na głowę pan upadł.....15 minut i przerwa. Musze tak wypalić 5 literków,żeby móc kose ciorać na okrągło....
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 07:09   

bez przesady przerwę możesz robić co zbiornik, bez zabawy w docieranie, po prostu zalewasz mieszankę odpalasz i jazda na obroty, 2T powinny chodzić tylko na wysokich obrotach podczas pracy, lekkie drgania na luzie ma prawie każda kosa-ma przecież jeden tłok,
 
apq5 

Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 20:24   

Zamiast zakładać nowy wątek dorzucę swoje trzy grosze...

Polecacie tą maszynę (FS87), warto w tą kosę zainwestować czy może raczej pomyśleć o czym innym ?
Jak jest z bezawaryjnością ?
 
luki00087 

Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 10:27   stihl fs 87

Witam,

Posiadam takową kosę i jestem z niej zadowolony. Co prawda koszę nią dopiero sezon ale nie sprawia najmniejszych problemów. Odpala od strzała i chodzi na dużej trawie na żyłce i daje radę. Oczywiście demonem mocy nie jest ale jak na moje potrzeby ok godzinki na tydzień wystarcza w zupełności. Śmiem twierdzić że nie zdąży się w tym czasie dobrze zagrzać. Zobaczę jak będzie w następnych sezonach. Plusem na pewno jest to że ma nóż w zestawie w cenie. Co do szelek się wypowiem. tak na prawdę to szelki które macie oplatające całe ciało opierają się w zasadzie na jednej szelce tej przeciwstawnej do kosy i jedno ramię tak czy owak jest obciążone więc nie ma wielkiej różnicy w szelkach czy pasku takim jaki jest w zestawie z kosą fs 87.
Jeśli nie posiadasz dużo do koszenia to kosa się świetnie nada. Oczywiście do pracy zarobkowej i profesjonalnego wycinania chwastów z rowów się nie nadaje ale dla osoby prywatnej w domu obkosić drzewka i wykosić to co nie sięgnie kosiarka jak najbardziej na tak.
Pozdrawiam
_________________
luki00087
 
apq5 

Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 18:12   

luki00087 wielki dzięki za Twoją opinie.

Zamierzam ów cudem techniki koło płotu (głównie po zewnętrznej str) wykańczać, miedzy krzakami, drzewkami, no i obrzeża drogi - czyli nie za dużo, a kosiarką albo nie da rady (ciasno lub pochyło) albo kosą znacznie szybciej będzie.

Próbowałaś może coś innego poza żyłką zakładać tzn przystawkę do gałęzi, trójząb, piłę czy co tam jeszcze jest... :?:
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum