Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa Makita
Autor Wiadomość
zozol 

Wiek: 56
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 27 Lipiec 2010, 23:14   Nowa Makita

Witam wszystkich serdecznie.Długo przymierzałem się do zakupu kosy spalinowej,takiej na lata.Po wielu poszukiwaniach w necie i sklepach straciłem rozeznanie co warto kupić.W pewnym salonie techniki,chociaż pólki uginały się od wszelakiej maści kos,sprzedawca bardzo zachwalał maszynę Makita BCM 4300 z dwusuwowym silnikiem Mitshubishi.Niby była w promocji za 1199 zł.Kupiłem ten sprzęt 2 tygodnie temu,pracowała do tej pory jakieś 3 godziny.Chociaż do tej pory nie miałem do czynienia z kosami spalinowymi i nie mam punktu odniesienia to wydaje mi się że jak na 1,7KM to nie ma problemu z brakiem mocy i jak na razie jestem zadowolony.Zastanawiają mnie jednak dwie rzeczy,podczas pracy silnika na wolnych obrotach i jak już dodaje się gazu to słychać takie metaliczne brzęczenie jakby coś wpadało w rezonans.Nie jest to miłe dla ucha,na wysokich obrotach brzęczenie ustaje.W jednym serwisie powiedzieli przez telefon że to odgłosy z rozrusznika a w innym że to jakieś blachy w tłumiku i że to"standardowe"odgłosy tej maszyny.Druga rzecz to luz na przekładni kątowej.Wydawało mi się że przed pierwszym użyciem luzu nie było a po tych 3 godzinach pracy już jest.Tak na oko to na zewnętrznym obwodzie tarczy jakieś 4 mm i słychać takie klikanie jak się poruszy w lewo prawo.Co prawda jest 2 lata gwarancji ale na razie próbuję we własnym zakresie weryfikować prawidłowe działanie.Jeżeli ktoś miał do czynienia z tą maszyną to proszę o wskazówki , za wszelkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 20:06   

Luz na przekładni minimalny zawsze jest ponieważ wynika z luzu między zębatką atakującą a zdawczą, póki nie słychać zgrzytów w przekładni śmiało możesz pracować no i smarować co 25 godzin pracy ( poczytaj instrukcję ),
dźwięk faktycznie dziwny ustal dokładnie skąd dobiega,
 
zozol 

Wiek: 56
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 3 Październik 2011, 09:32   

Witam wszystkich serdecznie,ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu więc podpiąłem się pod powyższy.Tym bardziej że sam go założyłem a sprawa dotyczy tego samego.Kosa Makita bcm 4300 z silnikiem Mitshubishi ma w tej chwili 15 miesięcy,kilka razy w miesiącu goli po 3-4 ary trawska.Jestem z niej zadowolony...ale nie do końca.Jest moc,kosi niesamowicie {zwłaszcza z dobrą żyłką}jest cicha i naprawdę mało pali.Kolor świecy-kawa z mlekiem więc o.k..Tylko dalej brzęczy gdzieś z tłumika,teraz nawet bardziej.Przez te kilkanaście miesięcy trzy razy odwiedziłem serwis,za każdym razem przekonują mnie że nic się nie dzieje,że to normalne.Nienormalne jest tylko to że nigdy jej nie odpalili żeby posłuchać.Ciągle mówią że to odgłosy z rozrusznika.Powiedzmy, że ja też jestem mechanikiem,chociaż nie od kos.Odkręciłem rozrusznik i zdjałem go po odpaleniu,dzwoni dalej i nie ma tam nic innego co mogło by szwankować,oprócz tłumika.Tak sobie myślę:chociaż nie wiem kto wyprodukował tłumik,Niemiec ,Chińczyk czy Japończyk ale wystarczy że w danym dniu był na kacu i nie pozgrzewał dobrze elementów i tak się może dziać.Inna sprawa że ja nie bardzo nalegałem na to żeby coś z tym zrobili,wystarczyły zapewnienia serwisu,tym bardziej że maszyna pracuje.Sezon powoli się kończy,mam zamiar oddać ją do nich do przeglądu gwarancyjnego.Ponieważ na forum są też serwisanci, więc mam do nich pytanie:czy przy okazji przeglądu uprzeć się żeby coś z tym zrobili?Czy takie odgłosy upoważniają np.do wymiany tłumika?Zostało 9 miesięcy gwarancji,potem zostanę z tym sam a nowy tłumik kosztuje 130zł.Chciałem też zapytać ,czy ktoś na forum ma taką kosę i czy były podobne problemy?Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Adoos 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 4 Październik 2011, 07:26   

Myśle, że jesteś przewrażliwiony :) Jeśli masz możliwość przeglądu gwarancyjnego to jak najbardziej z tego korzystaj i powiedz co Cie niepokoi ale moim skromnym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie kupno lepszych słuchawek - i problem z dyni :) Pzdr
_________________
Dziki kapitalizm - sprzedać jak najdrożej jak najtańsze g. kłamiąc przy tym bez zająknięcia
 
 
zozol 

Wiek: 56
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 4 Październik 2011, 07:41   

Dzięki za podpowiedz :mrgreen: może i coś w tym jest.Tylko że takiego churgotania nie słyszałem w żadnej innej maszynie.Może to i jakiś feler tłumika,może nie,ale nastawiłem się że teraz nie odpuszczę :lol:
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 5 Październik 2011, 17:01   

A może na niskich obrotach dźwięczą metalicznie "luźne" pierścienie na tłoku?
Jak wchodzi silnik w obroty to już mocniej dociskają do ścian cylindra i już ich nie słychać?
Coś też słyszałem o tzw. komorze rezonansowej.

To tylko moja opinia - i nie jestem mechanikiem.
Ostatnio zmieniony przez Dedal 5 Październik 2011, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 8 Październik 2011, 20:38   

Kosisz bez słuchawek??
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
LeroyMerlin 
Ekspert Leroy Merlin na forum

Imię: Ekspert Leroy Merlin
Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Październik 2011, 18:44   

Jeżeli masz możliwość wymiany tłumika na gwarancji, to nie wiem nad czym się zastanawiasz, zabieraj sprzęt do serwisu i niech go naprawią tak, żeby Ci nic nie przeszkadzało
_________________
Ekspert Leroy Merlin na forum
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum