Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Podkaszarka Husar- opinie o firmie i o tym modelu. Proszę:)
Autor Wiadomość
chris18404 

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 68
Wysłany: 4 Wrzesień 2013, 18:14   Podkaszarka Husar- opinie o firmie i o tym modelu. Proszę:)

Witam szukam podkaszarki do 400zł. Na allegrooo widziałem wiele podkaszarek spalinowych z mocą nawet do 6KM dość w to nie wierzę... Spodobała mi się kosa spalinowa firmy HUSAR: http://allegrooo.pl/kosa-podkaszarka-husa ... 55241.html

Co o niej sądzicie opłaca się????

Kosy spalinowej będę używał sporadycznie:
z 10 razy do roku wysiec trawę we fosie ok 20m i wokół drzewek (tuje) ok 50metrów
Ostatnio zmieniony przez chris18404 4 Wrzesień 2013, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 08:45   

tani chińczyk jakość taka sobie czasami więcej napraw niż pracy
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 09:11   

Wyobraź sobie, że masz zatrudnić pracownika. Husar to robotnik z Chin z którym nie potrafisz się dogadać. Raczej pracuje ale jest kapryśny, nie jest wydajny, szybko się przemęcza a jak zmusisz go do cięższej pracy to idzie na chorobowe bo uważa, że mu się należy. Wymaga opieki i żąda dobrego traktowania. Wie jak działa socjal i ma menelskie pojęcie na tematy prawne... czyli wie co jego. Do tego wszystkiego ma jakiś dziwny sposób działania, że zawsze będziesz miał wrażenie, że się opieprza... nawet jak pracuje.

Pytanie czy zatrudnienie takiego gościa nie będzie Ci przeszkadzało w pracy jaką przygotowałeś.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
chris18404 

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 68
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 16:15   

a polecicie w tej cenie cos?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 16:34   

Jaka powierzchnia . Może coś z używek. Partner stiga ,Husqvarna,Mc Culloch.Echo.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 09:10   

Ja bym rozważył zakup czegoś lepszego. Uwierz mi, że wyjdzie Ci to taniej. Znajdź serwis i kup tam coś markowego. Nawet jak wydasz dwa razy tyle to i tak Ci się zwróci po pewnym czasie.

Przemyśl kredyt. Jak kupujesz chińczyka to tak jakbyś wziął kredyt. Robisz pierwszą wpłatę (kupujesz) a potem zostają Ci tylko raty (roczny rozrachunek z serwisu i eksploatacji). Z markowymi maszynami masz spokojniejszą głowę, nie biegasz po serwisach, raty są trochę wyższe (...ale się kończą!) ale za to nie robisz pierwszej wpłaty :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 09:30   

Twoje zamiary to regularna praca na małej powierzchni. Do tego sugerowałbym Stihla FS38, dostępna u każdego dealera Stihl. LEKKA, poręczna i wytrzymała. Serwis pod ręką.
Wyróżniłem lekka, bo myślę że dla Ciebie, obok niezawodności to będzie najważniejszy parametr. Manewrując pomiędzy tujami dobrze by było ich nie kaleczyć ciężką kosą.

PS. Stihl FS38 kosztuje 569 zł brutto.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 14:36   

tani chinczyk owszem, tanie czesci do niego tez racja, no ale co jakis czas cos trzeba poprawiac regulowac itd. jak sie ma w domu pare srubokretow i lubie sie najsterkowac to chinczyk bedzie ok ale jak chcesz kupic cos niezawodnego to zakup na poziomie 2tys jest norma ...nie ma nic za darmo
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 14:59   

Z dwojga złego lepiej dołóż parę złotych i weż tego stihl'a . W oczy mu nie zglądaj bo też raczej skośne , a nazwanie tego sprzętu wytrzymałym to w stosunku do niego wielka grzeczność , ale powinien Ci jakiś czas posłużyć. Musisz tylko pamiętać o jednym : sprzęt używany sporadycznie wymaga o wiele większej troski niż używany częściej . To jest rodzaj , nazwałbym to , procedury którą musisz w stosunku do niego wdrożyć i konsekwentnie przestrzegać . Inaczej zużyje Ci się prędzej niż w przypadku gdybyś go używał często.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 19:49   

Z typowych chińczyków wybierałbym jednak kosy active są lepiej zrobione.
http://www.radner.pl/--%3...-WAŁ-PROSTY.php
Ostatnio zmieniony przez troku 6 Wrzesień 2013, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 15:09   

zwroc tez uwage zeby byl dostep do czesci dobry .....bo jak juz kupisz chinola jakiegos to po przeczytaniu gwarancji okazuje sie ze praktycznie "gwarancja" to raczej haslo marketingowe bo wszelkie regulacje gaznika platne, sprzeglo a dokladnie jego uszkodzenie tez nie podlega gwarancji ....i inne takie podobne

regulacja, czy tez inne czynnosci ktore trzeba wykonac samemu nie sa trudne i moza sie z nimi uporac ale warunek jest taki zeby byl dostep do czesci
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 18:44   

[ warunek jest taki zeby byl dostep do czesci[/quote]


Czyli kupujesz drugą na przeszczepy . za cenę łączną JEDNEJ PORZĄDNEJ :)
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 20:05   

przyklad; kompletny nowy gaznik 25 zł :) ceny sa niskie a czesci pelno nawet na allegro
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 20:15   

jeden? jest ryzyko że takiej samej jakości jak ten co padł.
Znam gościa co ma 5 kamer wideo tego samego typu , bo gdyby padł mechanizm kasety , obiektyw,płyta głowna , zasilacz-prostownik i grom wie co jeszcze , w tej jednej co utrwala wakacyjne wrażenia.
 
edek264 

Imię: Tomek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 221
Skąd: Tarnów
Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 16:10   

tak jeden ....z reszta za taka kase to nie ma co cudow oczekiwac jesli chodzi o sprzet. kupilem w zeszlym roku wykosilem dosc duzo chaszczy itd i mimo wszytsko nie narzekam, kosze od czasu do czasu a nie systematycznie stad tez sprzet mi pasi mimo jego wad itd.
_________________
Agroma Bizon 23c - kosa
Spear & Jackson (Einhell) - piła
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 09:05   

troku napisał/a:
Z typowych chińczyków wybierałbym jednak kosy active są lepiej zrobione.
http://www.radner.pl/--%3...-WAŁ-PROSTY.php


Te kosy akurat z Chińczykami nie mają nic wspólnego w porównaniu do np.Oleomaca który jest produkowany w Chinach,
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 09:21   

A kto w tym temacie pisze o oleo-mac'u ?
Ty zawsze znajdziesz temat by się elokwentnie wypowiedzieć i na temat.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 12:22   

Tylko ci uświadamiam że chińskiego Oleomaca nazywasz nie chińskim a włoska Actice chińczykiem,więc nie pierdziel bzdur na drugi raz jak nie wiesz o czy piszesz
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 14:37   

Serdeczna prośba do ciebie daruj sobie uświadamianie mojej osoby,
Co do produktów z Chin mam zdanie że mają dobre jak się im dobrze zapłaci a spora większość sprzętu jest tam już produkowana, co innego jak firma europejska tam otwiera fabrykę i produkuje a co innego chińskie firmy produkujące klony tych sprzętów wątpliwej jakości,
Użytkuję sporo sprzętu i każdy ma kraj produkcji CHRL i sobie je chwalę ( prócz samochodu ale on ma wykonane podzespoły z Chin ) więc po co te inwektywy z Twojej strony.
Stihl jest firmą niemiecką
Stiga szwedzką
Oleo-Mac włoską
Wymienię dalej Makita, husqvarna, toro i tak dalej i każda z tych firm ma fabrykę w Chinach bądź montuje podzespoły tam wykonane.
Całego świata nie skrytykujesz pogodzić się z tym musisz.
Więc to ty przestań pierdzielić bzdury
Howq
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 14:40   

Panowie- w drodze rozejmu proponuję poszukać w gratach podkladki o której piszę w "ogłoszeniach".Energię można rozadować przerzucajac graty:/
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 14:43   

Ja takowej nie mam.
Nie pomogę
 
chris18404 

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 68
Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 10:45   

a co myślicie o podkaszarce LEADER http://allegro.pl/kosa-po...3512555444.html warta swojej ceny. Jak się ma do marki HUSAR?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 12:46   

Różnią się kolorem plastików. Ceny nie warta, 7kg złomu jest warte jakieś 20 zł po podziale na amelinium i stal. Plastiki raczej nic nie warte.

Ale po rozłożeniu jej na części w drobny mak, można posprzedawać wszystko za jakieś 500 - 600 zł, czyli jednak warto ją nabyć celem inwestycji.

A gdyby przyszło komuś do głowy kupić ją do koszenia zarośli to wartość trudno ocenić. W zależności jak cenisz swój czas, układ nerwowy. Jeśli to coś dla Ciebie warte, kosa jest bezwartościowa. Jeśli czasu masz dość a układ nerwowy nie zmącony żadnymi problemami zachęcam do zakupu Lidera lub Husara. Można nawet oszacować ilość pracy jaką można nią wykonać, zgodnie z obowiązującą zasadą dla chińskich produktów (dostajesz to za co płacisz):
Do małych trawników służą kosy o wartości od 600 do 1000 zł, (pod uwagę biorę urządzenia które świadomy sklep posiadający serwis sprzedaje i się tego nie wstydzi). Do większych połaci kosy kosztują od 1000 do 2000 tyś. czyli Liderem można skosić mniej więcej 1/3 małego terenu lub 1/5 większego.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 21:38   

Dobrze napisane o ile w ogóle odpali :)

Ta najlepiej palnąć (zhajtować) ze Active to wyrób chiński hehe potem wmawiać ludziom że wrzystko jest z Chin no ale jak się należy do emaka to co można mieć nie z PRC.
I w woli ścisłości Active to bardzo dobry sprzęt dostęp do części dobry bardzo fajne głowice żyłkowe gażniki Walbro kiedyś standard teraz ciężko znaleźć :) wiadomo dlaczego :cry:
Więc nie pisz na drugi raz pierdół jak nie wiesz z czym masz do czynienia pozdro Andrzej
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 22:23   

Cena wyznacznikem jakosći.
Biednego nie stać na tandetę.
Nawet zakupy ratalne , kredytowe i jak zwał inne, przy tym sprzęcie będą miały uzasdnienie.
Chyba że lubisz często kupować i wyrzucać lub użerać się z serwisami, które i tak zwykle mają racje względem gwarancji (wymigania się z jej).
Kupiłem kiedyś Husvarne 245 ,Uzywaną już wtedy 8 sezonową .Wydalem wydawało mi się majątek 700PLN. dziś żadnej nówki w tej cenie i tej klasie nie kupisz.A przed nią jeszcze kilka sezonów. Kompresja na poziomie nominalnym reszta tez hula. Sprzęgło wymieniłem bo mi przeszkadzało podzwanianie od rozciagnietej sprężyny (w celach też edukacyjnych:)
 
chris18404 

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 68
Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 11:49   

no to znajdę coś w okolicach 400zł godnego uwagi???
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 12:18   

Może nie husqvarne ale bliźniaka Partnera . Mc Cullocha.
Do 400-500 można wypatrzeć do 1,6KM.
http://allegro.pl/kosa-sp...3539629101.html
http://allegro.pl/kosa-sp...3540295004.html
Ostatnio zmieniony przez conri 15 Wrzesień 2013, 13:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2013, 12:04   

Kolego Chris, możesz pytać i szukać internecie w nieskończoność al zawsze usłyszysz dokładnie tą samą odpowiedź:
W cenie do 400 zł nie kupisz czegoś dobrego. Będzie to chińczyk, który będzie działał słabo albo nie będzie działał wcale. Wpędzi Cię w koszta, poświęcisz temu czas i nerwy.

Znałem kiedyś klienta, który zamiast kupić ode mnie markowe urządzenie kupił jakiegoś taniego chińczyka. Jeździł z nim raz po raz na serwis i płacił po kilkanaście/kilkadziesiąt złotych. Ilekroć mnie widział, śmiał się, że chciałem go namówić na drogi niepotrzebny sprzęt a ten jego chodzi przecież bez zarzutów. Czasem trzeba podjechać na serwis ale to nie przeszkadza. Uważa, że chciałem go naciągnąć... sądzę, że do dnia dzisiejszego tak sądzi.
Nie udało mu się wytłumaczyć, że 500-600 zł to on przez rok i tak wpakował w tą maszynę. 5 zł, 15 zł, 37 zł 25 zł, 60 zł, 30 zł, 12 zł, 14 zł...
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 17 Wrzesień 2013, 19:34   

Ta i do tego jeszcze będą mówili że dobry sprzęt chodzi robotę sam robi :) lepszy od "drogiego sprzętu" . Ale tak to jest jak się nie miało sprzętu porządnego w rękach od początku tylko chłam. Potem się gada głupoty i co raz więcej kupuje tego typu sprzęty bo tanie ,bo nie mam ,da rade :) . Potem się głupio im przyznać nie raz miałem klientów co sami się z siebie śmiali w sklepie jak przynieśli taniochę na "SERWIS". I się okazuje jak napisałeś Aleksandrze że się zaczyna dokładanie albo "BA" nie opłacalna naprawa :). Ktoś tutaj dobrze pisał "Biednego Polaka nie stać na biedny sprzęt w biednych czasach".

Używany sprzęt to Loteria 50/50 możesz dobrze trafić albo źle trafić i dokładka.

Tak czy siak jak i w jednym tak i w drugim przypadku ryzykujesz swoje pieniądze.
Chris idzie Pan do najbliższego serwisu kos spalinowych zapytaj mam nadzieje ogarniętego sprzedawcy o możliwie najtańszą kosę z dobrą dostępnością części i serwisem na miejscu. Porównaj sobie ceny miedzy tymi tanimi wynalazkami a sprzętem ( z serwisem ) bo wiadomo nie ma rzeczy które się nie psują . I wtedy wybierzesz sobie czy dokładam drugie tyle i mam coś w miarę pewnego (zależy co ci zaproponują :) )czy ryzykuje i biorę tani chłam który po roku dwóch latach zezłomuje potem popłynie sprzedany do Chin a oni przetworzą złom i znowu wróci w postaci taniej pilarki którą kupię bo miałem fajną kosę Pozdrawiam :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 19 Wrzesień 2013, 10:51   

1. Husara i innych podobnych bałbym się "zanabyć" .... Jeśli ma być tani chinol - to już lepiej kupić tego z Lidla z 3-letnią gwarancją (ale nie wiem czy jeszcze są w sprzedaży). Mój kolega pomimo odradzania jednak go kupił w tym roku i 4x2000m2 wytrzymała ta kosa ... ale jak będzie po zimowaniu? Zobaczymy.
2. Najlepiej byłoby kupić "firmowy" sprzęt Oleo-Mac, Makita, Dolmar .... itp. Taki o mocy ok 1,5KM jest za ok 1200-1400zł.
3. Kompromis - upolować na alledrogo używaną kosę od pierwszego właściciela. Nalepiej firmowy kilkuletni sprzęt od znudzonego właściciela, z możliwością przetestowania. Ja na ww zasadach kupiłem 10-letnią kosę Alpine (2,6KM) z szelkami i zapasowymi głowicami, nożami za 400 zł , i emerytką wykosiłem w tym roku 2 ha.
 
rudybolek
[Usunięty]

Wysłany: 4 Październik 2013, 15:43   

Witam. Również poszukuję podkaszarki, ale co do używanej to mam obawy... W sumie nie do samej podkaszarki, tyle co do sprzedającego, który zapewne zawsze będzie twierdził, że "sprzęt jest praktycznie nowy" :shock:
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Październik 2013, 15:52   

Używane, jeśli już naprawdę chcesz kupić, to tylko jakieś solidne marki. Natomiast zawsze lepiej mieć coś nowego bo wiesz z czym pracujesz.

Z tego co widzę to jesteś z Gdyni. W Rumi masz dobry punkt, Markab. Chłopaki stamtąd dobrze dobiorą Ci sprzęt.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Październik 2013, 16:08   

Zgadza się idź do Marcina z Rumii on zna się na rzeczy.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum