Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Podkaszarka spalinowa
Autor Wiadomość
Kork 

Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 3
  Wysłany: 12 Sierpień 2011, 19:19   Podkaszarka spalinowa

Witam mam problem z wyborem podkaszarki ,oczywiście problem leży w sferze finansowej. :mrgreen: Kosa ma mi służyć do wykończenia przy płocie po kosiarce zwykłej pchanej , ew. koszenie trawy w sadzie między krzewami i drzewami.
Fundusze: max.310zł
znalazłem jedną podkaszarkę spalinową która mnie zaciekawiła :
-NAC 250B (1KM)

Tylko mam pytanie czy samą żyłką wykoszę trawę i chwasty w sadzie ,bo przy płocie powinna dać radę .Czy moc będzie wystarczająca ?. Może ktoś miał tę kosiarkę ,używał i może dać opinię czy warto ją kupić.Czy może jest jakaś inna w tej cenie podkaszarka godna polecenia.Nie patrzę na kosy 5KM za 350zł bo sądzę że jest to badziewie .
Pozdrawiam
Proszę o pomoc :!:

Link allegro:

Nac 250b (1)

Nac 250B (2)
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 15 Sierpień 2011, 21:47   

Jeżeli liczysz, że ten NAC będzie kosił duże chaszcze to raczej się przeliczysz. Do przycięcia trawki pozostawionej przez kosiarkę powinien się nadawać. Jest oczywiście jeszcze parę "ale" - jeżeli producent zaleca stosowanie mieszanki 1:30 to zapomnij o tym, że jest to porządny sprzęt. Trzeba mieć świadomość, że jest to chińszczyzna w czystej postaci i żadne zapewnienia sprzedawcy o chromowaniu cylindra (jak w pierwszym linku) tego nie zmienią. Jeżeli będziesz miał szczęście, to podkaszarka powinna popracować trochę (jeśli będziesz o nią dbał), jeśli nie będziesz miał szczęścia, to rozleci się dosyć szybko.
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
Kork 

Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: 16 Sierpień 2011, 15:37   Kosiarka ręczna-bębnowa

No dobra to załóżmy,że obejdzie się bez sadu tylko przydomowy ogródek 50m2.
Czy kosiarka ręczna bębnowa firmy Gardena ,model:5000 sm ,zda egzamin?
Wiem że nie radzi sobie z wysoką trawą i nie równościami ,ale u mnie to nie występuje.
Znalazłem taką na giełdzie ,ostrza ostre ,koła ładnie i płynnie przenoszą napęd na nie.
Jednak nie miałem okazji sprawdzić jej w terenie .Pozdrawiam
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 20:32   

Nie używałem takiej więc nie pomogę. Do małego ogródka dobra jest kosiarka elektryczna.
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 20:46   

W zapewnienia o dobrym płynnym przenoszeniu napedu bym nie wierzył. Napęd idzie przez koła zębate i wewnętrzną bieżnię kół .Przy koszeniu są duże opory i obciążenia.Może byc dobrze na poczatku. Potem będzie terkotka.A i pchanie po mokrej trawie wymaga pary.
Mimo wszystko wolałbym małą spalinowa lub elektryczną kosiarkę .Nawet 46-48 cm wystarczy.A im węższa tym tańsza.Do takiego areału nie musisz mieć znapędem i 3 w 1.Wystarczy wyrzut boczny,A to kolejna obniżka w cenie.400-500się zamkniesz z markowym silnikiem.
 
Kork 

Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 22:33   

Zakupiłem kosiarkę ,jestem bardzo zadowolony ,co do nie równości to się zgadza ,nie da rady ale na sporej trawie też da radę
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum