Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Sthil FS 250 czy FS 130, a może coś innego?
Autor Wiadomość
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:12   Sthil FS 250 czy FS 130, a może coś innego?

Witam!
Od około 3 tygodni nosze się z zamiarem kupna kosy spalinowej. Na początku niemalże zamówiłem na allegro jakiegoś chinola za 400 zł, który rzekomo miał mieć ponad 5 KM :lol:
Na szczęście w porę przeczytałem opinie o tego typu kosach. Później szukałem czegoś markowego, stanęło na sthilu, jednak gdy zobaczyłem ceny to się przestraszyłem :-P Nie poddawałem się jednak i szukałem używanego sthila. Znalazłem nawet kilka interesujących aukcji, ale znowu z pomocą przyszedł Internet. Przeczytałem, żeby chronić się przed kupnem używanej kosy na allegro więc zrezygnowałem. Powróciłem do opcji kupna nowego sprzętu.

Teraz konkrety:
maksymalna kwota (naprawdę maksymalna) to 2000 zł
teren do koszenia to około 40 arów, trawa, pokrzywy, większa trawa
zależy mi na dosyć mocnej kosy, w drugiej kolejności (a raczej trzeciej, bo pierwszą jest cena :)) na spalanie, wibracje itp.

Po długich poszukiwaniach (specyfikacje kos stihla znam niemalże na pamięć;p) zdecydowałem, że kupie stihla. Wybór padł na fs 250, jednak doczytałem, że kupno fs 130 to też nie byłaba zła decyzja. Nie wiem co jest lepsze. Silniejsza jest fs 250, ale to niewielka różnica. Fs 130 to 4mix, po przeczytaniu wielu wypowiedzi sam już nie wiem czy to wada czy zaleta, niby cichsza i mniejsze spalanie paliwa, ale ponoć większe prawdopodobieństwo zepsucia. Teraz sam już nie wiem na co się zdecydować.

Fs 130 czy fs 250? a może polecicie mi całkowicie inną kosę?

Mam jeszcze jedno pytanko, jak to jest ze spalaniem w sthilu fs 250? Nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Duża różnica w spalaniu pomiędzy Fs 130 a fs 250?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Paralet 21 Maj 2011, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:26   Kosa

Nie traktuj wpisu jako reklamę.Kupięl na allegro kilka lat temu Husqvarne 245R,Tez miałem obawy , ale sprzedający dał gwarancje rozruchową.Kosze nią 20arów kilka razy w sezonie. Moc ma 2,7KM.Jedyny mankament to hałas.Ale to problem wszystkich mocnych kos.Dwusuw,musi mieć komorę rezonansową dla osiągnięcia mocy.No i waga 8 kg jest trochę odczuwalna,mimo że szelki wygodne i dobrze dają ją wyważyć.
Kosa mimo że kupiona uzywana spisuje się świetnie,Tnie i przerośniętą, i mokrą trawę.A jak potrzeba to i samosiejki drzew w drugim roku wzrostu,Możliwość założenia tarcz, multicut'a. ulatwia pracę.Głowica automatyczna ,to oszczędność czasu i nerwów przy koszeniu.
Jest kilka na allegro w cenir ok 800pln.Jeżeli sprzedający daje gwarancje to może warto się skusić.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:37   

Proponuje zakup nowej fs 130 jest mocna i trwała a 4mix to jest dobre rozwiazanie ma moc od wolnych po najwyższe obroty. Na Allegro mozesz kupić kose od kogoś co kosil ale już nie ma czego i regenerowana maszynę ze sporym przebiegiem zrobiona na sprzedaż masz szanse 50/50ze trafisz dobra
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:42   

>>troku
Dobra znajomość zasad serwisu:)
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:49   

Okej, czyli jak rozumie bardziej opłaca się fs 130? Co za nią przemawia oprócz tego, że Pan ją posiada? :)

Czy różnica w spalaniu jest duża pomiędzy tymi kosami?
Czy różnica 0.3 km w kosie spalinowej to dużo?

@conri
używanej wolałbym jednak nie kupować ;)
 
Paralet 

Imię: Wojciech
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 14
Wysłany: 26 Maj 2011, 10:37   

A co powicie na stihl FS 87?
Warta tych 1400zł?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum