Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Użytkowanie Kosy Spalinowej vel Podkaszarki ?
Autor Wiadomość
rzeznk_5 

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 11 Czerwiec 2011, 14:42   Użytkowanie Kosy Spalinowej vel Podkaszarki ?

Cześć wszystkim użytkownikom forum jestem tutaj nowy także witam Wszystkich.
Użytkuję podkaszarkę TEXAS 430 B jak narazie przyzwoicie radzi sobie w każdych warunkach.
Zastanawiam się tylko czy czasem nie za ostro daję jej w kość.
I stąd moje pytanie. Jak koledzy traktujecie manetkę gazu ?.
Zawsze na pełnych obrotach żeby nie było oporów przy koszeniu czy tak może 3/4 mocy żeby nie piłować silnika ?
Jakie są wasze doświadczenia?
Ja z reguły mam ustawioną na 3/4 tak 70% - 75% mocy taka zresztą łapie blokada ale kiedy mam do czynienia z porządnym buszem wciskam gaz do oporu.
Słyszałem też opinie że zawsze należy piłować do dech bo wtedy się mniej sprzęt męczy ale jakoś to mnie nie przekonuje i dalej jadę swoje 3/4 normy ;-) .
A waszym zdaniem ??
_________________
TEXAS 430 B
 
alf 

Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 47
Wysłany: 11 Czerwiec 2011, 16:27   

ja daję zawsze gaz do oporu, ponieważ dopiero wtedy jest właściwe smarowany i chłodzony silnik :)

pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Czerwiec 2011, 20:04   

Kolego pracowałem Texasem cg430 z 2008 r od nowości 2 lata i zawsze dawałem jej na max, chodziła jak ją jeszcze sprzedawałem zrobiłem jej przegląd, miała stan idealny wszystko przesmarowane i gotowe nie mam reklamacji do dziś.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 12 Czerwiec 2011, 21:25   

Witam.Silnik przy tej kosie jest silnikiem wysokoobrotowym i dla tego należy pracować nim na maksymalnych obrotach.Jeżeli będziemy pracować na niskich obrotach silnik nie będzie posiadał prawidłowego chłodzenia.
_________________
Henry58
 
rzeznk_5 

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 16 Czerwiec 2011, 23:07   

A co w takim razie z blokadami na manetce ? nie są ustawione na maxa, rozumiem że to jest udogodnienie do niezbyt gęstej trawy żeby jej z korzeniami nie wykosić hehe ;-)
_________________
TEXAS 430 B
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Czerwiec 2011, 06:52   

Jest to ustawienie polgazu w celu ułatwienia odpalania
 
camel1989 

Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 7
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 10:14   

Jak to się ma do innych wykaszarek/kos spalinowych? Mówicie, że akurat ten silnik jest wysokobrotowy, nie potrafię znaleźć informacji jaką wartość obrotów może osiagnąć, ale w Husqvarnie to wartości ok. 10 000-12 000 obr/min - te silniki też są wysokoobrotowe? Jak w takich traktować gaz?
 
camel1989 

Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 7
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 10:26   

A czy wykaszarki/kosy spalinowe mogą pracować "do góry nogami"? Mam na myśli różne położenia, np. na nierównym rowie lepiej jest stanąć na jego górnej krawędzi i kosić poniżej stóp (silnik wtedy mocno w górę pójdzie) czy lepiej wejść do rowu i kosić pod kątem prawą i lewą skarpę (silnik wtedy będzie sobie latał z lewej na prawą i wychylał się o różne kąty na prawie wszystkie strony). Czy takie latanie po skarpach i wymachiwanie silnikiem nie zaszkodzi pracy tłoka w cylindrze? Czy lepiej kosić z góry?

Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do rowu, bez wody oczywiście, suchego, takiego niegłębiokiego... Zaczynacie od lewej skarpy, czyli musicie tak obrócić maszynę, żeby głowica żyłkowa dolegała do kształtu skarpy, silnik wtedy będzie tak jakby "położony" na swoją prawą stronę. Odwrotnie na prawej skarpie, silnik "leży" na lewym boku - czy takie koszenie nie szkodzi pracy maszyny? Czy jednak lepiej z góry na kolanach próbować dosięgnąć dołu, aby silnik poszedł do góry, ale nie obracał się na boki?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 17 Sierpień 2011, 17:42   

Skarpe zawsze kosisz od góry do dolu korkiem paliwa uniesionym do góry, w CG 430 jest możliwość ustawienia silnika poziomo do horyzontu
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 02:06   

Ja natomiast wcale nie zwracam uwagi na polozenie silnika , skarpy kosze jak mi jest wygodniej . Czasami zakladam glowice z pilka i tne galezie , wtedy zdaza sie nawet ze korek wlewu jest na dole . Co do obrotow , rowniez b. zadko sa one maksymalne , poniewaz "obrabiajac " trawnik po koszeniu mogl bym zniszczyc kwiatka, elewacje budynku , czy klimatyzator . Podobnie jest przy wykaszaniu trawy przy siadce ogrodzeniowej , tu sie nie da zastosowac wysokoich obrotow . I tak juz 5-ty rok ta sama wykaszarka . Jest tylko jedno "ale" , z charakteru mojej pracy wynika , ze jednorazowo sprzet pracuje max. 10 min. , potem przerwa min. 1 Godz,.
 
Adoos 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 10:21   

Z całym szacunem pfp76 ale gdybym miał kosić 10 minut i przerwa 1 godz to musiałbym zamieszkac na pare dni na działce:) Dlaczego takie długie przerwy i taka krótka praca?
_________________
Dziki kapitalizm - sprzedać jak najdrożej jak najtańsze g. kłamiąc przy tym bez zająknięcia
 
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 11:57   

Kosze zarobkowo , dojazd do klienta , koszenie trymowanie itd. zajmuje mi ok. 1 godz.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Sierpień 2011, 11:59   

Acha - przy tym wszystkim nie twierdze , ze to jest wlasciwa eksploatacja sprzetu , po prostu w moim przypadku inaczej sie nie da !
Ostatnio zmieniony przez pfp76 18 Sierpień 2011, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum