Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy piłowanie ograniczników wióra jest konieczne ?
Autor Wiadomość
lukasz89 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 18:16   Czy piłowanie ograniczników wióra jest konieczne ?

Serwusik Panowie. Odkąd kupiłem własną piłę i zajmuję się cięciem drewna na opał, nigdy nie skracałem ograniczników wióra. Czy jest to duży błąd ? Wiem, że ograniczniki mają wpływ na wielkość wióra czy leci ładny, gruby wiór, czy może drobniejszy, a nawet mąka. Zauważyłem, że po którymś z kolei ostrzeniu łańcucha pilnikiem, mimo, że zęby wydają się w miarę ostre, to piła wyraźnie wolniej wchodzi w drewno. Niby nie wydaje się tępa, ale coś jakby nie tak było. Zastanawiałem się czy aby nie ma to związku z ogranicznikami, których w zasadzie nigdy nie ruszam ? Pozdrawiam.
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 21:41   

Trzeba a nawet powinno. Masz do tego specjalny przymiar żeby wiedzieć jak skrócić. Jest to zależne jakie drzewo tniesz tzw twarde miekkie.
 
lukasz89 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 44
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 20:43   

Aha, a ma to jakiś wpływ na bezpieczeństwo pracy ? Czy jeśli ograniczniki nie będą piłowane, to mogą one utrudniać wbijanie się piły w drewno ?

Tnę głównie różnego rodzaju palety, najczęściej jest to miękkie drewno, ale zdarza się takie "kazachstańskie" (kolor czerwony, ale też i inne) niesamowicie twarde. To coś nie przypomina wcale drzewa. Jak łańcuch ostry, to daje radę - wolniej, ale idzie.
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 21 Sierpień 2017, 21:27   

Jeżeli ogranicznik nie będzie do odpowiedniej długości ścięty to pilarka będzie się męczyć mimo naostrzonego łańcucha.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum