Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
leje olejem
Autor Wiadomość
128 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 23 Sierpień 2010, 21:19   leje olejem

Witam wszystkich mam pytanie, moja piła to partner 422 od jakiegoś czasu zaczęła podawać więcej oleju na łańcuch teraz leje się ciurkiem, sciągłem łańcuch prowadnice i taką metalową blaszkę i nie widzę tam żadnej śrubki do regulacji ilości podawanego oleju wychodzi tylko taki gumowy wężyk, wie ktoś z was jak i czy w ogóle da się to samemu wyregulować z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Maciek 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Małopolska
Wysłany: 24 Sierpień 2010, 07:49   

Coś musiało się poluzować, że leje się ciurkiem.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 24 Sierpień 2010, 19:27   

Witam,może zaczniemy od początku.Gdzie leje się ciurkiem? może poluzował się lub spadł wężyk olejowy.
_________________
Henry58
 
128 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 24 Sierpień 2010, 21:34   

Leje się z otworu który podaje olej tak bardzo że zalewa całą piłę prowadnice obudowę od spodu na łańcuch idzie tyle oleju że jak piła wejdzie na obroty to wszystko jest pochlapane włącznie ze mną i drzewem które tnę byłem dziś w serwisie i moja piła nie ma regulacji do oleju z tego co mówił mi serwisant to te piły tak mają jak się zmieni olej a ja ostatnio zmieniłem na vexol do tej pory lałem pilarol i było ok.Muszę trochę pociąć i jak wróci do normy to dobrze jak nie to będę kombinował z założeniem jakiejś zwężki czy czegoś takiego a najgorsze jest to że piłę mam niecałe dwa lata tylko nie wiedziałem ze po roku muszę zrobić przegląd i straciłem gwarancje.
Do tej pory byłem zadowolony z mojej piły ale dziś zacząłem żałować że nie dołożyłem parę złotych i nie kupiłem nawet najsłabszego modelu husqvarny
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 25 Sierpień 2010, 17:07   

gwarancję może i straciłeś ale powinieneś w takim razie reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową i powinni wymienić ci pompkę nieodpłatnie-nie powinna lać oleju nawet jak nalejesz vexol.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Sierpień 2010, 20:51   

ale leje jak sie tnie czy jak na "sucho" chodzi prowadnica z łańcuchem. Niektóre Prtnery i Husqvarny mają tak wydajne pompki smarowania że można mieć wrażenie że leje sie ciurkiem. Ale lepiej jak idzie więcej oleju niż by w ogóle nie podawało na prowadnice.
Zobacz czy nie masz zatkanego otworu w prowadnicy.
 
128 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 26 Sierpień 2010, 21:17   

Co do reklamowania z tytułu niezgodności towaru z umową to sprawa musiała by oprzeć się o sąd a na to nie mam czasu i ochoty, a leje się jak chodzi na sucho i podczas cięcia pytałem jeszcze w jednym serwisie i potwierdzili że te piły tak maja po zmianie oleju. Po jakimś czasie powinno wrócić do normy jak nie to trzeba będzie wymienić pompę lub zrobić (redukcje) na wężyku .
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 21:15   

Redukcja na wężyku nic nie da znam przypadek goscio miał w Husqvarnie 40 problem że mu duzo oleju szło i kombinował kombinował aż pompkę uszkodził
 
128 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: krk
Wysłany: 25 Wrzesień 2010, 18:33   

Po wypaleniu 3 zbiorników wszystko wróciło do normy!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum