Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z Husqvarna 40
Autor Wiadomość
1010011101 

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 09:42   Problem z Husqvarna 40

Witam, poszukuje rozwiazania problemu z moja pilarka Husqvarna 40, objawy to brak mocy, zbyt wysokie oraz zbyt wolno opadajace obroty. Najpierw pojawil sie problem z brakiem mocy, obroty (na ucho) byly prawidlowe, ale po przylozeniu do wiekszego klocka praktycznie od razu pila stawala, lancuch oczywiscie ostry. Czasami tak sie dzialo przy kiepskiej jakosci benzynie, jednak na nowej (swiezej) mieszance problem pozostal. Rozebralem prawie cala pile i znalazlem zle zalozona uszczelke za gaznikiem. Poprawilem, ale niczego to nie zmienilo. Dodatkowo wystepuje problem z wchodzeniem na obroty, po dodaniu gazu pila wchodzi na pewien zakres, natomiast po jakichs sekundach wkreca sie jeszcze wyzej, wyraznie zbyt wysoko, co dzieje sie dalej nie wiem, bo nie chce jej zatrzec i odpuszczam gaz. Gdzie szukac problemu, czy to jakas nieszczelnosc, problem z gaznikiem, czy co. Gaznika na razie nie ruszalem, rozmawialem z serwisantem Husqvarny i twierdzi, ze przez kilkanascie lat nie musial jeszcze wymieniac membran w tym gazniku (Zama C1Q) pomijajac uszkodzenie przez uzytkownika. Bede wdzieczny za pomoc, wiem, ze najlepiej pewnie oddac do serwisu, ale chcialbym sam sie czegos nauczyc. Pozdrawiam.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 20:34   

Witam.Może zacznijmy od ustawień gażnika.Więc, śrubę L wkręcamy do oporu(delikatnie aby nie zerwać gwintu) następnie wykręcamy w lewo o 1 pełny obrót.Ze śrubą H postępujemy w ten sam sposób.Śrubę T również możemy wykręcić o 1 pełny obrót.Uruchamiamy maszynę rozgrzewamy ją i dokonujemy regulacji dokładnej czyli odkręcając śrubę T do czasu aż łańcuch przestanie przesuwać się po prowadnicy na wolnych obrotach,następnie śrubę H cofamy o 1/4 obrotu w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.Jeżeli obroty biegu jałowego są za wysokie to delikatnie wykręcamy śrubę L.Maszyna powinna łatwo wchodzić na wysokie obroty jak również utrzymywać równe obroty biegu jałowego.Ważną sprawą jest aby nie zubożyć mieszanki ,czyli aby śruba H nie była wykręcona poniżej 1 pełnego obrotu
_________________
Henry58
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 22:17   

Jeśli nigdy nie miałeś styczności z takimi gażnikami to proponuję łapek tam nie wtykać tylko oddać do serwisu. Dlaczego? Ponieważ miałem wielokrotne przypadki kiedy klienci próbowali naprawiać coś w kosiarce lub pilarce itp: metodą prób i błędów i czesto okazywało się że po takich naprawach na chybił trafił coś poknocili i po uszkadzali i naprawy i poprawy kosztowały kilkakrotnie więcej niż normalnie.
 
dziadek1 

Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 19:17   

Henry58, ustawiłem gaźnik według Twojej porady. Piła chodzi jak żyleta, lepiej jak po ustawieniach w autoryzowanym serwisie. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam. (Nie mogę się doszukać jak dać "pomagasa")
Ostatnio zmieniony przez dziadek1 29 Sierpień 2011, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 21 Luty 2015, 22:03   

Witam, prosze o rade

Ustawiałem piłe wg powyzszych zalecen, z poczatku super, ale po jakims tam czasie, odpalilem i niestety znowu nie dziala jak nalezy. To wyglada tak, jakby sama sie deregulowala? Pila ma z 20scia lat, przez 18scie lat nic w niej nie bylo robione(czyszczona, swieca wymieniana, membrany chyba dwie w gazniku tez), oczywiscie nie bylo nia ciete niewiadomo ile, domowe potrzeby od czasu do czasu, i teraz juz ponad rok sie jaja dzieja. Reguluje, tne, okej, za dwie minuty sie przydusi, 10 sekund i tnie znowu dobrze, za minute znowu sie przydlawi na chwilke, takie FALOWANIE, raz dziala, raz gorzej, normalnie wypadalo by miec srubokret pod reka i co minute ja regulowac.
Co to moze byc? Jakies sugestie moze macie? To cos wiecej jak zle wyregulowanie? Sprzeglo moze miec cos do tego?
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 23 Luty 2015, 10:43   

proponuję zezłomować naprawa na 90% nieopłacalna
 
Krzysiek88 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 31
Wysłany: 23 Luty 2015, 21:53   

jerzyk napisał/a:
proponuję zezłomować naprawa na 90% nieopłacalna


A czy Pan jerzyk mógłby rozwinąć swoją myśl? Te pilarki to były dobre sprzęty z tego co czytam i wg opinii sprzedawcow, nie ukrywam jednak, ze przez lata to w sumie tylko łancuch był ostrzony, dopiero ja od jakiegos czasu ja czyscilem itp, ale dopiero liznałem jej budowy, Ona nie była nie wiadomo ile i jak uzywana, z tym ze ja niestety nie jestem w stanie okreslic jak bylo dawniej z jej obsluga, serwisu jako tako nie miala jednak.
 
Bumbum 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 49
Wysłany: 24 Luty 2015, 15:28   

jerzyk napisał/a:
proponuję zezłomować naprawa na 90% nieopłacalna
Fachowa porada , lepiej doradzić zezłomowanie pilarki jak dokonanie przeglądu pilarki i weryfikacji części . Najprawdopodobniej wina uszczelniaczy na wale .
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2 Marzec 2015, 17:22   

Może być tez uszkodzony przewodzik impulsowy na obrazku http://www.ereplacementpa...487_114509.html nr cześci 505 31 07 51
Przy okazji warto wymienić membrany w gażniku i ewentualnie sitko
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 3 Marzec 2015, 09:01   

Wg. mnie piła się rozszczelniła. Po takim czasie łącznik gaźnika jest już zazwyczaj twardy i nieszczelny. Mogą również uszczelniacze być do wymiany.

Przewód impulsowy, jak słusznie zauważył Dołek, możesz wymienić w ciemno przy tak starej maszynie.

Pozostaje do sprawdzenia ilość nagaru na tłoku i wydechu.

Możesz sam się do tego zabrać, ale jest spora szansa, że narobisz większych kosztów niż oddanie na diagnozę do serwisu. Napompują skrzynię korbową i będą wiedzieli, a sam to możesz wymieniać elementy na czuja i wykluczać po kolei podejrzane części. Ta metoda jest duuużo droższa i myląca.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Marzec 2015, 19:48   

Jedyna uwaga to taka że temat z przed 4 lat także Husqa została już pewnie naprawiona lub zezłomowana.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 3 Marzec 2015, 21:05   

temat jest świeży tylko daty się pogubiły :-D
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum