Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Generator Prądu Valkenpower 6500LQE
Autor Wiadomość
Savek 

Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: 1 Wrzesień 2012, 21:23   Generator Prądu Valkenpower 6500LQE

Witam,

Posiadam generator prądu Valkenpower 6500LQE (5GF-4). Nie mam do niego żadnej dokumentacji - kupiłem z ogłoszenia od gościa, który przywiózł go z Holandii. Był nowy i nieużywany, to kupiłem.
Czy ktoś z forumowiczów ma podobne urządzenie lub jakieś informacje techniczne na jego temat. Głównie interesuje mnie regulator napięcia (czy można go stosować do urządzeń elektronicznych) i silnik.
_________________
Pozdrawiam

Savek
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2 Wrzesień 2012, 14:54   

Nie znam, nigdy nie słyszałem o takiej firmie. Google wskazuje na stronę producenta. Poszukaj tam: http://www.valkenpower.com/listing.cfm?id=224
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
RyszekL 

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 13
Wysłany: 3 Wrzesień 2012, 07:09   

Teoretycznie mógłbyś pomierzyć sobie co masz na wyjściu...

Poza tym ja kiedyś próbowałem elektronike podłączać do zwykłego agregatu poprzez UPSy które czyszczą prąd, ale tylko z jednym mi się udało (drugi piszczał tak jakby były przerwy w sieci, pewnie na maksa rozjechane były częstotliwości).

A do czego potrzebujesz ten generator konkretnie?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Wrzesień 2012, 14:47   

Ja osobiście tego " cuda " nie podpinałbym pod elektronikę, AVR-y chińskie mają zmieną częstotliwość prądu na wyjściu w zależności od obciążenia.
 
RyszekL 

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 13
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 10:21   

No bym nie przesadzał są niektóre dedykowane elektronice i naprawdę dobrze się sprawdzają (kiedyś netbooka ładowałem na campingu od człowieka co miał żółty inwerter typu IG chyba, na pewno chiński), ale jak już wspomniałem droższy sprzęt i tak bym podłączał przez dobrego UPSa (albo typu online albo line-interactive z avrem), nawet z najdroższego agregatu bałbym się brać prąd np. na serwery ;)
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 12:28   

Z UPSów polecam używane APC. Radzą sobie nad wyraz dobrze z napięciami wejściowymi od 170-280V. Poprawiają częstotliwość, napięcia i przynajmniej firmie można zaufać. Są w miarę tanie bo 1400 (~900W) można kupić z nowymi aku za ~500zł. Mamy w firmie wyłącznie APC, a jak nie ma prądu podpinamy agregat FOGO bez AVR i wszystko śmiga pięknie.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
RyszekL 

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 13
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 07:22   

A jaki konkretnie macie model agregatu? zastanawia mnie cena/jakość tego producenta tak na przyszłość.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 09:46   

Mamy agregat FOGO FM5001

Moc znamionowa: 4,2 kVA / 4,2 kW
Prąd znamionowy: 18,2 A
Napięcie: 230 V @ 50 Hz
Wymiary dł. x szer. x wys.: 650x470x510 mm
Ciężar: 61 kg
Prądnica: synchroniczna
Silnik: MITSUBISHI GM301PN

Jakość bardzo dobra. Nigdy nie zawiódł, nie miałem powodów do narzekania. Cena to 3436zł. Kupiony w promocji "Zawsze na szczycie". Zrobiony w Polsce, prądnica włoska Mecc Alte. 4,2kW to wystarczająca moc aby zasilić 2 UPSy APC. Jeden to 1400, drugi 2200, co prawda nigdy nie były obciążane w 100% bo nie mamy takich potrzeb. Raczej chodziło nam o długi czas podtrzymania. 1400 (rack 3U) obsługuje serwer i sprzęt sieciowy (max 400W przy mocy maksymalnej UPSa 900W), a 2200 (rack 2U) dwie stacje robocze z monitorami LCD, kasę fiskalną, terminal kart i drukarkę laserową. Sumarycznie ok 1100-1200W (pociągnie ok 1900W) . Dla UPSów trzeba przyjąć współczynnik 1,7 (gdyby miały ładować akumulatory i zasilać urządzenia naraz). Więc teoretycznie agregat mamy trochę za słaby, ale z uwagi na to, że nie zdarza nam się obciążać UPSów powyżej przytoczonego obciążenia, bez problemu się wyrabia.
APC 2200 mamy z zewnętrznymi akumulatorami 4 x 64Ah. Długo ładuje, ale też bardzo długo trzyma.

Jeżeli nie chcesz się bawić w agregaty, a chcesz zasilić telewizor, komputer i parę drobiazgów dobrym wyjściem jest kupno APC2200 bez aku (koszt ok 400zł) + zewnętrzne akumulatory o dużej pojemności. APC mają zazwyczaj mechanizm ładowania Voltage Sensing a nie Coulomb Counting, więc radzą sobie również z bardzo dużymi akumulatorami, tylko dużo wolniej ładują. U nas zamiast standardowych 4 x 10Ah daliśmy 4 x 64Ah. Oczywiście są dużo większe więc stoją sobie pod UPSem w racku. My mamy akumulatory zamknięte bezobsługowe, ale słyszałem, że niektórzy robią takie instalacje na akumulatorach samochodowych. Ale do tego trzeba mieć dobrze wentylowane pomieszczenie.

Dziwny post jak na forum kosiarkowe :}
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 09:52   

RyszekL napisał/a:
kiedyś netbooka ładowałem na campingu od człowieka co miał żółty inwerter typu IG chyba, na pewno chiński


Zasilacze od laptopów bardzo dużo wybaczają. Nowsze konstrukcje potrafią działać na naprawdę przedziwnych napięciach i częstotliwościach. Mój od Lenovo/IBM działa na 100-240V 50-60Hz. Więc nie jest to dobry wyznacznik "jakości" prądu.

Problemu z reguły nie ma też z telewizorami LCD. Mają dość dobre i tolerancyjne zasilacze. Kłopoty zaczynają się przy komputerach stacjonarnych wyposażonych w kiepskie zasilacze NoName (np: Codegen).
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
RyszekL 

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 13
Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 07:36   

Pytalem sie o model bo zastanawiam sie nad kupnem czegos w stylu PGG8000X (nie wiem czy tu linki z innych portali mozna wklejac). Troche tanszy a mocniejszy, no i słyszałem dobrą opinię o tych PGG od czlowieka z tartaku, on akurat ma 3 fazowy jako awaryjne zasilanie no ale konstrukcja ta sama.
 
RyszekL 

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 13
Wysłany: 25 Wrzesień 2012, 08:06   

Jakby co to kupilem tego pgg, jak by ktoś był ciekaw opinii to śmiało lub zapraszam na PW
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum