Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Podłaczenia radia w traktorku komunalnym janmar
Autor Wiadomość
TomekT 

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 13 Listopad 2014, 11:27   Podłaczenia radia w traktorku komunalnym janmar

Witam,

Panowie mam problem z podłączeniem radia w traktorku komunalnym. W kabinie mam przygotowane wyjście pod radio wychodzi kabel żółto-zielony na którym jest stałe 12V (czyli bezpośrednio z aku) oraz kabel czarny masa. W załączniku załączam fotkę jakie mam wyjścia w radiu i jaką mam kostkę przejściówkę. Jak podłączam według schematu tzn żółty do prądu (czyli żółto-zielonego z ciągnika) i czarny do czarnego to mi wywala bezpiecznik. Może z masą cos jest nie tak? Jakieś pomysły?

fot3.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 82,69 KB

 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 13 Listopad 2014, 11:34   

zgodnie z moją wiedzą to żółto-zielony powinien być masowy czarny powinien być minusowy a czerwony plusowy
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 13 Listopad 2014, 19:57   

Witam. Mam pytanie, Co oznacza masowy i drugi minusowy?
_________________
Henry58
 
TomekT 

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 13 Listopad 2014, 21:28   

No właśnie, napisałem przecież, że z traktorka wychodzi tylko stałe 12V i czarny kabelek czyli masa. I tak jak podłączyłem ten 12V z traktorka do tego żółtego w tej kostce i potem zetknąłem czarne to wywala bezpiecznik. Dzisiaj zrobiłem próbę, bo mam pod ręką wolny akumulator i jak połączyłem kabel czerwony i żółty z tej kostki bezpośrednio do plusa w aku i czarny do masy to radio ładnie świeci. Więc albo trzeba złączyć żółty i czerwony i połączyć z 12V w traktorze. A jak to nie pomoże to coś z masą będzie nie tak w traktorze.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 14 Listopad 2014, 09:30   

masowy czytaj uziemienie
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopad 2014, 03:17   

Co to za radio ? Standardowe podłączenie europejskie to
-czarny - masa zasilania , do minusa
-żółty - podtrzymanie, do plusa
-czerwony - zasilanie , do plusa
Ustal , który z przewodów "w kabinie" to plus . W tym celu jeśli nie masz miernika wez żarówkę i przez nią podłączaj kabelki ( te w traktorku) do masy traktorka , Ten który zaświeci żarówkę to plus . Następnie w ten sam sposób { mając już ustalony przew. plusowy } znadż przew. minusowy . Podłączenie odwrotnie "wyśle Ci końcówkę mocy radia na księżyc - i po zabawie...
Następnym problemem będzie podłączenie anteny , a włściwie ew. zakłócenia . Jeśli wystąpią to napisz .
Przy tym wszystkim zakładam , że te radio to nie relikt w kórym występował plus na obudowie.
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopad 2014, 03:22   

I jeszcze jedno . Czy te standardowe wyscie na radio jest "po " stacyjce , czy przed ? Jeśli po , to musisz podrzymanie podłączyć bezpośrednio do plusa akum.
Poza tym masa , a przewód minusowy to dwie różne sprawy
-a uziemienie , to trzecia sprawa...
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum