Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak założyć oczko wodne?
Autor Wiadomość
Kornix 

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 3
Skąd: mongolia
Wysłany: 23 Czerwiec 2008, 16:53   Jak założyć oczko wodne?

Witam! jak założyć oczko wodne, jakie rośliny tam posadzić, co robić żeby woda nie brudziła sie za szybko, itp. Czekam na wszystkie opinie na ten temat
 
Wojtek ogrodnik LM 
architekt krajobrazu

Wiek: 40
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 18
Wysłany: 18 Lipiec 2010, 12:31   

Odświeżam ten wątek.
O oczkach wodnych napisano wiele książek, więc w paru zdaniach nie da się odpowiedzieć na wyżej postawione pytania.
Na początek trzeba wybrać miejsce, w którym ma powstać oczko, ja radze aby blisko był jakiś placyk wypoczynkowy, aby można było w pełni podziwiać nasze dzieło;)
Następnie należy przygotować plan i zastanowić się nad wyborem materiałów: na dno oczka,na umocnienie brzegów, jak zamontować filtr i pompę, pomyśleć nad roślinami (jeżeli chcemy mieć wodne musimy oczko zrobić odpowiednio głębokie, Lilie wodne żyją na głębokości od 20-150 cm zależnie od odmiany)
Więcej na ten temat :
http://www.leroymerlin.pl...1274267085.html
_________________
Pozdrawiam
Wojtek
 
LeroyMerlin 
Ekspert Leroy Merlin na forum

Imię: Ekspert Leroy Merlin
Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Październik 2011, 18:19   

I jak udało Ci się założyć oczko wodne? Chyba jedną z najważniejszych rzeczy jest dobre położenie foli żeby nic nie przeciekało i woda trzymała odpowiedni poziom:)
Pozdrawiam
_________________
Ekspert Leroy Merlin na forum
 
MajaMaj 

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 13 Czerwiec 2013, 10:37   

Oczka wodne to zawsze świetny pomysł na upiększenie własnego ogrodu. Przy zakładaniu oczka można zawsze poradzić się w firmie ogrodniczej myślę że doradzą odpowiednie materiały i sposób wykonania jeśli chcesz samodzielnie zrealizować swój wymarzony projekt :-)
 
qweasd 

Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: 26 Lipiec 2013, 13:52   

Jeśli ma to być Twoje pierwsze oczko wodne może warto pomyśleć o gotowej formie z włókna szklanego, jest ono zdecydowanie prostsze do założenia niż takie ze zwykłej folii.
 
polekino 

Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 30 Lipiec 2013, 13:22   

Na pewno trzeba kupić termometr (przykładowo taki), przyda się odkurzacz do szlamu no i filtr do oczka (ten jest w miarę ok).
_________________
Chińczykom tak, chińczyk mi w smak.
 
chlop78 
rafalos

Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 5
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 15:36   

oczko wodne to super sprawa:) i wygląda tak efektownie:) i co udało Ci się ? czy dalej czekasz na rady?;p
_________________
lubię rośliny...
 
 
malika
[Usunięty]

Wysłany: 13 Czerwiec 2014, 14:34   

Zanim weźmiesz się za oczko wodne przemyśl to dobrze, ja jestem przeciwna, mimo, że ładnie wyglądają. Oczko wodne w ogrodzie w czasie letniej pory to mnóstwo żab!! U mnie oczko wodne dosyć wolno powstawało, ale bardzo szybko zniknęło.
 
matiszek 

Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 08:52   

W zeszłym roku założyłem oczko wodne i jest świetne. Wspaniale wkomponowało się w ogród. Radziłem się ekspertów czy założyć folię i polecono mi właśnie włókno szklane i wspaniale się spisuje.
 
tomacz 

Imię: Tomasz
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 3
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 09:34   

macie całoroczne oczka? moi znajomi wypompowują wodę na zimę, tak się powinno robic?
 
kluner 

Wiek: 48
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 36
Wysłany: 27 Sierpień 2014, 08:58   

Pompki i rurki mogą ulec uszkodzeniu, jeśli nie wypompujesz wody.
 
ogrodelka 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: 29 Wrzesień 2015, 19:18   

Tutaj jest też kilka takich najbardziej podstawowych porad, jeśli chodzi o budowę oczka wodnego: http://uszczelnianie.com.pl/. W przyszłym roku też chciałabym zrobić u siebie w ogrodzie jakiś mały stawik. Tak jak tutaj ktoś wspomniał prędzej, dobre ułożenie folii jest bardzo ważne, zresztą w linku wyżej zostało to wszystko zwięźle opisane :). A jeśli chodzi o mnie, to ja akurat z obecności żab byłabym zadowolona, bo uwielbiam słuchać ich rechotu o zachodzie słońca. Niezmiernie mnie to relaksuje :).
  
 
JoasiaS 

Dołączyła: 19 Paź 2015
Posty: 15
Wysłany: 19 Październik 2015, 19:56   

Gdzieś widziałam poradnik na ten temat, mój mąż z niego korzystał zakładając oczko wodne. Chyba na stronie OBI był z tego co pamiętam.
 
basia25 

Dołączyła: 23 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 10:19   .

Mi się od zawsze podobają oczka wodne, ale niestety nie mam miejsca gdzie mogłabym take u mnie umieścić...
 
asia92 

Dołączyła: 10 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 10 Lipiec 2017, 14:21   

Moi rodzice kiedyś mieli malutkie oczko wodne, ale co chwile było trzeba je czyścić żeby ładnie wyglądało. :/
 
malypiciu 

Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 5
Wysłany: 13 Lipiec 2017, 09:52   

asia92 napisał/a:
Moi rodzice kiedyś mieli malutkie oczko wodne, ale co chwile było trzeba je czyścić żeby ładnie wyglądało. :/


Wiem ja miałem to samo, ale sam efekt byl bardzo fajny w szczegolnosci wieczorem, u mnie nie
uzylismy foli, tylko sami zbudowalismy za pomoca sklejki, zywicy epoksydowej wloka szklanego , troche dlugo trwa budowanie takiego oczka. ale warto.
 
kaja492 

Dołączyła: 07 Lis 2016
Posty: 2
Wysłany: 1 Styczeń 2018, 18:57   

Zobacz jak wyglądają kaskady i oczka wodne w wykonaniu http://trawarica.pl/ - wrocławska firma robi to od lat i ma spore uznanie wśród wymagających klientów. Warto powierzyć takie zadania specjalistom, samemu trudno zrobić tak skomplikowane konstrukcje czy instalacje samodzielnie i odpowiednio nasadzić rośliny woków oczek.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum