Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Altana ogrodowa - jaka?
Autor Wiadomość
Ludwik 

Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 29
Wysłany: 14 Październik 2012, 16:31   Altana ogrodowa - jaka?

Przeglądam na ogrodosferze drewniane altany ogrodowe - http://ogrodosfera.pl/altany-drewniane (nie mam zdolności do samodzielnego zrobienia)
- czy moglibyście rzucić okiem i powiedzieć jak w takiej przykładowej altanie wydzielić kącik na kosiarkę, czy inne narzędzia?
Nie mam miejsca na dwie takie "mini architektury", a chyba wolałbym jednak altanę.
Ostatnio zmieniony przez Ludwik 24 Styczeń 2014, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
wonsowaty 

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 08:05   

Robimy dla kumpla kawalerke za miesiąc pod altanką. Spodziewamy się niesamowitej akcji. Jest to taka otwarta atlanka, całkiem duża z miejscem na ognisko. Jest w niej także prąd i oświetlenie, a także inne dodatkowe akcesoria dodające uroku np doniczki technorattanowe (takie jakie są np na rattanart.pl) wyglądają niesamowicie. Ogólnie całe miejsce wygląda bardzo fajnie, może warto wam się zastanowić nad czymś takim.
 
MajaMaj 

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 13 Czerwiec 2013, 12:09   

Myślałam nad opcją wydzielenia pod tymi altankami miejsca na kosiarkę ale może być ciężko :-/ Proponuje dobudować przy jednej ze ścianek drewnianą skrytkę, która nie zajmie dużo miejsca a skomponuje się z całością taką ok 1x1,5 m, myślę że kosiarka się zmieści i na narzędzia też miejsce się znajdzie ;-)
 
przemo 

Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 9 Wrzesień 2013, 13:39   

Zastanawiam się nad zastosowaniem balustrady ze stali nierdzewnej do zrobienia altanki ogrodowej. Wraz z betonową posadzką wyglądałoby to mega surowo i nowocześnie. Co o tym sądzicie?
 
przemo 

Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Wrzesień 2013, 12:57   

No i znalazłem gotowy system balustrad ze stali nierdzewnej na moją altankę. Już się bałem że będę musiał spawać docinać itp a znalazłem gotowy system balustrad do samodzielnego montażu :)

Teraz wystarczy zakasać rękawy i do przodu :)
Ostatnio zmieniony przez przemo 11 Wrzesień 2013, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
kontaktowa 

Dołączyła: 01 Lip 2013
Posty: 18
Wysłany: 8 Październik 2013, 18:59   

ja akurat mam drewnianą altankę i taka ze stali raczej nie wpasowałaby się w krajobraz, ale faktycznie wygląda to porządnie
 
Dagonet
[Usunięty]

Wysłany: 18 Październik 2013, 15:56   

Tylko drewniane, mają klimat i pasują do każdego ogrodu
 
dzenis 

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 9
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 19:02   

Zerknij sobie na drewniane altany ogrodowe, sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i w większych przestrzeniach.
 
kosiareczka1 

Dołączyła: 11 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 23:24   

Ja też myślę o zakupie altany. Mam dość dużą działkę i są na niej dwie ławki miejskie - chciałabym, aby altana jakoś estetycznie z nimi korespondowała. Choć wiem, że to raczej ławki powinno się kupować pod altanę, jeśli już:)
 
Esmeraldadama 

Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Opole
Wysłany: 25 Grudzień 2013, 10:08   

drewniane najpraktyczniejsze są wg mnie i fajnie sie spisują
 
kosiq 

Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 10
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 12:51   

Tylko drewniane. Tutaj mają http://www.skapiec.pl/sit...3_0_0_0_0_0_0_0 też duzy wybór altan.
 
bartolini55 

Imię: Bartek
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 29
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 19:28   

Spróbuj jeszcze może pogadać z kimś w Twojej okolicy kto mógłby Ci zrobić coś takiego.
Przy cenach jakie są w powyższych linkach to wydaje mi się że spokojnie taka chałtura wyjdzie taniej.
Ostatnio dogadywałem się na wykonanie wiaty garażowej takiej zabudowanej to wychodzi mi na gotowo sporo taniej niż gotowe projekty
 
Halldor
[Usunięty]

Wysłany: 3 Styczeń 2014, 12:40   

te ceny to chyba z kosmosu wzięli... jak już budować to taką z podłogą bo bez podłogi to równie dobrze można parasol postawić i na jedno wyjdzie
 
bridgetjones 

Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 9
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 16:30   

Weszłam sobie na skąpca i widziałam, że ceny co ładniejszych altanek są bardzo wysoko - sądzę, że taniej wyjdzie budowanie samemu.
 
Kitko 

Dołączyła: 03 Maj 2015
Posty: 20
Wysłany: 3 Maj 2015, 23:38   

W LeroyMerlin widziałam fajne altanki może tam poszukać?
 
drewniak99
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lipiec 2015, 10:56   

Nawet jeśli sam nie umiesz zrobić takiej altany, to na pewno w Twojej rodzinie lub wśród znajomych jest jakiś stolarz-amator, który lubi sobie pomajsterkować... Dużo lepiej zrobić to na własną rękę niż kupować gotowca. Koszty, koszty, koszty...
 
DlaPilarzy.pl 

Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 25
Wysłany: 21 Październik 2015, 13:32   

Zależy czy masz na tyle odwagi i umiejętności aby wykonać taką altanę. Z doświadczenia wiem,że nie jest to coś trudnego,ale trzeba miec sporo wolnego czasu i być kreatywnym. Czasami zakup tych gotowych też jest słuszna opcją.
 
Agnieszka16076 

Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: 29 Październik 2015, 13:46   

Kwestia dobrej organizacji przestrzeni, fakt. Proponuję zrobić sobie jakieś haki na narzędzia (mąż tak zagospodarował ściany w garażu), do tego jakieś stojaki, pudła na narzędzia (mozna nawet zrobic samemu ze sklejek).
Osobiście polecam też altany ogrodowe na Ogrodolandii. Mają podobny asortyment, ale z tego, co widzę , to raczej w niższych cenach :)
http://ogrodolandia.pl/altany-ogrodowe
 
Julaw20
[Usunięty]

Wysłany: 20 Styczeń 2016, 21:29   

DlaPilarzy.pl napisał/a:
Zależy czy masz na tyle odwagi i umiejętności aby wykonać taką altanę. Z doświadczenia wiem,że nie jest to coś trudnego,ale trzeba miec sporo wolnego czasu i być kreatywnym. Czasami zakup tych gotowych też jest słuszna opcją.


Chytry dwa razy traci. Lepiej jak altanę wykonają fachowcy.
 
scherza
[Usunięty]

Wysłany: 4 Czerwiec 2016, 18:05   

Ja planowałam kupić drewnianą, ale znajomy polecił mi pawilon zdecydowałam się na taki http://www.artbud.pl/pl/p...5-cm-szt./32660 i była to najlepsza decyzja. Spisuje się rewelacyjnie, uwielbiamy to miejsce w naszym ogrodzie
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 4 Czerwiec 2016, 22:58   

A, ja sądzę, że jesteś jej producentem, może sprzedawcą i siejesz spam na tym forum... Uważacie użytkowników za idiotów i gdzie tylko mozna, .. zamieszczacie taka formę reklamy.. kpina....
 
Fabryka-Zieleni 

Dołączyła: 21 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: 21 Czerwiec 2016, 12:54   

Wszystko zależy od wysokości,wymiarów takiej altany i od tego uzależniona jest jej cena,wiadomo ze fajnie byłoby wykonać ja samodzielnie,natomiast nie każdy ma taką ochotę czy nawet czas. Wtedy w grę wchodzi po prostu kupno gotowej,równie solidnej i pięknej.
 
marcin11 


Wiek: 43
Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 35
Wysłany: 13 Lipiec 2016, 11:18   

Masz racje. Trzeba coś wybrać.
 
konradd 

Dołączył: 21 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: 21 Lipiec 2017, 10:37   

Ja swoją robiłem zrobiłem samemu, troche to trwało.
 
JerryKK 

Wiek: 28
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 7
Wysłany: 3 Sierpień 2017, 09:32   

Ja też sam zrobiłem Wszystko pomierzyłęm skoczyłem do tartaku i stoi ;D
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum