Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak mocy po zmianie noży
Autor Wiadomość
Augusto 

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 13
Wysłany: 11 Sierpień 2011, 22:05   Brak mocy po zmianie noży

Witam
Przedewszystkim chciałbym się przywitać z racji tego, że to mój pierwszy post ;) Do kampani Stihla 170,podkaszarki oraz kosiarki trafił traktorek MTD z silnikiem rzecz jasna B&S 12,5hp, traktorek posiada wyrzut boczny, kupiłem go używanego. Jak to używane sprzęty trzeba było nieco odrobić. Silnik wygląda na zdrowy, nie ma wycieków mocy jak na 12,5hp jest tyle ile powinno(mam porównanie z nowym 13,5) chyba :P Początkowo noże były tępe, przy ostrzeniu zauważyłem, że brakuje tych skrzydełek ? na końcach, po prostu ułamane, przez co trochę wężej kosił. Całość radziła sobie znośnie w 50-60cm trawie, obroty nie spadały.
Pojechałem kupić nowe noże, płaciłem jakoś 90zł za 2 szt(zamienniki). Nowe noże prezentowały się nieźle, były stosunkowo cięższe od pierwotnych, pewnie temu że tamte połamane.
Przy montażu napotkałem parę problemów, rozstaw śrub nie był do końca idealny(nóż montowany na 3 śruby) 1 i 3 śruba musiały być nieco pod kątem żeby nakrętka chwyciła ale dobra, weszła. Następnie od góry osłony noży musiałem spiłować o jakieś 0,5cm kawałek blaszki bo przez to nóż nie chciał się obracać.
Po odpaleniu traktorka straszne wibracje, noże totalnie nie wyważone. Sprzęt nawet nie miał siły wkręcić się na pełne obroty. Założyłem jeden nowy, jeden stary nóż - sytuacja nieco się poprawiła ale i tak jest gorzej jak było. W 50cm trawie traktorek staje, wiem, że to nie sprzęt na taką zieleń ale mam punkt odniesienia.
W sklepie gdzie kupowałem noże powiedzieli, że napewno dali dobre a ośka od noży pewnie krzywa(temu bije) lub silnik ma już swój przebieg i nie ma siły uciągnać tych noży... tylko ciekawe, że po staremu było dobrze. Twierdzą, że masa noża nie ma znaczenia(prawda to ?)

W takim razie przedstawiłem sytuacje i czekam za waszymi sugestiami, może ktoś podsunie inny pomysł ?

Pozdrawiam serdecznie
Bartek :)
Ostatnio zmieniony przez Augusto 11 Sierpień 2011, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 11 Sierpień 2011, 22:18   

Witam,kolego aby wszytko działało prawidłowo noże tnące powinny być dobrze zamontowane.Jeżeli noże tnące są nowe to są również wyważone fabrycznie.Moim skromnym zdaniem przyczyną "bicia" noży tnących jest ich wadliwe zamocowanie ( 1i 3 śruba mocująca jest źle zamocowane) Wypowiedzi sprzedawcy nie Bierz kolego pod uwagę,bo nie mają racji.


z poszanowaniem
Henry58
_________________
Henry58
 
Augusto 

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 13
Wysłany: 11 Sierpień 2011, 22:42   

No tak, dzięki za odpowiedź. Wiadomo, sprzedawca zawsze chce opchnąć towar. Skoro śruby nie wchodzą idealnie tak jak powinny=zły rozstaw= źle dobrane noże ?
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 11 Sierpień 2011, 23:00   

Większa masa jak i większe łopatki( bo w starych prawie niemiałeś) mogą zmniejszyc obroty ale nie bardzo. Sprawdź dobrze czy noże sa dobrze zamocowane.
 
Augusto 

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 13
Wysłany: 15 Sierpień 2011, 13:15   

Dobra, dzięki za odpowiedzi,w tym tygodniu traktorek idzie do serwisu i niech sami montują te noże a wtedy zobaczą, też podejrzewam że przyczyną jest złe wyważenie ale czas pokaże. Jak problemy się skończą to napiszę, może akurat bedzie to coś pomocnego.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Sierpień 2011, 23:51   

Nie -zle wywazenie , tylko zle zamocowanie nozy ! Zasada mocowania wszelkich obracajacych sie czesci jest taka , ze utrzymuje je tarcie wutworzone przez przykrecenie srubami {mocne przykrecenie } Dobrze ze Ci tych nozy nie pourywalo! Zrobiles zapewne w ten sposob , ze odsunales noz od "flanszy " na odleglosc niewiele mniejsza niz dlugosc gwintu na srubie i tak zaczales przykrecac dokad sie dalo . Poniewaz te sruby sa pod katem - jak to powiedziales- noz zatrzymal sie na nich i nie jest dobrze dokrecony , a pewnie nie jest dokrecony wcale , przy tym tez jest nie " w osi " ! I bije ! I tyle !
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum