Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Briggs & Stratton 675 Series nie pali
Autor Wiadomość
voot 

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: 2 Czerwiec 2014, 09:57   Briggs & Stratton 675 Series nie pali

Witam,
mam problem z 2 letnią kosiarką z silnikiem Briggs & Stratton 675 Series, kosiarka nie chce zapalić w ogóle nawet nie łapie.
Kosiarka była zakupiona 2 lata temu, zaraz po zakupie był nalany olej i paliwo, wtedy kosiła, przez 2 lata nie było z nią nic robione, niedawno chwilkę nią kosiłem i wyczyściłem podczas czyszczenia kosiarka była podniesiona tak, że rączka była na ziemi, a świeca na górze, więc chyba nic się nie zalało, ale nie mogę mieć pewności że ktoś inny jej nie obracał.

Co należy zrobić z taką kosiarką? Na silnikach spalinowych się słabo znam, umiem wymienić świecę, wyczyścić filtr, bardziej znam się na elektrycznych.
Myślicie że może pomóc wyczyszczenie filtru? Jak sprawdzić czy silnik jest zalany? Może paliwo nie dochodzi tam gdzie powinno?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 2 Czerwiec 2014, 10:07   

Odczekaj aż wszystko scieknie do miski olejowej. To może i kilka godzin trwać.
Potem weź "samostart" lub preparat do czyszczenia benzynowych dolotów (18PLN) i zaaplikuj przez wlot filtra Szarpiąc za linę (potrzebna pomoc 2-giej osoby)powinno przemyć osad z oleju.
Dodatkowo przeczyść świece , moze być w oleju.Po wykęceniu sprawdź też samą iskrę
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 2 Czerwiec 2014, 10:33   

wykręć świecę pociągnij rozrusznikiem parę razy bez świecy jak olej się dostał do cylindra to go w ten sposób usuniesz sprawdź iskrę zalej świeże paliwo wkręć świecę spróbuj uruchomić jak nie pomoże gaźnik do czyszczenia
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 2 Czerwiec 2014, 21:32   

Witam.Może zaczniemy od początku.Sprawdź czy masz iskrę.
_________________
Henry58
 
voot 

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 14:20   

Troszkę trwało zbieranie się do wykręcenia świecy bo nie znalazłem odpowiedniego klucza i musiałem kupić :)
Wykręciłem świecę i troszkę ją podgrzałem nad palnikiem, wtedy za drugim pociągnięciem odpaliła, troszkę pochodziła i odpaliłem ją później jeszcze kilka razy.
Nie wiem jak będzie jutro czy odpali czy znowu będzie trzeba podgrzewać świecę. Problemy mogą być spowodowane tym że kosiarka choć zakupiona 2 lata temu była przez ten czas używana dosłownie kilka razy?

PS: to chyba pierwsze forum na jakim jestem, gdzie forumowicze są tak aktywni i chętni do pomocy :)
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 14:32   

Bez podgrzewania zapali.To nie diesel że trzeba żarowe włączać przed rozruchem. Jak się olej wypali i pójdzie przez wydech będzie o.k
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum