Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Iseki t46
Autor Wiadomość
Kamil111-16 

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: 8 Luty 2014, 19:00   Iseki t46

Witam, zakupilem kosiarke marki iseki lug teleburger (czy jakos tak) model t46. W obu przypadkach chodzi o ta samo kosiarke. Slinik B&S 3,5 hp. Nie Wiem jak wymienic olej? Jest to moja pierwsza kosiarka listwowa I po prostu nie mam pojecia. Z gory silnika sa dwa korki pewnie do wlewania oleju ale gdzie sie go spuszcza I sprawdza stan? Poza tym po odpaleniu od razu chodzi listwa tnaca. Czy tak ma byc?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 8 Luty 2014, 19:19   

Może być tak że tymi korkami wlewa i spuszcza się olej ja tak mam w agregacie ale nie chce cię wprowadzać w błąd niech wypowiedzą się inni
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 8 Luty 2014, 19:27   

Zrób zdjęcie to o czym piszesz.
 
Kamil111-16 

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: 8 Luty 2014, 19:33   

Dzieki za szybko odpowiedz I przepraszam za pisownie (pisze z telefonu). Dodatkowo mam dwa paski do wymiany (naped I kosa) plus do naostrzenia litwa tnaca (dwa zeby do wymiany) wie ktos gdzie takie czesci znajde? Oczywiacie pytanie na temat oleo jest nadal aktualne. Jesli tymi korkami sie jednoczesnie olej spuszcza to Jaka Jego ilosc wchodzi do silnika? I po co 2 korki? Za wszelkie info z góry dziękuje.
 
Kamil111-16 

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: 8 Luty 2014, 20:12   

Oczywiście jutro zrobię zdj. Tego cudaka :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Luty 2014, 08:57   

oleju wchodzi 0,6litra,
części zamienne powinieneś dostać tu
www.krysiak.pl
pytaj o grzegorza kowalczyka, facet ciężko strawny ale powinien pomóc
 
Kamil111-16 

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: 9 Luty 2014, 12:34   

Dzięki za info. Co do oleju to nadal nie wiem jak si go spuszcza. Tak jak wspomniałem zamieszczam zdj. tego wynalazku. Mam jeszcze takie pytanie czy po odpaleniu listwa tnąca chodzi automatycznie razem z silnikiem? Według mnie powinna być odłączana jak napęd. Nie wiem czy to wina paska. Według mnie to tam idzie linka od rączki do czegoś w rodzaju napinacza. Wówczas po włączeniu dźwigni linka się napina razem z nią napinacz naciągając pasek i przekazując napęd na listwę tnącą. Jednak jak zdejmowałem paski to kiedy przełączałem tą dźwignią przy kierownicy to ten napinacz praktycznie się nie ruszał. Pasek naciągnąłem poprzez poluzowanie nakrętki naciągnięcie napinacza i dokręcenie tego na "sztywno". Znalazłem parę schematów ale jeśli ktoś dysponuje serwisówką / instrukcją do tej kosiarki to byłbym wdzięczny gdyby ją zamieścił.

Tielbuerger-Wiesenmaeher-t46 B&S11 kopia.jpg
Plik ściągnięto 234 raz(y) 912,11 KB

Tielbuerger-Wiesenmaeher-t46 B&S07 kopia.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 940,81 KB

Tielbuerger-Wiesenmaeher-t46 B&S05 kopia.jpg
Plik ściągnięto 244 raz(y) 959,49 KB

Tielbuerger-Wiesenmaeher-t46 B&S03 kopia.jpg
Plik ściągnięto 156 raz(y) 748,66 KB

IMG_0118.JPG
Plik ściągnięto 113 raz(y) 609,85 KB

IMG_0117.JPG
Plik ściągnięto 126 raz(y) 615,16 KB

IMG_0116.JPG
Plik ściągnięto 165 raz(y) 1004,83 KB

IMG_0115.JPG
Plik ściągnięto 149 raz(y) 628,6 KB

IMG_0114.JPG
Plik ściągnięto 179 raz(y) 925,92 KB

IMG_0113.JPG
Plik ściągnięto 155 raz(y) 654,94 KB

 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Luty 2014, 13:21   

Witam.Drogi kolego, do spuszczenia oleju z miski olejowej służy kwadratowy metalowy korek znajdujący w dolnej części korpusu silnika. Bardzo wyraźnie widac go na 5 zdjęciu w prawym dolnym rogu zaraz pod wtyczką z tworzywa. :-)
Korek który zaznaczyłeś na zdjęciu służy wyłącznie do nalania nowego oleju do miski korbowej, do stanu " pod korek" czyli 0,6L


z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 9 Luty 2014, 13:38   

Na tym zdjęciu IMG_0114.JPG klucz na kwadrat zwykła 13 -tka. :)

Co do listwy to nie powinna od razu pracować, coś musi być nie tak z napinaczem, paskiem. Trzeba by dobrze przejrzeć mechanizm.
 
Kamil111-16 

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 13
Wysłany: 9 Luty 2014, 14:28   

Tak teraz jak ktoś pokaże gdzie to i ja widzę :-D Dzięki za informację! Dzwoniłem do gościa od którego kupiłem z pytaniem gdzie się spuszcza ten olej. Powiedział mi że znajduję się tam gdzie paski jakiś plastikowy korek :shock: a naprawami zajmował się zięć. Pewnie doszedłbym do tego sam ale zajęłoby mi to trochę czasu. Tylko nie bardzo dalej wiem po co tam są 2 korki do wlewu oleju, jeden by nie wystarczył? Aha czyli rozumiem że tam nie ma żadnego bagnetu "oka" czy czegoś takiego do kontroli stanu oleju? I od czego jest ta odpięta wtyczka? Jak zdobędę paski i będę składał to do kupy to zrobię fotki tego mechanizmu, gdyby dalej nie można było odłączyć listwy. Może ktoś coś podpowie.

Więc tak olej wymieniłem. Tam są tak jak zaznaczyłem dwa korki do wlewu oleju i dwa spustowe. Odkręciłem obydwa. Z tego tylnego (na zdj.) wyleciało ja wiem jakieś 100-150 ml oleju (mocno zużytego). Natomiast z przodu wyleciały może 2 krople. W każdym razie dolałem po trochu z przodu i z tyłu. Weszło jakieś 550 ml pod korek. Co do silnika to ogólnie pracuje teraz na pewno ciszej (pewnie dlatego że nie jest na granicy zatarcia). Tylko niekiedy (myślałem że to przez pasek) od strony startera wydaję przeraźliwe piski. Głównie jeśli od razu zwiększę obroty na maksimum. Dodatkowo linka od startera czasami się nie zwija lub robi to bardzo powoli ale to raczej sporadycznie. Co może być przyczyną tego pisku? Owy pisk zdarza głównie przy wyższych obrotach (sporadycznie), bliskich maksimum. Co więcej, kosiarka (zważywszy że niej jest pierwszej młodości) pali w miarę dobrze. Jak jest zimna za 2-3 razem. Tylko musi chodzić na tzw. pół ssania. Kiedy ssanie wyłączę to kosiarka na niskich obrotach po chwili gaśnie a na wysokich gaśnie od razu. Nie chcę za bardzo w to wnikać ogólnie parę leciwych kosiarek już przerzuciłem i wiem że grzebanie lub choćby czyszczenie gaźnika może przynieść więcej szkody niż pożytku, więc postanowiłem to zostawić. Może być problem z tymi paskami "troku" podał mi namiar na sklep www.krysiak.pl jednak odp. jaką dostałem trochę mnie zmartwiła. Mianowicie że ta kosiarka to jakiś stary model i nie mają do niej części w swojej ofercie. Zamieściłem zdj. mechanizmu przekazującego napęd z silnika (oczywiście bez pasków) jeśli coś jest nie tak to czekam na porady. Reasumując kosiarka jak już wspomniałem nie kosztowała dużo. Chciałbym aby pochodziła 2 sezony, minimum sezon (to jest bardziej prawdopodobne). Potem kupię lepszy sprzęt. Nie zamierzam robić z tej kosiarki ideału a tylko doprowadzić do jako takiej używalności. Za wszelkie porady z góry dziękuję.[/b]

IMG_0124.JPG
Gaźnik po zdjęciu filtra powietrza zdj.2
Plik ściągnięto 134 raz(y) 614,94 KB

IMG_0123.JPG
Gaźnik po zdjęciu filtra powietrza zdj.1
Plik ściągnięto 121 raz(y) 662,11 KB

IMG_0122.JPG
Rączka do załączania kosy bądź napędy. Aktualnie kosa chodziła od razu po uruchomieniu silnika.
Plik ściągnięto 129 raz(y) 514,83 KB

IMG_0121.JPG
Korek nr.2 znajdujący się z tyłu korpusu silnika. To z niego wyciekło najwięcej oleju.
Plik ściągnięto 143 raz(y) 815,36 KB

IMG_0120.JPG
Plik ściągnięto 138 raz(y) 644,88 KB

IMG_0119.JPG
Linka od napinacza prowadzi do dźwigni przy kierownicy. Jednak po naciśnięciu nie reaguję...
Plik ściągnięto 199 raz(y) 718,47 KB

Ostatnio zmieniony przez Kamil111-16 10 Luty 2014, 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum