Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka pracuje tylko na ssaniu.
Autor Wiadomość
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 6 Sierpień 2012, 17:54   Kosiarka pracuje tylko na ssaniu.

Witam mam taki problem gdy przestawię manetkę przepustnicy na RUN kosiarka przygasa jak przełączę szybko na START chodzi dalej zrobiłem regulację wysokich obrotów są wyższe ale tylko w pozycji START i moje pytanie jest takie czy można kosić sobie na wyższych obrotach w pozycji START(zamknięta przepustnica) bo RUN(otwarta przepustnica) nie reaguje u mnie na rozgrzanym silniku prędzej odpalało na RUN tak samo pisze w instrukcji procedura odpalania mojej kosiarki wyglądała tak odpalam zimny silnik na START(ssanie) po odpaleniu przełączałem na RUN czyli praca automatycznie obroty były większe i mogłem kosić oczywiście robiłem wszystko według instrukcji.
Moja kosiarka
Ostatnio zmieniony przez wojtas3278 10 Sierpień 2012, 17:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 6 Sierpień 2012, 21:45   

jeżeli masz oryginalny sprzęt to w pozycji RUN jest ssanie a start to tzw praca. Czyli normalne że jak weżmiesz na run to bedzie przygasać bo cały czas bedzie włączone ssanie.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 17:25   

Pierwsza rzecz podpisy podpisami, trzeba by sprawdzić kiedy masz zamkniętą przepustnicę ssania. Pamiętaj że gaźnik typowy gaźnik ma z reguły 2 przepustnice. Ta od strony silnika to gazu, natomiast ta bliżej filtra powietrza to ssania.
Poprawnie działający silnik górnozaworowy powinien ładnie odpalać przy zamkniętej przepustnicy ssania, po czym po chwili zaczyna kopcić, a to oznaka że trzeba ssanie wyłączyć (otworzyć przepustnicę) bo do mieszanki stechiometrycznej brakuje powietrza.

Jeżeli silnik przy wyłączonym ssaniu (otwartej przepustnicy) nie ma stabilnych obrotów, to najprawdopodobniej nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa - czyt. brudny gaźnik, zatkany filtr paliwa, itp. I w tym przypadku lekkie przymknięcie przepustnicy ssania powoduje ograniczenie ilości powietrza, a tym samym uzyskanie mieszanki stechiometrycznej. Będzie pracował równo, ale nie będzie mieć odpowiedniej mocy.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 17:20   

Dzięki za zainteresowanie sprawdzałem teraz jak to wygląda z tą przepustnicą i na START mam zamkniętą przepustnice czyli ssanie i tylko wtedy kosiarka pracuje a na RUN mam otwartą przepustnice i jak przełączę na RUN przygasa trochę namieszałem z tym postem wyżej ale już go zmieniłem bo pisałem nie sprawdzając jak to wygląda naprawdę kierując się rożnymi schematami czyli tak piszesz że może być gaźnik lub filtr brudny to już sprawdziłem ponownie wszystko czyste i dalej bez zmian co może być jeszcze nie tak w kosiarce ?
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 11 Sierpień 2012, 08:38   

Sprawdź filtr paliwa - zazwyczaj jest umiejscowiony na przewodzie lub w zbiorniku.
Jeżeli gaśnie na wolnych obrotach, a na roboczych ma nieregularną pracę to winę za to ponosi zazwyczaj dysza pilota (obrotów jałowych czyli "pilot jet" lub "idle jet"), a nie dysza główna gaźnika. Da się to wyczyścić bezproblemowo w myjce ultradźwiękowej.
Jeżeli nie wiesz jak się nie niej dobrać, zleć komuś kto wie. Jeżeli natomiast za wszelką cenę chcesz to zrobić sam to wpisz w google "pilot jet carburetor".

W załączeniu plansza Hondy pomocna przy poszukiwaniu problemów. Pamiętaj, że Honda ma gaźniki Kei Hin a nie jakieś no-name, więc niektóre duperele będą się różnić. Niemniej zasada pozostaje identyczna dla wszystkich gaźników tego typu.

gcv 135 160 190 gsv 160 190.pdf.zip
Pobierz Plik ściągnięto 2052 raz(y) 432,74 KB

_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
wojtas3278 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: 11 Sierpień 2012, 20:11   

Dzięki przestudiuje to jak kosiarka ożyje dam znać .
 
KcPr 
jedna słuszna marka H.

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 28
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 14:10   

Pozwolę sobie na podpowiedź :)
Jak myjka nie wyczyści syfu to polecam wyciory. (pokazane na dole planszy którą przesłał kolega)

Polecił bym te od Hondy , ale cena ... więc polecę stalowy drut 0.5 i 0.3 ze sklepu modelarskiego, działa niezawodnie.
Ostatnio zmieniony przez KcPr 21 Sierpień 2012, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 17:56   

Drut stalowy powiadasz? :)
Faktycznie dobra alternatywa dla hondowskich igiełek. Trzeba będzie wypróbować.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 18:37   

Tylko z wyczuciem mozna rozkalibrowac dyszę
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum