Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nierówna praca silnika Briggs & Stratton 158CC 550
Autor Wiadomość
venon 

Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: 29 Maj 2015, 12:18   Nierówna praca silnika Briggs & Stratton 158CC 550

Z racji, że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać ze Wszystkimi, którzy dokładają swoich starań i poświęcają czas by innym żyło się lepiej ;-)

Założyłem temat ponieważ moja, poniekąd wysłużona już kosiarka Murray 550 z silnikiem B&S 158CC, zaczęła się buntować w zeszłym roku. Mianowicie podczas pracy, silnik traci obroty i w tym momencie "puszcza sobie czarnego dymka" - wydaję mi się, że stracił na mocy gdyż kiedyś na biegu jeździła dużo szybciej. Nie jestem żadnym specem czy mechanikiem, kosiarkę mam prawdopodobnie od 4 sezonów (jeżeli mnie pamięć nie myli), w tym czasie tylko ostrzyłem noże i wymieniałem co sezon olej i raz świecę (w zeszłym sezonie).

Nagrałem krótki filmik by jeszcze bardziej zobrazować jak pracuje.

Kosiarka Murray MXM 550

Chciałbym poprosić Was o pomoc co może być z nią nie tak, oraz czy mogę samemu coś zrobić by poprawić pracę jej silnika.

Z góry dziękuje za pomoc i uwagi.
Bartek
 
levi94 

Imię: Mariusz
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 5
Wysłany: 22 Styczeń 2016, 12:16   

mam podobny problem ale w silniku 450E... w silnikach które mają membranę w gaźniku podobno trzeba ją wymienić i już nie faluje...

Ktoś wie co zrobić z silnikiem 450E ? w gaźniku nie ma membrany, silnik faluje ale gdy pompuję paliwo chodzi elegancko, może wystarczy wyczyścić gaźnik ? Czy szukać coś z regulacją obrotów ?
 
Kangaroo
[Usunięty]

Wysłany: 21 Luty 2016, 16:20   

levi94 napisał/a:
mam podobny problem ale w silniku 450E... w silnikach które mają membranę w gaźniku podobno trzeba ją wymienić i już nie faluje...

Ktoś wie co zrobić z silnikiem 450E ? w gaźniku nie ma membrany, silnik faluje ale gdy pompuję paliwo chodzi elegancko, może wystarczy wyczyścić gaźnik ? Czy szukać coś z regulacją obrotów ?


Też bym zaczął od wymiany membrany. Jest to newralgiczny element w tych silnikach.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 21 Luty 2016, 19:01   

levi94 napisał/a:
mam podobny problem ale w silniku 450E... w silnikach które mają membranę w gaźniku podobno trzeba ją wymienić i już nie faluje...

Ktoś wie co zrobić z silnikiem 450E ? w gaźniku nie ma membrany, silnik faluje ale gdy pompuję paliwo chodzi elegancko, może wystarczy wyczyścić gaźnik ? Czy szukać coś z regulacją obrotów ?


Trzeba zacząć od czyszczenia gażnika
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Luty 2016, 18:33   

Silniki z tej serii mają tendencję do falowania a to jest spowodowane zbyt ubogą mieszanką, producent się nie spisał.
 
wojtekkij 

Wiek: 53
Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Marzec 2016, 11:01   

A czy jest w Polsce serwis tej firmy?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Marzec 2016, 11:40   

jeden centralny wiaderko autoryzowanych dwa wiadra serwisów które naprawiają bez autoryzacji i Franek w co drugim garażu ;-)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Marzec 2016, 12:09   

troku napisał/a:
Silniki z tej serii mają tendencję do falowania a to jest spowodowane zbyt ubogą mieszanką, producent się nie spisał.


jakby to była wada silnika to wszystkie pracowały by tak samo a jest silnik używany więc nie pierdziel głupot

jerzyk napisał/a:
jeden centralny wiaderko autoryzowanych dwa wiadra serwisów które naprawiają bez autoryzacji i Franek w co drugim garażu


W B&S serwisy mierzymy w wiaderkach a w Chińczykach w jednorazowych kubeczkach plastitkowych a Franek w co piątej lepiance :-P
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
etrade 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 41
Wysłany: 13 Luty 2017, 21:53   

Więc co można zrobić z silnikiem 450E żeby pozbyć się nieprzyjemnego falowania ? Czyszczenie, baa nawet wymiana gaźnika, baku i obudowy filtra nic nie pomogło, co może być przyczyną ? Zbyt uboga mieszanka ? Jak ją zmienić ?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum