Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem chyba z szarpakiem
Autor Wiadomość
wojek11438 

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: 11 Maj 2012, 21:44   Problem chyba z szarpakiem

Witam. Dzisiaj chciałem odpalić kosę nie pamietam obecnie modelu i firmy odpaliłem wszystko ok, po chwili niestety zakończyłem prace bo zauwazyłem że mi żyłki brakło, już nie miałem żeby założyć więc przewróciłem kosę i założyłem ostrze, jednak gdy pociągnąłem za sznurek szarpaka on po prostu się wyciągnął i nie chcę się wciągnąć spowrotem. Macie może jakieś pomysły? Niestety nie znam się na tym jeżeli coś wykminicie proszę krok po kroku powiedzieć co mam robić ;x
(Jeżeli nie ten dział proszę o przeniesienie)
Ostatnio zmieniony przez wojek11438 11 Maj 2012, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 11 Maj 2012, 23:33   Re: Problem chyba z szarpakiem

wojek11438 napisał/a:
Witam. Dzisiaj chciałem odpalić kosę nie pamietam obecnie modelu i firmy odpaliłem wszystko ok, po chwili niestety zakończyłem prace bo zauwazyłem że mi żyłki brakło, już nie miałem żeby założyć więc przewróciłem kosę i założyłem ostrze, jednak gdy pociągnąłem za sznurek szarpaka on po prostu się wyciągnął i nie chcę się wciągnąć spowrotem. Macie może jakieś pomysły? Niestety nie znam się na tym jeżeli coś wykminicie proszę krok po kroku powiedzieć co mam robić ;x
(Jeżeli nie ten dział proszę o przeniesienie)

W stihlu jest inaczej i w husqvarnie również ale zasada jest podobna
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Maj 2012, 08:35   

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa spreżyna rozrusznika, odkręć rozrusznik i sprawdź jego działanie, podaj model urządzenia abym wiedział jak ci pomóc w znalezieniu części,
 
wojek11438 

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: 14 Maj 2012, 18:11   

troku, dzisiaj ściągnąłem sam szarpak i wydaje mi się że to z nim jest coś nie tak bo po prostu on tego sznurka nie wciąga spowrotem do środka tylko jak już ją wyciągnę to zostaje na wierzchu :/ szarpak rozkręciłem ale nie wiem jak to ma wszystko wyglądać jakaś sprężyna tam była wcisnąłem ją ale wciąż to samo :/
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 14 Maj 2012, 18:16   

No to masz odpowiedź masz uszkodzony rozrusznik albo kupisz nowy albo zregnerujesz swój,
 
wojek11438 

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3
Wysłany: 14 Maj 2012, 22:49   

Nom, ale jest może gdzieś jakiś przekrój tego jak to tam ma prawidłowo wyglądać bo nie znam się na tym ewentualnie ile by kosztowała naprawa tego w serwisie ?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Maj 2012, 12:21   

zrób zdjęcie tego rozrusznika
 
wujo84 
wujo84

Imię: Sebastian
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 22:02   

Witam mam podobny problem z kosiarką NAC M560H, szarpak nie odbija, rozkręcilłem szarpak, ale mam problem z prawidłowym ustawieniem sprężyn, ma ktoś może zdjęcie czy schemat jak to trzeba ustawić?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam
 
 
matek444 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 10
Wysłany: 3 Czerwiec 2012, 16:05   

Co do kolegi powyżej, schematu raczej nie znajdziesz, z tego co wiem to u mnie w kosiarce to była czarna magia. Rozkręciłem to i nie wiedziałem jak skręcić ponownie, udaj się do serwisu albo do osób które się na tym znają, bo jeżeli źle to skręcisz to za wesoło nie będzie.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Czerwiec 2012, 19:26   

Umieść nosek wygięty w U na sprężynie w kole linowym - jest w nim wycięcie, zwijaj sprężynę odwrotnie do wskazówek zegara, jak zwiniesz całą to w środku powinno być również na końcu sprężyny zagięcie łapie ono występ w obudowie rozrusznika. załóż zapadki i przykręć płytkę. Linkę rozrusznika przewlec przez otwór w kole linowym ( obetnij supełek ) i nawiń na koło nie ruszając nim ( też odwrotnie do wskazówek zegara )
Ostatnio zmieniony przez troku 3 Czerwiec 2012, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum