Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
problem z podłączeniem pierścienia cewek ładowania
Autor Wiadomość
s.Oliver 

Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: 16 Listopad 2011, 20:40   problem z podłączeniem pierścienia cewek ładowania

Witam mam problem z podłączeniem pierścienia cewek ładowania w traktorku kosiarce z silnikiem Briggs & Stratton 15,5HP .Traktorek jest z roku 2005 i miał nowszy model cewki z dwoma kabelkami który uległ zniszczeniu, teraz kupiłem używaną (która jest starszym modelem) i posiada tylko jeden kabelek, czy ktoś wie jak to podłączyć bo próbowałem na wszelkie sposoby i nie ładuje akumulatora tylko robi spięcie, raz światła w przedniej masce za mocno świecą na małych obrotach i nie wiem czy wogule da się przerobić z jednego kabelka na podłączenie do kostki z wejściem na dwa kabelki ? Bardzo proszę o pomoc :)

cewki ładowania.jpg
Plik ściągnięto 263 raz(y) 21,55 KB

 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 17 Listopad 2011, 21:25   

Witam.Kolego, jeden kabelek to jedno uzwojenie.Czyli początek i koniec jednego kabelka.Nie wykonasz dwóch wyjść.
_________________
Henry58
 
bartnik 

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Śląsk opolski
Wysłany: 9 Styczeń 2012, 02:32   

Witam, nie wiem jak to jest przy kosiarkach, lecz przy Qad, skuterach, simsonie jest podobnie. więc jeśli nadal nie opanowałeś tego to pytaj. ja uważam że da się wyprowadzić drugi koniec uzwojenia ( i masz 2 kabelki). Tego kabla nie łącz bezpośrednio do akumulatora, tylko przez moduł ładowania – stabilizator.
_________________
pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 08:50   

Tej cewki nie założysz poszukaj takiej jak powinieneś miec, bo a prądnica ładuje prądem stałym a ty potrzebujesz prądnicy z prądem zmiennym.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum