Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przecinarki Stihl TS 800 prawdopodobnie mają wade fabryczną
Autor Wiadomość
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Lipiec 2012, 16:06   Przecinarki Stihl TS 800 prawdopodobnie mają wade fabryczną

Witam
Sorki że tu dałem ten temat ale w innych maszynach nikt tego nie czyta

Miałem w życiu okazję naprawiać kilka TS-ek 800 wszystkie miały to samo uszkodzenie w silniku tzn ukruszenie tłoka poprzez zachaczenie pierścienia o okno cylindra.

Wczoraj klient oddał mi do naprawy również dwie sztuki TS 800 które pracowały 2 lata z hakiem i obie mają powyżej opisane uszkodzenia. Sadzę że to nie przypadek żeby w dwóch naraz padło to samo myślę że jest wada fabryczna co wy na to koledzy serwisanci popatrzcie na foty?

0.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 54,31 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 71,06 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 67,88 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 68,01 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 69,85 KB

 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Grudzień 2014, 22:56   

Po zrobieniu ok 20 przecinarek od czasu tego tematu doszedłem do wniosku nie do końca jednak wada fabryczna a bardziej użytkowanie przecinarki bez użycia wody. TS-y nie wytrzymują pyłu który przechodzi przez filtry zastanawiam się jak operatorzy wytrzymują takie cięcie bez wody.

Jest pewien sposób żeby uniknąć zacierania pomimo eksploatacji bez użycia wody a dokładniej trzeba zaaplikować olej w sprayu do filtrów powietrza stosowany w motocyklach crossowych na filtr powietrza dodatkowy (filcowy) ten który jako pierwszy jest osadzony w podstawie.

Wiem że teoretycznie nie powinno się smarować tego filtra filcowego ale... efekt jest pozytywny.
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Grudzień 2014, 08:36   

Przecinarkę się używa również a przede wszystkim bez wody więc firma powinna zadbać o odpowiednie dostosowanie filtrów aby się nie zacierały.

W przecinarkach Oleo-Mac jest wyraźnie zapisane by myć filtr wstępny - piankowy co 8 godzin i nasączyć olejem 2T w ilości 12 gram
  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 4 Grudzień 2014, 17:00   

troku napisał/a:
Przecinarkę się używa również a przede wszystkim bez wody więc firma powinna zadbać o odpowiednie dostosowanie filtrów aby się nie zacierały.

W przecinarkach Oleo-Mac jest wyraźnie zapisane by myć filtr wstępny - piankowy co 8 godzin i nasączyć olejem 2T w ilości 12 gram


Tak samo ma Makita ale w TS 800 nie ma nic wspomnianego w instrukcji obsługi o nasączaniu filtra
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum