Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przeróbka silnika-leci olej!
Autor Wiadomość
hakerv 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 4
  Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 18:13   Przeróbka silnika-leci olej!

Witam!

Ostatnio zachciało mi się czymś poszaleć i wpadłem na pomysł aby zrobić coś podobnego do qada lub gokarda. Zacząłem się rozglądać za jakimś silnikiem i wpadł mi do głowy silnik od mojej starej kosiarki SPECTRA 40. Puki co silnik jest nadal w orginalnej ramie kosiarki. Nalałem paliwa, pociągnąłem parę razy za linkę i odpaliła. Nie wiem czy i w innych kosiarkach tak jest ale u mnie gdy popcham taką dźwignię( ) kosiarka osiąga niesamowicie wielkie obroty(otwiera się wtedy gaźnik na max) i wtedy leci olej jakąś dziurą...:


1. Co robić by olej na wysokich obrotach tedy nie leciał?

2.Czy taki silnik w ogóle nadaje się do takiego pojazdu?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 18:27   

jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej
Aby nie lało się przy za dużych obrotach musiałby być "labirynt w kanale' A tak będzie wywalać.To sa silniki do kosiarek nie pojazdów . Zakres obrotów , konstrukcja , smarowanie- nie do tego przeznaczone.
 
hakerv 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 18:33   

No ok. A co to jest "labirynt" (może jakiś link czy coś)1
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 19:38   

Konstrukcja tego silnika jest taka aby chodził na stałych obrotach ok 2950 obr/min więc nie nadaje sie do napędu pojazdów mechanicznych
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 20:51   

Pisząc o "labiryncie" miałem na myśli specjalnie ukształtowanie przewodu odpowietrzajacego , robionego zwykle już w fazie projektowania silnika .Chodzi o to by olej nie miał łatwej drogi na zewnatrz ,ale powietrze od nadciśnienia w karterze mogło swobodnie uciekać na zewnątrz -bez oleju.
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 21:34   

Troche niebardzo ten pomysł bo silniki te maja mały zakres obrotów do 3000 max chwilowo do 3600.
A pozatym jeśli juz by ci pasował to silnik z wałem poziomym , taki jak jest w glebogryzarkach, jest on niewrazliwy na przechyły tak jak kosiarkowy.
 
hakerv 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 07:05   

To znaczy, myślę jeszcze nad silnikiem od WSKi ale znam się na motorach(tych starszych) i wiem że taki silnik to nie lada inwestycja a jak zakupię zły to dodatkowo dopłacę na naprawę... Ten silnik do kosiarki to ja go zamontuję jako wersję próbną, pojeździ może niedługo ale przy następnej budowie będę wiedział an co zwrócić uwagę.


1. Można jakoś powiększyć zakres gazowy w kosiarce, aby miał i w miarę wolne obroty a jak dam gazu to wysokie czy jest tylko tyle co tą dźwignią ruszałem?

2. Gdybym jednak nie robił tego labiryntu tylko np. dorobił jakiś wężyk do odprowadzania oleju a do kosiarki nalałbym więcej oleju i co jakiś czas z pojemniczka przelewał do kosiarki to czy nic by się nie stało?
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 08:32   

Obrotów niezwiększysz bo urwiesz korbowód, jest on aluminiowy i łątwo pęka przy zbyt wysokich obr.
Z ta odmą za bardzo tam nic niezrobisz, jeślisą dobre pierścionki to niebędzi epluło olejem, a jak wlejesz wiecej oleju i ta rurke to będzie nią napi...ał olej jeszcze bardziej .
 
hakerv 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 10:30   

Ale naleję więcej oleju po to by jak będzie wylatywać to zeby np. po godzinie jazy się nie zatarł to dlatego więcej i co jakis czas przeleję to co wyleciało spowrotem do kosiarki...
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 11:36   

Ale jak nalejesz więcej to więcej wyleci , do odmy będzie wciskany olej , pozatym moze ci olej pchać się nad tłok i zrobi się kuku. W ten sosób niekombinuj.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 18:54   

Dziwne pytania .Zna się Chłopak na motorach a nie może pojąć że to nie tędy droga.
Kup stary silnik o jednoslada i kombinuj.I na wolnych poklepie ,i na obroty wkręcisz
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 19:44   

Witam.Tak jak koledzy Ci mówią i mają rację.Od siebie mogę dodać ze silnik jest złom.Jeżeli wydostaje się olej przez odmę.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum