Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Silnik B&S 12HP paliwo w skrzyni korbowej
Autor Wiadomość
pabelo76 

Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: 19 Marzec 2014, 19:59   Silnik B&S 12HP paliwo w skrzyni korbowej

Witam

Mam problem z silnikiem B&S PowerBuilt 284707. Przepuścił zawór z gaźniku i całe paliwo spłynęło do skrzyni korbowej. Nie wiedząc o tym, odpaliłem tak zalany silnik. Dopiero gdy z odmy zaczęło rzygać, zorientowałem się że jest coś nie tak i zgasiłem silnik (działał około 10s).
Po spuszczeniu oleju i zalaniu nowym silnik nie chce zapalić. Tylko strzela czasami do gaźnika. Klin na kole nie jest przestawiony. Jest możliwe aby po tej awarii przestawił się rozrząd?
Co mógł uszkodzić w silniku nadmiar oleju?
Gaźnik wyczyszczony (wymieniony zaworek i dysza) świeca nowa, od tej awarii nie udało się go zapalić. Przed awarią palił bez problemu.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 19 Marzec 2014, 20:25   

Dlaczego nie sprawdziłeś stanu oleju przed odpaleniem? uniknął byś tych problemów zawsze sprawdzaj olej przed startem slnika bo przy dużej ilości benzyny w tym oleju mógłby się nawet zatrzeć oczywiście nie przez 10 sekund Na przyszłośc pomyśl o założeniu kranika na przewodzie paliwowym
Ostatnio zmieniony przez kamilos 19 Marzec 2014, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Marzec 2014, 04:59   

część paliwa i oleju mogła zostać zassana do cylindra objaw jest taki że kręci rozrusznikiem do pewnego momentu i silnik staje nie mając siły - wykręć świecę i kręcąc rozrusznikiem wydmuchaj resztki
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum