Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Silnik kawasaki V-Twin OHV 18hp - paliwo w oleju
Autor Wiadomość
chomik 

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3
  Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 13:24   Silnik kawasaki V-Twin OHV 18hp - paliwo w oleju

Witam wszystkich, posiadam traktorek husqvarna z silnikiem kawasaki V-Twin OHV 18hp, problem polega na tym że co 3-5mth zbiera mi się spora ilość paliwa w oleju silnikowym i co chwile muszę zmieniać olej. Silnik jest na jednym gaźniku, świeca na jednym z cylindrów jest mocno okopcona(ja również często muszę wymieniać) na drugim zaś wygląda jak nówka, sądziłem że zużyte lub pęknięte mogą być pierścienie, jednak po rozebraniu silnika wyglądają jak nowe,
głowice dałem do sprawdzenia na szczelność i wszystko jest ok,
zawór w gaźniku również sprawdzany ciśnieniowo i tez nic nie przepuszcza.

Ktoś wie gdzie gdzie może leżeć przyczyna? mi już ręce opadają, serwisy biorą pieniądze a problem nie ustępuje :roll:
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 13:45   

A kto ci to juz naprawiał?? może serwis Husqvarny ?
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
lukasss3 

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: z kątowni
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 15:41   

nie ma innej drogi któredy mogło by isę dostawac paliwo jak nie między tłokiem a cylindrem :-) tam musi cos byc nie tak , pierscienie moga mi isę wydaje ze wyglądac na nowe ale jak sie silnik rozgrzeje to się rozszerzają i gdzies pewnie jest przerwai leci , bo skąd niby okopconaświeca sama się nie pomalowała na czarno :) taka jest moja wersja stawiam na te pierscienie lub też cylinder .
_________________
B&S Quantum 5KM 3.8 KW :)
 
chomik 

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 15:42   

Robił mi to serwis zajmujący się głównie silnikami hondy i brigsa, mówili że coś tam czyścili rególowali itp ale z tego co ja zauważyłem to zrobili jedynie wymiane oleju bo nawet nie zauważyli że świeca cała zaciapana była olejem.

Do husqvarny boje się zostawiać sprzętu, serwisant wygląda jak mietek z pod sklepu...

[ Dodano: 19 Kwiecień 2010, 15:52 ]
lukasss3, też byłem pewien że to pierścienie, rozebrałem silnik pojechałem do mechanika aby obejrzał, wsadził pierścienie w cylinder i nie było żadnej szczeliny na (nie wiem jak to określić) końcach pierścienia, cylinder nie ma żadnego progu i po tym stwierdził że jest w porządku i trzeba szukać gdzieś indziej.
Poza tym silnik ma jakieś 120mth przepracowane i już by pierścienie się zużyły :-?

2 speców twierdzi że to wina zaworka przy gaźniku, przepuszcza paliwo kiedy silnik jest wyłączony ale zaworek sprawdzali mi ciśnieniowo i mówią że jest ok

Możliwe żeby cewka przerywała (każdy cylinder ma oddzielną) i wtedy chlapie na świece?
Z drugiej strony nie odczuwam spadku mocy, silnik chodzi równo :-/
Ostatnio zmieniony przez chomik 19 Kwiecień 2010, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 21:14   

Witam ,mam pytanie.Czy silnik jest nowy czy już kupiłeś używany? Co znaczy że pierścienie nie mają żadnej szczeliny a przerwa na zamki?
_________________
Henry58
 
chomik 

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 22:51   

Henry58 napisał/a:
Witam ,mam pytanie.Czy silnik jest nowy czy już kupiłeś używany?


Kupiłem traktorek husqvarny nowy, niestety po zakończeniu gwarancji zaczęły się takie problemy, mam wrażenie że z każdą jazdą silnik przybiera coraz więcej paliwa w takiej samej ilości mth

Henry58 napisał/a:
Co znaczy że pierścienie nie mają żadnej szczeliny a przerwa na zamki?


Przepraszam nie jestem specem i źle się wyraziłem, miałem na myśli że luz jest bardzo mały, jednak szczelinomierzem nikt nie zmierzył :roll:
Ostatnio zmieniony przez chomik 19 Kwiecień 2010, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 20 Kwiecień 2010, 09:00   

Zadzwoń do centralnego serwisu Kawasaki to ci doradzą gdzie możesz to naprawić
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22 Maj 2010, 20:20   

nie wiem czy sprawa jeszcze aktualna ale kiedyś miałem taki przypadek z silnikiem B&S OHV 15.5 km. Przyczyna leżała w tzw elektronicznym sterowniku w gażniku. Niby wszystko było szczelne niby czyk czyk przy przekręceniu stacyjki było ale puszczał. Ten zaworek elektroniczny to koszt jak pamiętam 3/4 nowego gażnika kpl.
Ostatnio zmieniony przez dolek 22 Maj 2010, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
jacentyk 
Jacentyk

Imię: Jacek
Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31 Lipiec 2013, 09:17   

witam
Mam taką samą usterkę kolego dałeś radę sobie z tą usterką, jesli tak to proszę o info co i ile kosztowało
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 4 Sierpień 2013, 21:02   

Posiadałem taki problem podobny, problem był z pływakiem oraz elektrozaworem. Teraz zawsze zakręcam kranik po zakończeniu pracy.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum