Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Stiga Multiclip 46 B&S Classic
Autor Wiadomość
Darek101120 

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 4 Październik 2016, 11:41   Stiga Multiclip 46 B&S Classic

WITAM

Posiadam kosiarkę którą dostałem STIGA MULTICLIP 46 z silnikiem B&S Classic.
kosiarka 2005 rok produkcji i stoi od 6 lat ponieważ podobno nie chciała zapalić.

Co zrobiłem:
- rozebrałem wszystkie elementy demontowalne bez ingerencji w silnik i wyczyściłem
- wyczyściłem bardzo dokładnie bak paliwa
- wyczyściłem gaźnik i zamontowałem nową membranę(najpierw membrana potem uszczelka) i primer wszystko oryginał
- zamontowałem nową świecę oryginał
- nowy olej i filtr powietrza oryginał
- brakowało jednej sprężynki przy gaźniku tej krótszej dokupiłem ją oczywiście oryginał
- naostrzyłem nóż

Podpompowałem 3 razy, pociągam odpaliła za pierwszym razem. Zero kopcenia chodziła równo czasami tak strzeli z tłumika delikatnie. Zostawiłem ja na 20 min na najwolniejszych obrotach. Mówię sobie super zreanimowałem kosiarkę. kosiarka ładnie odpala za pierwszym pociągnięciem. W następnym dniu odpaliłem ja na godzinę chodziła sobie na trochę wyższych obrotach. Brak kopcenia, wycieków z silnika jedyne co to delikatnie strzeli z tłumika czasami ale silnik pracuje równo.

Mam z nią tylko jeden mankament którego nie potrafię zrobić:
Po przesunięciu regulacji gazu/obrotów powyżej połowy zwiększy obroty ale po chwili drastycznie spada z obrotów i zaczyna nierówno pracować. Jak cofnę regulacje na połowę lub mniej odzyska swoja prawidłowa pracę. Zdjąłem filtr z obudową żeby zobaczyć co się dzieje w gaźniku to jak regulator mam ustawiony do połowy ładnie idzie paliwo dyszą do silnika. Jak ustawię powyżej połowy wkręci się na wyższe obroty i po chwili zwolni zacznie się telepać a wtedy po gaźniku rozbryzguje się paliwo tak jakby dawkował za dużo paliwa

Jedyna niewymieniona rzecz to oring na wyjściu z gaźnika ale na moje oko jest dobry. Może wymienić ten oring? może on powodować takie objawy?
Piasta noża ma ścięte te dwa bolce, klin jest OK piastę zakupie nową w tygodniu.

Poprzednio miałem silnik B&S serie 500 i tam nie było regulacji obrotów przy baku ale jak palcem przesunąłem dźwignię to silnik wkręcał się ładnie na każde obroty a w tym classicu chodzi ładnie do pewnego momentu otwarcia przepustnicy a później jakby go zalewało. Silnik zaczyna wtedy nierówno pracować spadnie na niskie obroty zacznie delikatnie przykapcać na czarno i po chwili zgaśnie.

Panowie gdzie szukać jeszcze rozwiązania usterki?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Październik 2016, 12:59   

ja zacząłbym od zmierzenia obrotów później bym szukał w gaźniku zobaczył czy dysza główna i rurka emulsyjna (2 w 1 ) jest drożna oraz czy z dyszy głównej nie zniknęła mała stalowa dyszka
( nie każda dysza główna posiada stalową dyszkę )
 
Darek101120 

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 4 Październik 2016, 13:22   

Obroty ustawiłem na słuch po sprawdzeniu wyszło 3500 czyli źle. Przestawiłem blaszkę zaczepową od sprężynki tak żeby było 3000 po przesunięciu regulatora na FAST. Teraz tylko po przestawieniu na SLOW gaśnie. Przy obrotach 3000 chodzi OK ale jak otworzę przepustnicę ręcznie żeby wkręciła się chwilowo na większe obroty to przygasa i zaczyna telepać silnikiem. Może ten typ tak ma?

Co do gaźnika to ma wszystko na swoim miejscu. Czyściłem kilka gaźników z tej serii i wszystkie miały taka sama budowę. W gaźniku mam stalową siatkę dyszę a na niej mały oring i to wszystko.
  
 
keram2504 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 28
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 4 Październik 2016, 21:48   

jak Ty to na słuch ustawiłeś :D chyba 3600 obrotów to max możliwości tego silnika, a Ty je ustawiłes na 3500 :D
 
Darek101120 

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: 5 Październik 2016, 06:49   

No ok mój błąd. Obroty mam ustawione na 3000 teraz choć znajomy co naprawia tego typu sprzęt powiedział że powinny być nawet 2800 żeby było optymalnie. Szkoda że nie nagrałem filmu jak ona pracuje. Oddałem ją na przegląd zobaczymy co wykombinuje.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum