Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Za duże napiecie ładowanie Traktorek Westwood
Autor Wiadomość
kristofs 

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 11
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 19:11   Za duże napiecie ładowanie Traktorek Westwood

Witam,zakupiłem traktorek kosiarke Westwood 10,5hp 4t .Sprzet wymagał wiele pracy ,robiłem instalacje malowałem i inne.Kupiłem akumulator żelowy.Ładowanie w tym modelu jest na bazie prądnicy pod kołem magnesowym.Plytka elektorniczna posiadała jedną diode prostownicza na plusie(była spalona),załozyłem wiec mostek prostowniczy KBPC2510

aby prostowac dwupołówkowo wykorzystujac bezpieczniki oczywiscie,jednak napiecie na maksymalnych obrotach(takich do koszenia) jest 18v czasami wiecej. Pytanie jakie mam do Was ,jak tanim kosztem zmniejszyć to napiecie aby zelowy aku to wytrzymał.Czy moze być to przez to ze podłozyłem mostek prostowniczy zamiast diody? Regulatora takiego nie mam zeby zalozyc ,ew jaki .Dzieki
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 20:40   

nic tylko regulator napięcia dedykowany do tego silnika
 
kristofs 

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 11
Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 17:45   

Silnik ma 25 lat ,nie bylo montowane woogole regulatora w tym modelu s1000.Instalacje mam odtworzona na identyk po za mostkiem zamiast diody. Myslalem o jakiejs zarowce szeregowo albo cos.Nie musi super doladowywac byle nie przeladowalo.Od czasu do czasu podlaczyl bym ladowarke do akumulatora.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 6 Kwiecień 2016, 18:41   

Witam. Nie chce się wymądrzać i udawać wielkiego fachowca, ale spróbuj podłączyć diodę w szereg oczywiście na odpowiednie napięcie (dioda prostownicza ) powinno zmniejszyć ładowanie o kilka voltów o które Ci chodzi.



z poszanowaniem


Henry58
_________________
Henry58
 
kristofs 

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 11
Wysłany: 8 Kwiecień 2016, 19:02   

Dzieki za odpowiedz,jak narazie spalilo mi ten mostek prostowniczy nie wiem dlaczego ma duzy prad,mostek z diód normalnie gorące sa nie spali ale az sie dymi.Musze pomierzyc cewki i prad jaki wychodzi bo cos jest nie tak.Moze dlatego spalilo oryginalna diode.Oczywiscie bledne połączenie w gre nie wchodzi.
 
kristofs 

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 11
Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 19:12   

Witam ponownie, doszedłem końca ale podłączajac diodę tylko jako jednopołówkowe ładowanie,taka mocną z radiatorem i napięcie ładowania nie wychodzi powyżej 13,5v więc nie jest zle. Miałem podłączyć regulator od fiata 126p ale się udało bez.

Mam jeszcze jedno pytanie panowie z innej beczki. Czy miał ktoś z was styczność z zamiatarką w traktorku? Czy lepsze to czy zwykły wyrzut do kosza do tyłu.Teren troszkę górzysty .Dziekuje
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum