Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Oleo Mac czy Viking?
Autor Wiadomość
Stachuu 
Stasiek

Imię: Kamil
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Wz
Wysłany: 7 Październik 2015, 18:31   Oleo Mac czy Viking?

Cześć. Potrzebuje kupić kosiarke do 1500zl. Ogródek mam nieduży, ale zdarza mi się kosic na zlecenie różne powierzchnie, zależy jak się trafi, systematycznie kosze trawę wokół domu ok 400m2 + stałe zlecenie raz w miesiącu trawa na takich postumentach o wysokości ok 40cm. W przyszłości dojdzie moja dzialka 1000m2.

Koszenia mam mało, ale chce kupić porządną kosiarke spalinowa, do tej pory używałem leciwego agregatu z silnikiem b&s+ kosiarka elektryczna wolf.

Moje typy:
1. Oleo Mac gv53. Cena z allegro 1400, u mnie w sklepie ogrodniczym 1550, ale sprzedawca myśli nad rabatem.
Ogólnie widziałem ją, macalem i kawał konkretnej kosiarki. Ma wszystko to na czym mi zależy. Minusem dla mnie jest waga, ze względu na koszenie trawy na tych postumentach, oraz to ze będę ja przewozil osobowka.

2. Viking mb448tx. Cena 1619, w serwisie chcą mi dac rabat i mogę ją mieć za 1500. Silnik b&s, szybko skladana rączka, pomocne uchwyty do podnoszenia, ze względu na obudowe, lżejsza od oleo maca. Ale ma swietne rozwiązania. Obawiam się trochę tej plastikowej obudowy, no i to jest chyba stary model i trochę jak elektryczna wygląda.

Czy różnica w srednicach koszenia będzie zauwazalna? Która kosiarka będzie bezawaryjnie służyć latami? Nie biorę pod uwagę jakichś chinoli bo nie lubię dziadostwa. Co kupić? Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 7 Październik 2015, 21:59   

z tych 2 bierz olka
 
Stachuu 
Stasiek

Imię: Kamil
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Wz
Wysłany: 7 Październik 2015, 22:45   

Hm.. jakieś uzasadnienie? :-)
 
kikut20 

Imię: kikut20
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 25
Wysłany: 8 Październik 2015, 09:37   

Witam. Bierz to http://olx.pl/oferta/prof...28-IDaWUJZ.html bo widzę że cenę ktoś ma dobrą a produkt jest nawet więcej wart. Bardzo dobra jakość po prostu. Kosiarka na kilkanaście lata a nie na sezon.
  
 
Stachuu 
Stasiek

Imię: Kamil
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Wz
Wysłany: 8 Październik 2015, 12:04   

Witaj, niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na kosiarke droższa niż 1500zł.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Październik 2015, 18:31   

proszę bardzo lepszy silnik wał łożyskowany górnozaworowy cichy oszczędny do tego przekładnia GT nowe silniki briggsa są produkowane w chinach jakość mizerna wysoka awaryjność
 
Stachuu 
Stasiek

Imię: Kamil
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Wz
Wysłany: 8 Październik 2015, 20:24   

Ciągle zastanawia mnie ten viking, dzisiaj byłem w drugim serwisie sklepie vikinga i sprzedawca twierdził razem z serwisantem, że najmniej napraw w sezonie mają u nich vikingi, trafi się kilka sztuk.
Pozatym z tego co mówił, części są tanie i bez problemu dostępne.
Minusem zaś jest ten silnik 500e.

Co do oleo maca, to gdyby nie był taki ciężki to nawet bym się nie zastanawial.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 9 Październik 2015, 17:11   

silnik 500 E najnowszy chinol z miękkim wałem i plastikowymi zębatkami na rozrządzie + delikatne koło magnesowe wystarczy jedno mocniejsze uderzenie w kamień lub korzeń i silnik na złom bo naprawa będzie nie opłacalna w tym roku zezłomowałem ze 3 takie silniki jak masz za durzo kasy to bierz i się nie zastanawiaj ;-)
 
macek1975 
macek

Imię: Mariusz
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: 15 Październik 2015, 12:02   

Ja też miałem niedawno podobny dylemat. Zdecydowałem się na Oleo-Maca i nie żałuję. Moc silnika nie do pobicia, solidna konstrukcja (stąd waga). Niemniej jednak porównując z innymi kosiarkami o podobnych parametrach i gabarytach waga nie jest wysoka (np. Stiga waży ponad 40 kg). Bałem się przewożenia (jeżdżę octavią w liftbacku) ale nie mam z tym żadnego problemu. Mam ją dopiero kilka miesięcy - ale żadnych problemów czy usterek, poza tym 3 lata gwarancji.
Jednym słowem polecam
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Październik 2015, 12:56   

jerzyk napisał/a:
silnik 500 E najnowszy chinol z miękkim wałem i plastikowymi zębatkami na rozrządzie + delikatne koło magnesowe wystarczy jedno mocniejsze uderzenie w kamień lub korzeń i silnik na złom bo naprawa będzie nie opłacalna w tym roku zezłomowałem ze 3 takie silniki jak masz za durzo kasy to bierz i się nie zastanawiaj ;-)


Identycznie jak w Chińczykach rodzimej produkcji Emak czy Loncin (które też się złomuje),szczególnie z urywającymi się zaworami,trochę brudniejszego paliwa i gażniki do roboty lu wymiany+twarde wały które przy uderzeniu pekają,a tak na marginesie to kosiarka służy do koszenia trawy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum