Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Skąd tak duża różnica w cenach tego samego silnika?
Autor Wiadomość
micalio 

Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 26 Kwiecień 2016, 22:07   Skąd tak duża różnica w cenach tego samego silnika?

Witam.

Jestem w trakcie wyboru nowego silnika do mojej kosiarki; "skorupa" która mi z niej została to Sipma Carmen w pełni pasywna z wyrzutem bocznym. Do tej pory chodziły w niej: fabrycznie B&S Quattro 40, a gdy padł kupiłem mało używanego Tecumseha Prisma 37 (wytrzymał najdłużej). O silniki dbałem, systematyczna wymiana olejów, lanie dobrego paliwa, wymiana filtrów powietrza, niwelacja drgań, tj. wyważenie noża, stosowanie piast z dodatkowymi ścinanymi kołkami blokującymi nóż, itd.

Koszę co 3 tygodnie w okresie od połowy kwietnia do końca września powierzchnie, około 22 a o zróżnicowanym typie trawy i gęstości. Opcja kupna traktorka odpada ze względu na duża ilość drzewek, stelarzy do winogron oraz innych tego typu rzeczy znajdujących się na działce.

Doświadczenie uzyskane podczas utrzymywania tegoż gruntu zmusiło mnie do wybrania dużo mocniejszego i żywotniejszego silnika. Zastanawiałem się więc nad B&S 825 I/C, ale nurtuje mnie jeden fakt - skąd tak duża różnica w cenach tych silników w sklepach internetowych. Na dzień dzisiejszy są one dostępne w przedziale od 799-1200 zł. Czy mam przez to rozumieć, że najtańsze oferty to jakieś podróbki czy coś w tym stylu.

Proszę o opinię na ten temat.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 26 Kwiecień 2016, 22:28   

Podróbek tego silnika nie ma, podobno jest on produkowany w Meksyku, do bardziej markowych urządzeń, a do kosiarek z marketów - w chinach. Ale nie wiem czy dotyczy się to też tak dużego silnika jakim jest seria 825

Ceny wynikają prawdopodobnie z powodu różnego rodzaju marży, oraz z faktu że ten silnik jest już nie produkowany, i sklepy różnie go wyceniają. Moim zdaniem ten za 800zł jest tak samo wiarygodny jak ten za 1200zł

Swoją drogą w tych pieniądzach to bardzo dobry wybór, jak na kosiarkę 50cm z bocznym wyrzutem jest aż lekko za duży :D wystarczył by również 675 Series

polecam również z własnego doświadczenia ten silnik:

https://www.youtube.com/watch?v=CHx9stWTI5Q
  
 
micalio 

Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 10:21   

Myślałem nad 675 ale uparłem sie na silnik z żeliwną tuleją cylindra. Chińska produkcja części tłumaczyła by różnice w ceni i marża też - ale aż o 50% !? Dodam że oferty bliskie cenie 1200 zł które widziałem to były silniki sygnowane nazwą Intek; B&S-y z tym znaczkiem montowała renomowana firma Klippo. Czy zatem tylko z powodu "loga" oraz tego że były wykorzystywane przez bardzo dobrych producentów sprzętu ogrodniczego te silniki byłyby o tyle droższe ?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum