Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Spalinówka 2000-2500 rozdrabniająca
Autor Wiadomość
Grisza00 

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 22 Marzec 2016, 16:43   Spalinówka 2000-2500 rozdrabniająca

Sprawdzałem forum, lecz nie znalazłem takich założeń.
1. Trawa ok 10a.
2. Niestety nierówności i czasami krety.
3. Potrzebuję kosiarki spalinowej z napędem, która zmieli jednocześnie trawę.
4. Zależy mi na dokładności i trwałości urządzenia. Posiadam ALKO model XRQ 60. Jednak nie spełnia oczekiwań.
5. Najważniejsze jest aby dokładnie mieliła trawę.
5. Jeśli będzie miała nasadki (lub możliwość dokupienia) do rekultywacji i napowietrzania to byłoby super.
6. Jestem całkowitym laikiem w temacie więc bardzo proszę o łopatologiczne propozycje.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 22 Marzec 2016, 17:06   

twoje wymagania spełni Orec FL500BC ale cena to ok 10.000 zł :-(
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 22 Marzec 2016, 17:42   

Najlepsze kosiarki Mulczujące, to typowe kosiarki mulczujące,a nie maszyny "4w1" lub "3w1"

Już tłumacze. Kosiarka mulczująca ma specjalny okrągły kształt obudowy, odpowiedni dla mulczowania nóż, a często specjalne fartuchy za kosiarką (takie gumowe) które jeszcze bardziej układają trawę na trawniku. Niektóre Mulczujące modele stigi mają nawet specjalne blaszki które tną trawę na tylnych kołach, gdyż drobna zmielona trawa bardzo klei się do tylnych kół

Kosiarki 4w1 sa do wszystkiego, mielą wyrzucają, zbierają, dla kowalskiego który czasem zbiera trawę do kosza, czasem trochę pomulczuje, a czasem większa wyrzuci na bok to jest ok. Jednak jest powiedzenie - jak coś jest do wszystkiego,. to jest do niczego - i tu doskonale się to sprawdza. Nóż w kosiarce 4w1, nie może być idealnie wyprofilowany pod mulczowanie, bo kosiarka nie zbierze trawy do kosza, a obudowa musi być nieco wyprofilowana pod tylny wyrzut, bo kosiarka będzie się zapychać. Kosiarki 4w1 to własnie typowy przykłąd Twojej AL-KO

Polecam zatem typowo mulczujące kosiarki, a więc

Honda HRS
Stiga z serii Multiclip
Viking MB 3R, lub MB 4R.
John Deere JC 63

Pamiętaj że te kosiarki nie mają funkcji zbierana trawy do kosza !! Jednak to najlepsze "mulczery" na rynku

Z tego co wiem zwykłe kosiarki nie mają nasadek do rekultywacji gleby. Do Tych zabiegów należy kupić wertykulator, lub areator. Kosiarka typowo mulczująca wymaga dużego silnika, zatem szukając takiej weź moc silnika pod uwage. Kilkukrotne mielenie trawy mocno obciąża silnik.

A tutaj małe przykłądy:
http://allegro.pl/kosiark...6047308970.html
http://allegro.pl/stiga-k...5221889850.html
http://allegro.pl/kosiark...5802546053.html
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
Grisza00 

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 24 Marzec 2016, 17:27   

Dziękuję za zainteresowanie postem. Dla mnie 10000 PLN to dużo za dużo, jednak będę szukał czegoś w kategoriach amatorskich typu 4 w1, lub poszukam jeszcze coś z wyrzutem bocznym. Dzięki za pokazanie typowych kosiarek rozdrabniających.
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 25 Marzec 2016, 09:08   

Ale kosiarki które pokazałem są tańsze w niektórych przykładach od kosiarek 4w1, widze że nawet nie kliknełęś w podesłane przezemnie linki żeby sprawdzić centy, trochę nie rozumiem chciałeś kupić dobrą kosiarkę mulczującą, bo zależy Ci na dokładnym mulczowaniu, po czym idziesz kupić niemal identyczną do tej jaką masz :D wszystkie kosiarki 4w1 mają te same wady, mają dużo funkcji, ale żadnej nie spełniają idealnie, nie da się przystosować jej pod wszystkie funkcje naraz.
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 25 Marzec 2016, 14:09   

Przyjrzyj się również kosiarkom Toro. Mają korpus przystosowany do mielenia i doćć sprawnie zaślepia się wyrzut w przypadku stosowania zaślepki. Ich system Recycler to naprawdę dobrze zmielona trawa.

Jeśli nie przeraża Cie cena w granicy 3k, to przyjrzyj sie modelom Vikinga MB650 VM z zaślepką do mielenia oraz podwójnym nożem. To samo mają modele Stiga Twinclip, cena odrobinę niższa ale kosiarki również warte zainteresowania. Zobacz jak wygląda taki nóż:
http://www.ikosiarki.pl/i...20H_detail3.jpg

To chyba najlepiej mielące kosiarki z funkcją koszowania w przystępnej cenie.

Kosiarka 4,5 6 funkcyjna to bzdura marketingowa. Są trzy możliwe funkcje kosiarki:
koszowanie, mielenie, wyrzut na trawę (boczny lub tylny). Jak ktoś ma bujna wyobraźnię to i regulację rączki podepnie pod kolejną funkcję.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 26 Marzec 2016, 18:41   

Moim zdaniem 4w1 jest jeszcze akceptowalne, Wyrzut boczny, i tylny można z przymrużeniem oka potraktować jako dwie osobne funkcje, ale 5w1 (np. dodatkowo elektrostart) to już bzdura i marketing
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
Grisza00 

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:38   

konradviking napisał/a:
Ale kosiarki które pokazałem są tańsze w niektórych przykładach od kosiarek 4w1, widze że nawet nie kliknełęś w podesłane przezemnie linki żeby sprawdzić centy, trochę nie rozumiem chciałeś kupić dobrą kosiarkę mulczującą, bo zależy Ci na dokładnym mulczowaniu, po czym idziesz kupić niemal identyczną do tej jaką masz :D wszystkie kosiarki 4w1 mają te same wady, mają dużo funkcji, ale żadnej nie spełniają idealnie, nie da się przystosować jej pod wszystkie funkcje naraz.

Sprawdziłem wszystkie odnośniki, które podałeś. Nie jestem jednak pewien, czy kosiarka jednofunkcyjna mi wystarczy. Jak pisałem jestem amatorem i chciałbym mieć chociaż 2w1 tj. mulczującą i kosz inne funkcje nie są potrzebne (oczywiście z napędem). Zobaczę co podali jeszcze inni wypowiadający się w temacie. Jak tylko dokonam zakupu to napiszę i dalej z zainteresowaniem przejrzę wszystkie propozycje.
 
Grisza00 

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:42   

markab.com.pl napisał/a:
Przyjrzyj się również kosiarkom Toro. Mają korpus przystosowany do mielenia i doćć sprawnie zaślepia się wyrzut w przypadku stosowania zaślepki. Ich system Recycler to naprawdę dobrze zmielona trawa.

Jeśli nie przeraża Cie cena w granicy 3k, to przyjrzyj sie modelom Vikinga MB650 VM z zaślepką do mielenia oraz podwójnym nożem. To samo mają modele Stiga Twinclip, cena odrobinę niższa ale kosiarki również warte zainteresowania. Zobacz jak wygląda taki nóż:
http://www.ikosiarki.pl/i...20H_detail3.jpg

To chyba najlepiej mielące kosiarki z funkcją koszowania w przystępnej cenie.

Kosiarka 4,5 6 funkcyjna to bzdura marketingowa. Są trzy możliwe funkcje kosiarki:
koszowanie, mielenie, wyrzut na trawę (boczny lub tylny). Jak ktoś ma bujna wyobraźnię to i regulację rączki podepnie pod kolejną funkcję.

Trochę to za duży wydatek. Nie znasz może innego urządzenia do 2.500 zł. dobrze mielącego i jednocześnie mającego kosz?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Marzec 2016, 17:31   

Toż właśnie zaproponowałem. Powtórzę:
http://www.ikosiarki.pl/s...0-s-b-p-55.html
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Grisza00 

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 29 Marzec 2016, 18:26   

markab.com.pl napisał/a:
Toż właśnie zaproponowałem. Powtórzę:
http://www.ikosiarki.pl/s...0-s-b-p-55.html

Dzięki bardzo.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum