Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrać?-jednoosiówka, traktorek, czy może mocna gryzarka?
Autor Wiadomość
canoe22137 

Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 21:14   Co wybrać?-jednoosiówka, traktorek, czy może mocna gryzarka?

Witam!
Na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać!
I poprosić o poradę:-)
Mam działkę 6000 metrów, z tego jakieś 1500 m2 chcę wydzielić na warzywniak, pozostałe to trawnik oraz drzewka i krzewy owocowe.
Na razie pomaga mi to obrobić miejscowy rolnik (ursus c 330), ale w przyszłym roku chciałbym sprawić sobie sprzęt, ażeby samemu móc kosić trawę i obrabiać warzywniak. Bo jeśli sobie zagospodaruję przód domu, to trudno będzie mi potem wezwać Pana rolnika do pomocy (problem z wjazdem i przejazdem do jednego z warzywniaków)
Zależy mi na tym, żeby ziemię zaorać (miejscami jest trochę ciężkiej, gliniastej ziemi), spulchnić glebogryzarką i skosić trawę.
Początkowo myślałem o porządnej glebogryzarce - texas futura, texas vision, ale zacząłem mieć wątpliwości, po obejrzeniu filmików na youtube, czy to da radę.
Później zobaczyłem ciągniki jednoosiowe - pasqualli i stwierdziłem, że to chyba będzie lepsze. A potem zobaczyłem ciągniczki ogrodowe - kubota, iseki, tv 521 i stwierdziłem, że to chyba będzie najlepsze.
Ale sam już nie wiem, bo nigdy na żywo tych sprzętów w akcji nie widziałem. Dlatego proszę o pomoc, co byście radzili?
Mini ciągnik na te 1500 m2 warzywniaka wydaje mi się za duży, poza tym sporo kosztuje. Z drugiej strony pasqualli kosztuje tyle co tv 521.
Glebogryzarka - wydaje mi się, że może być za słaba i że strasznie się narobię, namęcze, starając się ją utrzymać. Te texasy, puberty mają dużo przystawek = pług, obsypnik itd. Ale czy to nie będzie za słabe?
Budżet - tak do 15 tysi max, ale najlepiej chciałbym się zmieścić w 5 tysiącach (nie chcę przegiąć i przepłacić niepotrzebnie).
Gdyby ktoś z Was miał namiary na dobrych, uczciwych handlarzy, to poproszę. I przy sugestii doboru sprzętu poproszę również o jakieś konkretne modele.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję!!
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 16 Czerwiec 2014, 16:35   

Wg mnie do obsługi 15 arów warzywniaka wystarczy sprzęt oparty na ciągniku jednoosiowym. Spróbuj poszukać na stronie internetowej firmy Hand w Kozach koło Bielska-Białej. Tam mają zestawy czeskiej firmy Vari, może coś znajdziesz dla siebie. Sprzęt może nie jest najbardziej nowoczesny, ale znany od czasów komuny i tzw. trudno zajebliwy. Ja używam od ponad 15 lat kosiarkę dwubębnową bdr-700, którą napędza dwusuwowy 5 konny silnik Vari, będący jedną z dwóch jednostek napędowych całego systemu (druga to silniki Hondy). Zestawy uprawowe współpracują ze skrzynią przekładniową DSK-317. Z tego co się orientuję, aktualnie nie ma w ofercie przystawki - kosiarki trawnikowej, więc sprawę utrzymania pozostałego terenu trzeba będzie inaczej rozwiązać. Kto i jak tam teraz pracuje, tego nie wiem, mam zaś miłe wspomnienia sprzed lat.
Innych zestawów niestety nie znam.
_________________
widzę Chorągwicę
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Czerwiec 2014, 17:00   

jest to dobra propozycja - zobacz sobie tu

http://sklep.hand.pl/cate...stem-vari-terra
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Czerwiec 2014, 17:16   

mam w swojej ofercie jednoosiowe jednostki ale chyba się nie zmieścisz

popatrz sobie

http://www.mybertolini.it/
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum