Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką kosiarkę wybrać?
Autor Wiadomość
Bubell 

Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: 3 Luty 2016, 16:21   Jaką kosiarkę wybrać?

Poszukuje traktorka na płaską działkę 50ar.
Kosiarka musi posiadać:
- silnik BS
- kosz
- skrzynia hydrostatyczna
- szerokość koszenia ok 100cm
- 2 cylindry lub ewentualnie V-Twin

Zastanawiam się nad dwoma firmami: Stiga, Husqvarna

STIGA Estate 6102 HW
Husqvarna TC 142 18KM
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 3 Luty 2016, 17:15   

Jeśli tylko z tych dwóch Firm to raczej Stiga chociażby ze względu na mocniejszy silnik ale jak mogą być inne Firmy to rozważ Snappera RPX 200 i Simplicity SRD 200,są tu nawet na forum użytkownicy,obydwa wymienione przeze mnie są lepsze jakościowo od wymienionych przez ciebie,zobacz,postudiuj dane,jeśli ci nie będą pasowały weż Stige
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Luty 2016, 10:31   

Stigę. Nie tylko ze względu na mocniejszy silnik. To taka różnica widoczna "gołym okiem", ale najmniej istotna. Ważniejsze są rozwiązania techniczne, co za tym idzie jakość koszenia i wygoda operatora.

Stiga posiada noże zachodzące na siebie, napędzane pasem zębatym. Nie zostawia na środku niedokoszonego paska. O ile przy jeździe po prostym tego nie widać, o tyle jadąc po łuku, inne marki zostawiają pas nie skoszonej trawy, który trzeba poprawiać. Stiga kosi dokładniej.

Elektromagnetyczne sprzęgło załączania noża to kolejna sprawa. Znacznie wygodniejsze i trwalsze rozwiązanie.

Fotel w Hqv z niskim podparciem, plecy bolą po godzinie koszenia. Stiga ma wysoki, komfortowy fotel.
Kosz w Hqv bez tylnego podparcia. Gniecie się i brzydko wygląda. Stiga ma kosz z tylnym podparciem, dobrze się prezentuje, materiał cały czas napięty. Napełnia się po same brzegi i łatwo się opróżnia.

Nie ma argumentów za Husqvarną, poza tym, że Hqv reklamuje się w tv i jak ktoś jest snobem, bez oczekiwań, to jest produkt właśnie dla niego.
_________________
Pozdrawiam
M.
  
 
Bubell 

Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: 7 Luty 2016, 14:22   

Dziękuje za odpowiedzi.

Zastanawiam się jeszcze nad kosiarką John Deere X155R. Obawiam się troszkę o ewentualny serwis i części zamienne.
https://www.deere.pl/pl_P...155r/x155r.page

Czy znacie tą kosiarkę, co o niej sądzicie? Czy jest lepsza od Stigi Estate 6102 HW? Którą byście wybrali?
  
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 7 Luty 2016, 18:44   

markab.com.pl napisał/a:


Stiga posiada noże zachodzące na siebie, napędzane pasem zębatym. Nie zostawia na środku niedokoszonego paska. O ile przy jeździe po prostym tego nie widać, o tyle jadąc po łuku, inne marki zostawiają pas nie skoszonej trawy, który trzeba poprawiać. Stiga kosi dokładniej.
.


Czyli sugerujesz że mój Snapper coś zostawia?,oczywiście że nie ma nic takiego o czym piszesz,nie wiem jak u innych ale ja nic takiego nie mam więc dla mnie nie jest to napisane na wyrost i ja bym się nie zamieniła na inną markę
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 7 Luty 2016, 19:35   

Monika, o ile się nie mylę Ty Masz trzy noże tnące w odpowiednim ustawieniu względem siebie... W takiej konfiguracji nie może być mowy o pozostawianiu niedokoszonego "paska"..
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 7 Luty 2016, 20:00   

Oj chyba 2-noże,mam traktorek z koszem 2040RD
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Luty 2016, 11:18   

monika napisał/a:


Czyli sugerujesz że mój Snapper coś zostawia?,oczywiście że nie ma nic takiego o czym piszesz,nie wiem jak u innych ale ja nic takiego nie mam więc dla mnie nie jest to napisane na wyrost i ja bym się nie zamieniła na inną markę



Twój nie zostawia, bo masz czeski traktorek z dokładnie taki rozwiązaniem jak Stiga, co prawda pod nazwą Snapper, ale jest to wyrób europejski.

Wcześniej pisałem już które modele mają takie rozwiązanie: Stiga, Iseki, Karsit, AGS (to własnie Twój Snapper)
_________________
Pozdrawiam
M.
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 9 Luty 2016, 21:53   

Czyli wychodzi na to że Snapper i jego blizniacza marka nie zostawia bo chyba gdzieś pisałeś że zostawia,ja już się pogubiłam co gdzie kiedy i za ile :roll: :roll: :roll: :roll: ,za ciężki temat jak dla mnie a teraz jeszcze Czesi maczają w tym palce
 
Bubell 

Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: 25 Luty 2016, 12:37   

Wczoraj byłem w salonie kosiarek i po rozmowie ze sprzedawcą biję się z myślami jaką kosiarkę wybrać.
Czy kosiarka STIGA 6102 którą wybrałem nie jest za duża do moich potrzeb.
Mam do koszenia w sumie około 50 arów, teren płaski. Będę kosił często co 1-2 tygodnie. Kosiarki nie będę używał do innych prac niż koszenie.

Proszę o Wasze poradę w poniższych punktach.

1. Czy jest sens kupować drogą, duzą kosiarkę z 2 cylindrowym silnikiem.
Czy może lepiej kupić z 1 cylindrowym silnikiem. Jaka jest Wasza opinia na temat niezawodności 1 cylindrowych silników. Czy są one lepsze w użytkowaniu od 2 cylindrów? Na działce mam sporo drzewek i krzewów, w związku z tym potrzebuje kosiarki niezbyt dużej a kosiarki 2 cylindrowe to duże maszyny.

Sprzedawca bardzo polecał mi kosiarkę STIGA, ponoć nowy model 6092HW z silnikiem Kawasaki.
Jakoś nie mam przekonana do innych silników niż BS. Czy moje przekonanie jest słuszne?

2. Które załaczanie noży jest lepsze i mniej awaryjne. Czy szukać kosiarki z manualnym rozwiązaniem czy elektrycznym??

3. Czy w kosiarkach bez kółek prowadzących, chroniących przed skalopowaniem trawnika może dojść do uszkodzenia noży, osłony z powodu ich braku. Czy lepiej szukać kosiarki z kółkami??

W związku z moimi dylematami zastanawiam się nad modelem 5092H , 1-cylindrowy, silnik BS Intek
Co sądzicie o silnikach BS wersji INTEK.

https://www.stiga.pl/skle...ate_5092_h.html

a może ten model 3098?

https://www.stiga.pl/skle...ate_3098_h.html
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Luty 2016, 10:13   

silniki briggsa to już nie to samo co kiedyś teraz są dużo lepsze silniki niż briggs mówisz że masz dużo drzewek i zakrętów więc potrzebujesz coś wytrzymałego z niewielkim promieniem skrętu na twoim miejscu brałbym pod uwagę również innych producentów np. Toro DH 140 lub Oleo-mac OM 95/16 KH albo Orec RMK150
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Luty 2016, 12:24   

Lepszym wyborem będzie Snapper RPX 200 lub Simplicity SRD200 oba V-Tvin,w tej klasie maszyn nic lepszego cenowo i jakościowo nie znajdziesz,te wyminione do tej pory są niestety słabsze pod każdym względem,jak cię stać na 12700 to dołożysz tysiaka i będziesz miał porządny traktor a nie zabawkę
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum