Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
mcculloch M125-97T
Autor Wiadomość
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 23:31   mcculloch M125-97T

Zakupiłem w OBI traktorek mcculloch jak w temacie.
Sprzęt był oryginalnie zamknięty w skrzyni na palecie. Po zmontowaniu elementów takich jak kierownica i siodełko uruchomiłem traktorek. Podczas pierwszego koszenia stwierdziłem nie działający hamulec postojowy. Po dociśnięciu nożnego nie można podnieść dźwigni blokującej pedał. Sprzęt zamierzam przetransportować do autoryzowanego serwisu. Pomyślałem, że przed serwisem zobaczę jak sprawa ma się w traktorku wystawowym OBI, niestety ten sam model na pierwszy rzut oka wyglądający na taki sam ma zamontowany inny most.
W moim korpus jest z czarnego tworzywa (jakiś kompozyt), natomiast ten na wystawie ma aluminiowy. Ponad to jest inaczej usytuowana dźwignia (pręcik) wolnego biegu no i nie ma elementu występującego u mnie, który blokuje możliwość zaciągnięcia postojowego hamulca.

Zastanawiam się dlaczego występuje różnica podzespołów w tym samym modelu i które rozwiązanie mostu jest lepsze?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 09:00   

tak to właśnie jest jak się kupuje w markecie zero instruktażu i informacji u dealera by ci złożyli sprawdzili wszystko a w markecie nie masz nic nawet nie wiesz czy jest sprawny
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 09:09   

bo ty pewnie masz na skrzyni bezstopniowej cvt a nie na hydro - były dwie wersje tego samego traktora
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 12:07   

Co to znaczy skrzynia bezstopniowa cvt , czy znaczy to ze dostalem gorszą wersję?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 13:15   

Nie dostałeś gorszej wersji, dostałeś taką za którą zapłaciłeś. Jeden model może mieć kilka konfiguracji silnika i skrzynie biegów, pomimo podobnie brzmiącej nazwy i identycznego wyglądu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 00:00   

markab.com.pl napisał/a:
Nie dostałeś gorszej wersji, dostałeś taką za którą zapłaciłeś. Jeden model może mieć kilka konfiguracji silnika i skrzynie biegów, pomimo podobnie brzmiącej nazwy i identycznego wyglądu.


Powyższa odpowiedź nic nie wniosła.
Doskonale wiem, że zapłaciłem za to co dostałem, być może źle postawiłem pytanie, które powinno brzmieć:

Jaka jest różnica między skrzynią hydrostatyczna a bezstopniową ctv,
jakie są wady i zalety obu rozwiązań. Niestety społeczność wirtualnego Świata nic o tym nie pisze, przynajmniej o skrzyniach w traktorkach.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 07:46   

Cytat "Działanie przekładni bezstopniowej opiera się na zmianie średnic, po których obtacza się pas lub łańcuch łączący oba wałki przekładni. Zmiana ta następuje np. w wyniku rozsuwania lub przysuwania do siebie par krążków stożkowych, które tworzą zmiennej średnicy "koła pasowe" pozwalające pasowi zaklinować się i przenosić napęd"
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 07:50   

A tu masz co na to mówi wikipedia

http://pl.wikipedia.org/w..._hydrostatyczna
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 07:53   

Jak widać różnica jest znaczna, ja sądzę że przekładnia hydro jest zdecydowanie lapsza, mniej awaryjna i dłużej popracuje od przekładni cvt.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 09:28   

Zastanawiałem się czy podesłać schematy działania obu skrzyń, linki na youtube z grafikami pokazującymi pracę obu skrzyń? W gruncie rzeczy takie rzeczy, gdybyś chciał, sam byś znalazł.

Dla użytkownika:

Skrzynia biegowa pozwala na jazdę w 5 (przeważanie) prędkościach do przodu i jednej do tyłu. Aby zmienić prędkość i kierunek należy każdorazowo wcisnąć pedał hamulca. Tylko na wysprzęglonej skrzyni należy bezpiecznie zmieniać biegi. Jest to mocno uciążliwe przy jeździe w terenie o zmiennych warunkach (drzewka, różna gęstość trawy).

Skrzynia hydrostatyczna pozwala na płynną zmianę prędkości jazdy za pomocą jednego pedału, ruszanie bez szarpnięcia. Jest to wygodniejsze, wg mnie trwalsze.


Nie należy robić analogi z podobnymi rozwiązaniami w samochodach. Prosze sobie wyobrazić, że aby zmienić bieg na wyższy w aucie musisz się zatrzymać, wrzucić wyższy bieg i ruszyć osiągając po chwili maksymalną prędkość dla danego biegu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 7 Lipiec 2014, 22:23   

Dzieki za podjecie tematu i wyjasnienie kilku kwestii. Mam watpliwosci i zastanawiam sie jak mam rozroznic skrzynię hydrostatytyczna od bezstopniowej ctv. Gdzies pisali ze w jedniej z nich jes wentylator montowany w gornej czesci. Sam nie wiem którą mam :oops:
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 8 Lipiec 2014, 12:42   

zobacz czy na skrzynce z tyłu jest nalepka tuff torq jeśli jest to masz przekładnie hydro jeśli nie to masz zwykłą cvt
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Lipiec 2014, 13:06   

kamilu to nie tak
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 8 Lipiec 2014, 15:49   

masz rację źle się wyraziłem przecież tuff torq też może być cvt najlpeiej sprawdzić w specyfikacjach w instrukcji obsługi tam powinno być napisane
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 8 Lipiec 2014, 21:19   

Instrukcja nie informuje o rodzaju przekładni, specyfikacji w zestawie dokumentów nie było. Przy najbliższej okazji sprawdzę wszelkiego rodzaju naklejki i wykonam zdjęcia może wtedy sprawa się rozjaśni.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 10:07   

Nie znam wszystkich modeli Mccullocha ale brak literki "H" w nazwie nie wróży zamontowanej tam przekładni hydrostatycznej.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 10:19   

tu masz twój
http://www.mcculloch.com/...ctors/m125-97t/
a tu z hydro
http://www.mcculloch.com/...125-97t-597709/
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 13:04   

odwiedziłem stronę z dokumentacją i już wiem że mam przekładnie taką: strona 8
http://www.mcculloch.com/...__583959350.pdf
bo w kolejnym linku jest już inna: strona 8
http://www.mcculloch.com/...__584234826.pdf

i tak jak pisałem wcześniej na drążku hamulca (64) element (374) blokuje możliwość włączenia hamulca postojowego.
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 22:27   

Jak widać za te same pieniądze nieświadomie zafundowałem sobie gorsze wydanie.
Troku możesz podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas użytkowania sprzętu?
Chodzi mi o właściwą obsługę i stosowanie odpowiedniej konserwacji tak aby maksymalnie wydłużyć żywotność skrzyni cvt.
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 22:29   

Jeszcze jedno pytanie, czy z ta mocą i przekładnią cvt mogę podpiąć przyczepkę z niewielkim obciążeniem ?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 14 Lipiec 2014, 11:19   

pewnie że możesz tylko w granicach rozsądku oczywiście ważne by przy zmianie biegów przód lub w tył wrzucać bieg dopiero gdy traktor się zatrzyma
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 16 Lipiec 2014, 22:42   

jak mam rozumieć tabliczkę naklejoną w tylnej części traktorka ?
ktoś się orientuje:
na co zwrócić uwagę podczas użytkowania sprzętu?
Chodzi mi o właściwą obsługę i stosowanie odpowiedniej konserwacji tak aby maksymalnie wydłużyć żywotność skrzyni cvt.

tabliczka masa przyczepy.jpg
Plik ściągnięto 276 raz(y) 186,82 KB

 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 16 Lipiec 2014, 23:13   

kamilos napisał/a:
pewnie że możesz tylko w granicach rozsądku oczywiście ważne by przy zmianie biegów przód lub w tył wrzucać bieg dopiero gdy traktor się zatrzyma


kamilos przekładnię mam automatyczną ;-)
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 17 Lipiec 2014, 11:01   

Ta naklejka to oznaczenie jaka siła może działać na przyczepkę. W pierwszej sytuacji jest to 90 N jeśli przyczepka jest ciągnięta pod nachyleniem. Chociaż nie jestem pewien. A druga sytuacja to dopuszczalne obciążenie 150 N na przyczepkę jeśli ciągnięta jest po płaskim terenie. Na ogół podają oznaczenia w KG bądź w LBS.

Edit: Oczywiście chodziło mi tutaj o siłe działającą na traktorek, a konkretniej na hak, a nie przyczepkę.
  
 
michau 

Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 5
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 23:23   

Ja tez kupiłem i się zdziwiłem że mam tworzywo cvt. Ale te na wystawkach są starsze i mają jeszcze skrzynie hydro a nowe są już z cvt. Na stronach Mculloch jest wyraźnie napisane nowość : przekladnie cvt . Mamy model RS800

Mam tylko nadzieję że trochę posłuży. Pewnie sa tańsze od starych hydro i tyle.

link do producenta
  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 23:37   

A to 90N to czy aby nie nacisk na hak. A 150N to siła uciągu (obciażenie) ,którego nie należy przekraczać z uwagi na wytrzymałosć np ramy?, haka ? mocy silnika?
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 23:36   

dzięki, z tą naklejka wszystko ładnie wyjaśniłeś.
w kwestii skrzyni Pan serwisant powiedział, że przekładnia ctv jest nowością.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 8 Listopad 2014, 01:27   

A, jakie doświadczenia z użytkowania takiego sprzętu?
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 22 Marzec 2015, 11:34   

Tornado napisał/a:
A, jakie doświadczenia z użytkowania takiego sprzętu?


Pierwszy sezon zapisany na kartach historii. W zakresie użytkowania wypowiem się tylko pozytywnie, ponieważ minusów nie zauważyłem. Traktorek zakupiłem w czerwcu zeszłego roku, wiec od czerwca do października kosiłem po dwa razy w miesiącu. Traktor jeździ i kosi, czyli spełnia oczekiwania. Problemem dla mnie są kretowiska których mam sporo. Mimo rozgarnięcia kretowisk przed koszeniem bardzo oblepia się wewnętrzna część kosiska, przez co po pewnym czasie koszenia za traktorem po środku można zauważyć nie dociętą grzywkę trawy. Dokładne czyszczenie kosiska z gliny/ziemi rozwiązuje problem. Dodam, że jazda z automatyczną skrzynią to bajka.
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 22 Marzec 2015, 13:59   

Masz w deku myjkę? Używasz jej?
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 22 Marzec 2015, 14:50   

Myjka w deklu jest, lecz przy zaklejonym kosisku mycie tą metodą nie ma sensu.
Radzę sobie wjeżdżając na jakiś podjazd tak aby traktor się przechylił dając większy dostęp. Specjalnie zaostrzoną listwą drewnianą wybieram ziemię a potem wąż i woda pod ciśnieniem.
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 24 Marzec 2015, 22:43   

Wiem, jak się nalepi gliny i trawy. Dlatego warto jak najczęściej jej używać. ;-)
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 23 Lipiec 2017, 20:55   

No i stało się. Trzy lata użytkowania, około 30 godzin pracy i dzisiaj awaria.
Na prawej półosi zauważyłem wyciek oleju lub smaru. Zastanawiam się jaki może być koszt naprawy :(
Lewa strona jest czysta.
Wysłałem dzisiaj maila do producenta, ciekaw jestem, czy pomogą.
Przyznam, że sprawa mnie przeraża.

IMG_1621.JPG
Plik ściągnięto 631 raz(y) 1,62 MB

 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 24 Lipiec 2017, 07:57   

A nie wiesz jaki byl wczoraj dzień? Nie wiesz,ze w niedziele żaden praktykujący katolik nie kosi trawy? Nie mam nic do Twoich przekonan religijnych, ale w niedziele nawet ludzie niewierzący powinni że względów chociażby etycznych powstrzymywać się od takich prac że względu na szacunek do sąsiadów,ktorzy chcą spokojnie odpocząć i być może takie zachowanie jest dla nich bezczelne.
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 26 Lipiec 2017, 12:54   

michal2323 napisał/a:
A nie wiesz jaki byl wczoraj dzień? Nie wiesz,ze w niedziele żaden praktykujący katolik nie kosi trawy? Nie mam nic do Twoich przekonan religijnych, ale w niedziele nawet ludzie niewierzący powinni że względów chociażby etycznych powstrzymywać się od takich prac że względu na szacunek do sąsiadów,ktorzy chcą spokojnie odpocząć i być może takie zachowanie jest dla nich bezczelne.
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 26 Lipiec 2017, 12:55   

michal2323 napisał/a:
A nie wiesz jaki byl wczoraj dzień? Nie wiesz,ze w niedziele żaden praktykujący katolik nie kosi trawy? Nie mam nic do Twoich przekonan religijnych, ale w niedziele nawet ludzie niewierzący powinni że względów chociażby etycznych powstrzymywać się od takich prac że względu na szacunek do sąsiadów,ktorzy chcą spokojnie odpocząć i być może takie zachowanie jest dla nich bezczelne.


człowieku chyba cie poje**** , czy to jest forum do zwracania uwagi w zakresie co, kto, jak i gdzie powinien robić. Uspokoi Cię informacja, że zamieszczona treść była przygotowana dzień wcześniej, a opublikowałem ją w niedzielę ? może mieszkam w lesie gdzie psy szczekają na zające bo ludzi nie widziały przez okres swojego dziesięcioletniego życia, a dzień święty jest dla mnie w poniedziałek ????
michal2323 zluzuj bo życie jest krótkie i każdy z nas pójdzie na spotkanie z najwyższym, a tam dopiero się dowiesz co narobiłeś. Kwitując, martwię się o siebie żyjąc z innymi w poszanowaniu.
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 16 Wrzesień 2017, 00:43   Odczucia po pierwszym sezonie M125-97TC

Traktor budżetowy. Siedzenie ma małe oparcie. Belka z przodu nie jest zeliwna. Skrzynia automatyczna to nie hydro tylko jakąś sucha cvt działa dość ospale. Za to wygodnie się wsiada i jedzie. Koszenie jest wporzo. Silnik na pełnych obrotach kosi nawet duża trawę ale potrafi się zapychac wylot gdy tylko nie jest suchą, wystarczy rosa a nie daj Boże deszcz bo wtedy nie pokosisz nawet mocno soczysta trawa powoduje oklejanie się wylotu i w efekcie zapychanie. Silnik jest dosyć głośny ale nie słychać tego z pozycji kierowcy, tylko z boku albo u sąsiada . Zużycie paliwa to 1 litr na 45 minut pracy pod pełnym obciążeniem silnika czyli na pełnych obrotach i w trakcie koszenia.Mam chyba od nowości 2800 obrotow. Sprobuje chyba wymienic noze na takie z wiekzzymi lopatkami zeby lepiej wyrzucal trawe. Jest bardzo skretny. Generalnie nie jest zle ale ma swoje ograniczenia. Za 6900 W castoramie dostajesz niską cenę i słabsze wyposażenie ale zawsze to nowe i pierwsze 300 godzin pracuje u Ciebie a nie u kogos. Polowalbym na M145 ale za cenę 8000 lub mniej (kosztuje chyba 8900 obecnie.)
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 21 Wrzesień 2017, 23:06   

Z małym opóźnieniem opiszę zakończenie sprawy.
W pierwszej kolejności nawiązałem kontakt z centralnym serwisem Husqvarna.
Po przedstawieniu problemu otrzymałem informację, że po dostarczeniu sprzętu autoryzowany punkt serwisowy podejmie decyzję o ewentualnej obsłudze na koszt producenta.
Przypomnę, że traktor miał wypracowane tylko 30 godzin i był już rok po okresie gwarancji.
Usterkę zgłosiłem do najbliższego mi serwisu w Wieluniu. Panowie przyjechali zabrali i naprawili, UWAGA: na koszt husqvarny :-)
Jako podsumowanie dodam, że duża zasługa leży po stronie Wieluńskiego serwisu, gdzie Pan serwisant stwierdził, iż niemożliwe jest by przy tak małym przebiegu uszkodził sie uszczelniacz.
I jeszcze mała rada serwisu: " ...proszę nie myć traktora wodą pod wysokim ciśnieniem, lepiej niech jeździ brudny niż stoi zardzewiały".

Minusem całej operacji buło oczekiwanie na część zamienną, całe 30 dni !
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 08:32   

Jest to sprzęt z dolnej półki więc nie ma się co dziwić że będą jakieś usterki,im więcej lat tym więcej powinno się psuć,naprawa była drobna więc ci pewnie zrobili dla dobra sprawy ale ciekawe jak by ci poszło np.sprzęgło lub ina droższa część czy tak samo by się zachowali....raczej nie,i tak prędzej czy póżniej(przy tak sporadycznym koszeniu jak u ciebie to póżniej) do nich wrócisz na serwis i obyś nie poczuł drożyzny oraz długiego czekania na części
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
pol 

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: 24 Wrzesień 2017, 14:11   

janek38 prawdopodobnie masz rację. Mimo wszystko mam nadzieję, że przy ilości mojego koszenia sprzęt podziała jednak dłużej :)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum