Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nierówna praca silnika Kawasaki FH430V (Husqvarna CTH150)
Autor Wiadomość
kruczek111 
Kluczewski

Imię: Maciej
Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: Olkusz
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 14:59   Nierówna praca silnika Kawasaki FH430V (Husqvarna CTH150)

Witam,

mam następujące problemy (pytania) - może ktoś zechce pomóc:

1. Kosiarka husqvarna cth150 , silnik Kawasaki FH430V. Patrząc od przodu kosiarki , za płytką na której spotykają się linki od przyspieszenia i ssania jest dźwignia osadzona na osi która wychodzi z silnika od spodu. Ta dźwignia jest „uruchamiana” linką przyspieszenia w zakresie wolnych obrotów. Co to jest i po co.

2. Podczas sprawdzania (regulowania) luzu zaworów stwierdziłem obracając wałem silnika , że podczas suwu sprężania na jego początku jest niecałkowite domkniecie zaworu ssania, w około ¼ ruchu tłoka zawór się lekko otwiera i dopiero w około ½ ruchu tłoka "do góry" całkowicie zamyka. Silnik ogólnie pracuje poprawnie – czy takie sterowanie zaworu jest logiczne ?

3. Silnik ma około 350 motogodzin - obecnie obserwuję następujące niepokojące objawy: po pierwsze po odpaleniu muszę szybko wyłączyć ssanie bo inaczej zgaśnie, a po drugie zdarza mu się nierówna praca i głuche, krótkie "prychanie" co kilka sekund. Zwykle wystarczy go ponownie uruchomić i jest w miarę normalnie. Po solidnym rozgrzaniu pracuje normalnie.

4. Różne opinie docierają do mnie w sprawie obsługi serwisowej przekładni hydrostatycznej – 6 lat pracy traktorka , około 350 motogodzin. Czy należy coś zrobić z olejem w przekładni ? Jaka to jest przekładnia w sensie nazwy/producenta

Dzięki wielkie za pomoc
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum