Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w zakupie traktorka (75a)
Autor Wiadomość
czcigodny 

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 10 Maj 2015, 14:31   Pomoc w zakupie traktorka (75a)

Na wstępie chciałbym się przywitać ! Dzień dobry !
I opowiedzieć troszkę o swym dobytku :) Od 15 lat pracuję przy swoich trawnikach kosiarką solo 550rs, która niestety wyzionęła ducha .... Teren nie jest najłatwiejszy: nierówności, kępki trawy, kretowiny :( I trochę go jest bo ok. 75 arow.... Także muszę zakupić traktorek.
Fundusz pozwala na kupno sprzętu do max. 5000zł.
Byłem w firmie która sprzedaje używki i nowe sprzęty i zaoferowali mi coś takiego :
1. Nowy MTD http://allegro.pl/traktor...5234329802.html Cena : 4700zł.
2. Używany MTD 20hp 2010r. taki jak ten: http://traktory.com.pl/ga...nes-20hp-v-twin Cena 4000zł. Przy tym używanym zauważyłem że podczas ruszania słychać lekkie huczenie podczas jazdy (jakby przekładnia ? skrzynia ? )

Proszę pomóżcie w wyborze, bo nie wiem czy ten nowy da sobie radę na takim areale, ale nie wiem też czy jest sens pakować się w coś używanego, teoretycznie mocniejszego.

Ewentualnie czy możecie polecić coś innego w tych pieniądzach. Jestem totalnie zielony w tym temacie....
Z góry dziękuje i pozdrawiam !
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 11 Maj 2015, 09:31   

Miałeś porządną kosiarkę a teraz chcesz kupić byle jaki traktor. Chyba nikt tu nie poprze Twojego pomysłu, ale zrobisz jak zechcesz.

Te zabawki MTD to pośmigają jeden, może dwa sezony i będziesz wydawał kolejne 5000 zł.

Albo od razu wyłóż te 10 tyś (może jakieś raty na drugą połowę? i tak na serwis MTD będziesz wydawał tyle co na opłaty ratalne), albo kup porządną kosiarkę i pracuj kolejne 10-15 lat.

Niestety, odradzam zakup traktorków w tej klasie na taki teren.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
czcigodny 

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 11 Maj 2015, 12:29   

markab.com.pl napisał/a:
Miałeś porządną kosiarkę a teraz chcesz kupić byle jaki traktor. Chyba nikt tu nie poprze Twojego pomysłu, ale zrobisz jak zechcesz.

Te zabawki MTD to pośmigają jeden, może dwa sezony i będziesz wydawał kolejne 5000 zł.

Albo od razu wyłóż te 10 tyś (może jakieś raty na drugą połowę? i tak na serwis MTD będziesz wydawał tyle co na opłaty ratalne), albo kup porządną kosiarkę i pracuj kolejne 10-15 lat.

Niestety, odradzam zakup traktorków w tej klasie na taki teren.


No właśnie dobrze zauważyłeś, miałem dobrą kosiarkę, ale się już wysłużyła, a budżet jest jaki jest, chciałbym kupić sprzęt za 10 tys, ale mnie nie stać na to... Zresztą wpakować 10 tys, w sprzęt żeby skosić trawę na podwórku ?
Piszesz, że MTD wystarcza na 1-2 sezony, ale chyba trochę przesadzasz bo gwarancji na niego jest 3 lata ....
Czyli rozumiem, że nikt nie poleci jakiegoś używanego sprzętu ?
A może jakiś używany Viking ? Widziałem kilka ogłoszeń w granicach 5 tys. bez kosza, tylko nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę podczas oględzin ? Czy da się jakoś sprawdzić rok produkcji w vikingu ?
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 11 Maj 2015, 12:50   

Można. W każdym silniku B&S można odszukać numer składający się z następujących składowych: Model - Type - Code. Pierwsze dwie cyfry Code oznaczają rok produkcji. Nie ma co czarować, należy przy traktorku pomnożyć ilość lat przez 50-60 i wyjdzie przebieg. Nie wierze w żadnych Niemców, co płakali jak sprzedawali kosiarkę, bo stała nieużywana przez 10 lat w garażu. Żywotność silnika innego niż seria Vanguard wynosi 600-800 mtg, także wszytsko starsze niż 10 lat w ogóle nie ma sensu oglądać, młodsze to mniejsze lub większe ale zawsze ryzyko trafienia na maszynę po firmie usługowej.

Jeśli chodzi o gwarancję na traktorki MTD, proponuję przed zakupem wziąć kartę gwarancyjną do ręki i poczytać punkt wymieniający podzespoły, które nie podlegają naprawie gwarancyjnej. Okaże się, że faktyczna gwarancja kończy się w dniu zakupu.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
czcigodny 

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 11 Maj 2015, 13:34   

Dziękuję za pomoc. Gdyby ktoś jeszcze chciał coś dodać, na co zwrócić uwagę przy zakupie to proszę o wpisy.

EDIT:
A co powiecie o tym ?

http://allegro.pl/traktor...5310913907.html
  
 
Marga 

Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 8
Wysłany: 12 Maj 2015, 09:35   

Jak może być bez kosza, to może ten. Ma 3 lata gwarancji. Za 7500zł :)
Simplicity ELT 185380F Marka Briggsa
 
czcigodny 

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 12 Maj 2015, 21:05   

Marga napisał/a:
Jak może być bez kosza, to może ten. Ma 3 lata gwarancji. Za 7500zł :)
Simplicity ELT 185380F Marka Briggsa

Link nie działa
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum