Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
2 Maj 2014, 16:19
Traktorek Husqvarna LT 960 - problem z kosiarką
Autor Wiadomość
michu_gno 

Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 09:37   Traktorek Husqvarna LT 960 - problem z kosiarką

Witam! Posiadam traktorek LT960. Wszystko pięknie działało do czasu.
Po zimie odpaliłem sprzęt, włączam kosiarke a ona nie działa.
Objawy: za lużny pasek, więc myśląć że juz jakiś czas go używam kupiłem nowy, troszeczke krótszy i ten niestety powoduje to, że pasek jest tak napięty, że traktor nie chce się odpalić. (właśnie przez to uszkodziłem rozrusznik, bo nie miał siły zakręcić

Zastanawiam się czy ogólnie wszystko mam dobrze pomontowane, bo już takie problemy miałem wcześniej. Jeśli założe stary lużny pasek, niestety łapa ze spręzyną nie odbija wystarczająco przez co pasek haczy o łape i sie szybko zużywa, albo nei ma siły sie kręcić.
Za mały pasek powoduje, że traktor nie może odpalić.

może doradzicie mi co z tym zrobić, może ktoś posiada ten sprzęt i rzuci okiem czy ja mam dobrze pasek i łape (tą co trzyma sprężyne) dobrze instaluje to wszystko

dziekuje i pozdrawiam

Jest sierpień, praktycznie od maja/ czerwca traktor sie przewija między mną a serwisem husqvarna w Gnieźnie, niestety nie potrafią nic z tym zrobic...

Wracając do kosiarki : w zółtym kółku zaznaczyłem łapę, która gdy włączam kosiarkę przesuwa się, naciąga pasek, zwalnia hamulce i uruchamia kosiarkę, jednak u mnie ta łapa odbija na tyle słabo że pasek zamiast swobodnie się kręcić ma opór o tą łapę, czyli tak jakby ona nie do końca się przesuwała.
i do tego służy fasolka (czerwone kółko) odp. za naciąg sprężyny, co za tym idzie za mocniejsze przesunięcie łapy, przynajmniej tak mi się wydaje.
i teraz czy sprężyna jest przykręcona w fasolce na początku czy na końcu efekt po zamontowaniu na traktorze ten sam.
ogólnie mechanizm gdy ściągnę kosiarkę chodzi lekko i wydaje mi się dobrze, jednak gdy zamontuje na traktorze, efekt ten sam.

co do paska, pasek jest cały czas ten sam, kupiłem jeszcze drugi i rzeczywiście ten stary był tak o ok. 2cm dłuższy, jednak i jeden i drugi powoduje ten sam efekt.

Nie potrafię sobie z tym poradzić więc proszę o pomoc, sprawa o tyle dziwna, że sprzęt był w serwisie ale oni tez nie potrafili tego zrobić.. .
kolorem zielonym zaznaczyłem gdzie haczy pasek

Ciekawy jestem bo na łapie są dwa otwory, w jednym jest jeden koniec sprężyny, i obok jest następny otwór. Czy dało by coś gdybym przełożył tą sprężynę? Czy będzie lepszy naciąg, czy może to nie jest do tego?

Zdjęcie016.jpg
Plik ściągnięto 285 raz(y) 469,75 KB

Zdjęcie003.jpg
Plik ściągnięto 737 raz(y) 574,51 KB

Zdjęcie002.jpg
Plik ściągnięto 1508 raz(y) 600,32 KB

Zdjęcie01x.jpg
Plik ściągnięto 437 raz(y) 474,85 KB

Zdjęcie000.jpg
Plik ściągnięto 703 raz(y) 559,95 KB

 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum