Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek MTD - skrzynia biegów
Autor Wiadomość
agb74 

Imię: Andrzej
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 11
Wysłany: 6 Maj 2014, 07:23   Traktorek MTD - skrzynia biegów

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem traktorka :
Rasentrac 20/102 ( MDT )
13DU764N659
DF140L20010
RT 20/102

Dzięki pomocy na forum udało mi się kupić potrzebne część - w zasadzie były to tylko paski i sprężyny napinające.
Wszystko poskładałem zgodnie z dostępnymi schematami i można by powiedzieć, że wszystko działa prawidłowo po za jednym mankamentem.
Jak mam włączony 6 bieg to wariator samoczynnie nie przełącza mi się i traktorek jedzie tak jakby był 1 lub 2 bieg. Jednak przy użyciu niewielkiej siły jestem w stanie przesunąć wariator do tyłu i traktorek osiąga pożądaną prędkość.
Sprawdzałem wszystko wielokrotnie i nie byłem w stanie zlokalizować usterki.
Próbowałem jakiś rozwiązań z dodatkową sprężyną - wtedy jest wszystko przełącza się ale po naciśnięciu sprzęgła nie dolny pasek wariatora nie jest luzowany na tyle aby nie przekazywał napędu - wiec z tego zrezygnowałem.

Uważam, że wszystko powinno działa w oryginale i zapewne jest popełniony jakiś drobny błąd którego nie jestem w stanie zlokalizować.

Będę wdzięczny za pomoc.
 
 
agb74 

Imię: Andrzej
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 11
Wysłany: 6 Maj 2014, 07:29   

Dołączam zdjęcie wariatora z góry

DSC01901.jpg
Plik ściągnięto 1919 raz(y) 105,95 KB

 
 
agb74 

Imię: Andrzej
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 11
Wysłany: 7 Maj 2014, 22:15   

Poradzono mi aby założysz trochę szersze pasy klinowe niż są obecnie .
Ja założyłem takie jak podaje dokumentacja .

Czy waszym zdanie pomysł z zakładaniem trochę szerszych pasów ma jakikolwiek sens ?
 
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Maj 2014, 16:46   

to zła porada powinieneś założyć takie jak powinny być a jeżeli masz zużyte koła wariatora czy napinacza to też je wymień
 
agb74 

Imię: Andrzej
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 11
Wysłany: 8 Maj 2014, 20:55   

Również tak myślę. Mam założone oryginalne paski. Jeśli chodzi o napinasz to jest to rolka która jest po zewnętrznej stronie jednego paska - ona tylko dociska pasek. Nie wygląda na zużytą - ale przyjrzę się jej dokładnie.
Jeśli chodzi sam wariator to z oczywistych względów nosi ślady użytkowania . Ale wszystko jest równomierne, nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych. Jak jest rozmontowany to wszystko przesuwa się płynnie w górę i dół bez żadnych oporów.
Nie za bardzo wiem jak ocenić czy wariator koniecznie należy wymienić czy też nie. Przydało by się to ponieważ ten wariator to koszt ok. 1000 pln - takie ceny podaje katalog.
 
 
agb74 

Imię: Andrzej
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 11
Wysłany: 8 Maj 2014, 20:59   

Teraz tak sobie pomyślałem, że jeśli chodzi o rolkę napinającą to jeśli będzie nawet delikatnie przekoszona to może to mieć wpływ na ułożenie jednego paska a to może właśnie zakłócić działanie wariatora. Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się, że to może być powiązane.
 
 
agb74 

Imię: Andrzej
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 11
Wysłany: 24 Maj 2014, 06:34   

Wszystko sprawdziłem już wielokrotnie. Wariator w dalszym ciągu nie działa.
Czy ktoś z was ma jakiś pomysł na to ????
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum