Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek na boisko piłkarskie
Autor Wiadomość
piotr_m 

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 8 Grudzień 2015, 20:57   Traktorek na boisko piłkarskie

Witajcie ! Dopiero co się zarejestrowałem i od razu pytanie J

Potrzebuję traktorka do koszenia boiska piłkarskiego i terenu wokół . Boisko 7200 m2, reszta terenu ok 4000 m2.

Traktorek musi spełniać jeden warunek bezwzględny. Wysokość koszenia minimum 25 mm.
Reszta do duża szerokość koszenia, duży zbiornik na paliwo i pojemny kosz na trawę.

Budżet to 15000 brutto.

dziękuje za sugestie
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 08:05   

Pewnie ma być z koszem i czemu tak nisko ma kosić przecież to po samej ziemi
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piotr_m 

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 12:16   

Wysokość koszenia determinuje trawa która na boisku podczas rozgrywek musi mieć od 28 do max 35 mm wysokości.

Duży kosz to też warunek .
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 13:26   

Stiga ma od 25mm tylko nie wiem czy z ceną się raczej nie wyrobisz bo na taki areał mocny dwucylindrowy silnik ci potrzebny
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
piotr_m 

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 13:34   

janek38 napisał/a:
Stiga ma od 25mm tylko nie wiem czy z ceną się raczej nie wyrobisz bo na taki areał mocny dwucylindrowy silnik ci potrzebny


http://allegro.pl/stiga-t...5365700587.html

Ma 30 mm, myślę że też ujdzie . Martwi mnie trochę marka . Czy snapper nie robi traktorków poniżej 38 mm?

pzd
Piotr
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 15:17   

To by był najlepszy wybór ale Snapper czy Simplicity robią dopiero od 38mm,masz coś za coś,niższe koszenie za słabszą jakość,ta Stiga z linku raczej będzie za słaba,16 koni na nie powala na kolana ale ona i tak ma koszenie od 30mm a chciałeś od 25mm
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
piotr_m 

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 15:53   

janek38 napisał/a:
To by był najlepszy wybór ale Snapper czy Simplicity robią dopiero od 38mm,masz coś za coś,niższe koszenie za słabszą jakość,ta Stiga z linku raczej będzie za słaba,16 koni na nie powala na kolana ale ona i tak ma koszenie od 30mm a chciałeś od 25mm


30 mm też będzie ok. Chciałem od 25 ponieważ trawę kosimy na 28 do 35 mm. 38 mm tylko w przypadku dużych suszy i wtedy kiedy boisko nie jest w rozgrywkach ligowych .

Szkoda że snapper nie ma na 30 mm bo brałbym z zamkniętymi oczami.

Cub Cadet co to za marka?

http://midor.com.pl/trakt...c-1024-khn.html
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 16:42   

Cub Cadet to marka MTD, raczej zapomnij, nie warto strzępić nerwów.

Kolego, jesli chodzi o boiska, to musisz wiedzieć, że amerykańskie traktorki posiadają napęd noży na jednym pasku, przez co noże nie zachodzą na siebie. Efekt jest taki, że na środku, pomiędzy nożami zostaje wąski pasek niedokoszonej trawy. Przy koszeniu w ogrodzie, zazwyczaj nie zauważamy tego, ale na boisku, przy tak niskim koszeniu na pewno będzie to widoczne oraz irytujące. Ten efekt wzmaga się kiedy kosimy jadąc po łuku. Rozwiązaniem są traktorki z osobnym paskiem do napędu kosiska oraz drugim do napędu noży. jest to pasek podobny do pasków rozrządu w samochodach, a noże ułożone są prostopadle do siebie, zachodząc kilka cm na środku. W tym momencie nie ma efektu niedokoszonego środka.

Traktorki Stiga oraz Karsit posiadają to rozwiązanie. Z droższych Iseki też tak kosi (noże napędzane wałem).

W Twoim budżecie raczej decyduj się na Stigę. Z agregatem 102 lub 122 cm. Jakby co, mogę na prv podesłać swoja ofertę na traktorki Stiga. Stiga, jak większość producentów zakłada ograniczniki obrotów na swoje urządzenia (wymuszone ograniczeniami hałasowymi). Ten model z linku posiada dwucylindrowy silnik o mocy maksymalnej 22KM, w tym modelu spisuje się rewelacyjnie.


Stiga ma obecnie podpisana umowę z Sygmą na raty 10 x 0%. Wartość traktora dzielisz przez 10 i dokładnie tyle płacisz.
_________________
Pozdrawiam
M.
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10 Grudzień 2015, 15:02   

Rozwiązanie wcale nie świadczy że traktorek zawsze będzie kosił w 100%,każdy traktorek potrafi coś zostawić nawet te po 30ytś,(walniesz gdzieś deckiem,podtępią się noże itp),dwa paski to dodatkowy wydatek pieniędzy w razie wymiany,nie wiem jaki ma w tej chwili Stiga ale chyba jeden jest zębaty a jeśli tak to jego żywotność jest niska a cena w Stidze wysoka,jeśli Markab da ci gwarancję na piśmie że zawsze będzie ci sprzęt dokaszał w 100% to go bierz ale jeśli nie to tylko przechwałki i zwykły marketing,ponadto tak się zastanawiałem że np.w Simplicity odkręcając koła podporowe powinna zmniejszyć się wysokość koszenia i można uzyskać spokojnie ok 0,5cm,może ktoś testował taki patent
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Grudzień 2015, 16:41   

Daję gwarancję, że traktorek kosi 100% powierzchni agregatu koszącego. Jeśli ktoś potrzebuje, również na piśmie.

Paski zębate są trwalsze niż klinowe, dlatego obawa, że to kosztowne rozwiązanie jest nieuzasadniona.

Sądzę, że argumenty odnośnie koszenia kamieni dotyczą wszystkich traktorków ogrodowych i są jak najbardziej uzasadnione w przypadku jeśli ktoś zamierza używać traktorka jako karczownicy do nieużytków. Jednak to tego służą inne maszyny.

Odnośnie koszenia bez kółek. Też miałem takie pomysły, to się nie sprawdza, a człowiek uczy się całe życie. Już wyjaśniam dlaczego.
Kładąc agregat na ziemi zakłócamy swobodny przepływ powierza i robi się podciśnienie w agregacie. W efekcie trawa nie jest wrzucana do kosza. Droższe modele mają na wierzchniej części agregatów otwierane kratki, aby można było zasysać powietrze niezbędne do uzyskania ciągu. Niestety potrzebny jest delikatny prześwit pod agregatem, jeśli chcemy aby trawa była zbierana.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 10 Grudzień 2015, 22:29   

janek38 napisał/a:
Rozwiązanie wcale nie świadczy że traktorek zawsze będzie kosił w 100%,każdy traktorek potrafi coś zostawić nawet te po 30ytś,(walniesz gdzieś deckiem,podtępią się noże itp)........


Hmm i tak i nie, bo ja u siebie mam szczotki zbierające i wrzucające do kosza, więc raczej większość skoszonej trawy ląduje w koszu. Mówię większość, bo faktycznie czasami coś pozostanie, ale to naprawdę minimalnie ( o ile wszystko jest prawidłowo ustawione , a szczotki są w dobrym stanie )

A pasy są piękne . Tylko tu jest mowa o sprzęcie za 20 - 30 tyś. więc wiadomo , że i oczekiwania są wyższe.
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Grudzień 2015, 03:17   

Do boisk i innych szczególnie zadbanych powierzchni zielonych proponuję takie rozwiązanie
https://www.toro.com/en-G...er-3100-d-03170
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11 Grudzień 2015, 09:32   

markab.com.pl napisał/a:
Daję gwarancję, że traktorek kosi 100% powierzchni agregatu koszącego. Jeśli ktoś potrzebuje, również na piśmie.


Większość Firm da taką gwarancje ale daj gwarancję że traktorek nigdy nic nie zostawi a prędzej czy póżniej każdy coś zostawi,zresztą amerykański rynek jest bardziej wymagający od europejskiego i te traktory sa lepsze,idac tą teorią sugerujesz że np.Simplicity nie do kasza trawy otóż kosi 100% szerokości decka,ja twierdzę że pasek zębaty ma mniejszą wytrzymałość wystarczy zobaczyć jak jest zrobiony i nie chodziło mi o koszenie kamieni ale normalną pracę na danym terenie a wszystko jest możliwe,zdejmując koła podporowe w Simplicity deck tnący nie dotyka podłoża ,przy równym podłożu powinno zdać to egzamin ale na dużych nierównościach raczej odpada bo będzie nam równał wszystko


jak napisał Toma idąc tym tropem można kosić boisko traktorem z wyrzutem bocznym np.Broadmor ,do tego dokupić szczotkę zbierającą (użyć jej co jakoś czas)i po kłopocie,wcale nie musi być traktor z koszem
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 11 Grudzień 2015, 14:28   

troku napisał/a:
Do boisk i innych szczególnie zadbanych powierzchni zielonych proponuję takie rozwiązanie
https://www.toro.com/en-G...er-3100-d-03170


Ale żeś Andrzej przywalił, jak Kaczyński w Trybunał. Toż to maszyna w cenie 10xmaszyny o których piszemy.

W naszym kraju mało który stadion z I Ligi tym kosi, co najwyżej w Ekstraklasie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum