Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Tuff torq k46 - jaki olej
Autor Wiadomość
mapeteusz 

Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Peru
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 21:58   Tuff torq k46 - jaki olej

Witam

Muszę wymienić olej w k46
Do wyboru mam 10w30 (honda - chyba pol syntetyczny - ten leje do silnika co 100 godzin) i 5w40 syntetyk
W instrukcji piszą 5w50 - tutaj nie dostępny

Od paru dni po 4 godzinach koszenia traktor traci moc i po ostudzeniu skrzyni działa nastepne 4-5 godzin (w zależności od temperatury)

Teraz temperatura w dzień, na polu czyli w sloncu z 39st (normalne wskazania termometru w cieniu 25-35 dziennie)

Który olej z tych dwóch dostępnych wybrać?
 
Szef 

Imię: Pawel
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 19
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 22:28   

5W50 ma najlepszą tolerancję na wysoką temperaturę i kolejno 5W40, 10W30
https://www.motointegrato...ikowe-poradnik/
 
mapeteusz 

Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Peru
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 01:52   

Ok. Wszystko jasne. 5w40 jest dwa razy droższy, mam nadzieję że wymiana oleju wystarczy.
Traktor śmigał pięknie prawie rok, w lutym złamała się lewa tylna oś i przekładnia pojechała do "serwisu". Kurier dostarczył mi spowrotem po miesiącu, ale w trakcie transportu wypłynął olej (masakra - peru).
Wygooglowałem jak zmienić olej i zalałem 5w40. Teraz, dwa miesiące po naprawie traktor traci moc. W sobote sprawdzę poziom oleju i wymienie znowu.
Mam nadzieje że problemem jest ilość oleju. Jeżeli nie, to za następny tydzień chyba rozkręce całą skrzynię i zobaczę jak tam w środku wygląda.
Czytałem o jakiejś harmonijce która pęka i nie mam pojęcia o co kaman. Gdzie tego szukać (jestem informatykiem, mieszkam w Peru na prowincji, nigdy więcej nie wyślę żadnej części do serwisu w stolicy, muszę radzić sobie sam - pomożecie :)?)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum