Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wolf Garten scooter (quadzik) - jak to sie sprawuje
Autor Wiadomość
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 26 Marzec 2015, 15:29   Wolf Garten scooter (quadzik) - jak to sie sprawuje

Witam ,
Chce kupić takiego scootera z niemcowni co je produkuje dla Polaków hehe Wolf Garten z silnikiem Tecumseha 6 koni. Kosztuje niecałe 1000-1500 zł wieć jest w cenie kosiarki z napędem a w gratisie jeszcze jeżdże na nim zamiast chodzić za kosiarką.

Ma ktoś taki sprzęt - jak to sie sprawuje bo waze 80 kg wiec musi uciągnąć mnie i jeszcze skosic trawe.

Jakie macie doświadczenia?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Marzec 2015, 10:20   

tak Tecumseh już nie robi silników jakieś siedem osiem lat więc kupujesz używany szmelc :-P
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 27 Marzec 2015, 11:38   

Zdaje sobie sprawe z tego i godze sie na to ze będzie wymagało to dofinansowania - ale jest czas do sezonu więc mam nadzieje sie z tym uporać.
Wiadomo ze silnik ma palić zimny i ciepły, mieć równą pracę oraz nie kopcic ani na czarno ani na biało. Stanowcze NIE mówimy rdzy.;-)
Wybrałem zatem mniejsze zło ponieważ pierwotnie miał być traktorek za 2500-3000zł ale po przeryciu tego forum wyleczyłem sie z kupna po taniośći traktorków i lepiej kupić coś z niższej półki ale średniej jakości (w srednim stanie) niż z wyszej półki - marnego stanu.

Pisząc na tym forum bardziej chodziło mi o opinie użytkowników , odnosnie uzytkowania i eksploatacji, albo np. spalania. Zeby ktoś podzielił sie swoimi odczuciami kto chocby jeden sezon przekosił takim cudakiem. Bo waże 80 kg i te 6 koni musi uciągnąć mnie i jeszcze jako tako skosić i w dodatku zebrac/wrzucić trawe do kosza .

 
Owca 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27 Marzec 2015, 15:27   

Witam ,
chodzi o takiego http://img31.otofotki.pl/...01204142700.jpg ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Marzec 2015, 16:28   

to wolałbym już dołożyć do 4600 i kupić nowego taniego chińczyka np. HECHT 5161
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 27 Marzec 2015, 17:57   

Dajcie spokój z taką zabawką, ja to bym się wstydził czymś takim kosić, lepiej kupić nową kosiarkę z napędem niż to dziadostwo.
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 27 Marzec 2015, 18:16   

No to mi serce łamiecie, że to dla Was dziadostwo.
Jerzyk jestes moim idolem za tekst żeby dołożyć 4600 hehe.
Takie jest życie w Polsce że wiecznie na coś brakuje. żeby mnie było stać na nowe auto to pewnie i do nowej kosiarki bym sie przymierzał , ale cóż- życie - ani tego ani tego. Pozostało kombinowanie jak tu sobie ulżyć zeby nie biegać za kosiarką z napędem . Tyłek chciałem wozić jakkolwiek a tu taka ciezka krytyka. (za którą jestem mimo wszystko wdzięczny).
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Marzec 2015, 18:33   

to nie krytyka to po prostu uczciwość nikomu nie doradzę zakupu używanego złomu to już lepiej kup olka GV53 TK allroad4 przynajmniej nie będziesz dokładał
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 27 Marzec 2015, 18:40   

Fajnie kurka ale założenie było żęby dreptanie wyeliminować
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 27 Marzec 2015, 18:40   

Fajnie kurka ale założenie było żęby dreptanie wyeliminować
 
Owca 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27 Marzec 2015, 20:42   

Marcef ja osobiście mam taki model i 100kg ciągł bez problemu i do kosza także fajnie wyrzuca trawę , okładziny mi się stary ale dałem nowe i znowu ładnie nożem kręci ;)
ale fakt jest że to taka zabawka heh. .. tylko uwagi do paska napędu mam ale to tez łatwo wymienić
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 28 Marzec 2015, 10:18   

a jakie okładziny sie starły ? Co to za eksploatacyjna część ?
 
Owca 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28 Marzec 2015, 14:02   

Nr 220 na obrazku http://www.motoruf.com/bi...g-1800-1338.jpg
gdzie załącza się nóż tam jest taka okładzina, ale to po 2 latach twardej eksploatacji na wysokiej trawie i takze 221 pasek się dwa razy starł a tak to nie narzekam :mrgreen:
  
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 28 Marzec 2015, 14:59   

aha, czyli to jest sprzegło załączające nóż i umożliwiające zmiane biegu tzw elektromagnes? - ponoć to jest dość drogi element ? a w ogóle to gdzie dostać jakies czesci do tych scooterów ?- z katalogu w salonie wolf garten ?
czy tylko z obiegu wtórnego?
 
Owca 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28 Marzec 2015, 16:59   

Nie własnie to nie jest elektromagnes , pedał 70 lub 66 powoduje ze naciagasz 220
gdzie sie zakleszcza i wlacza noz :) mi nie psuło sie cos takiego bym latał po serwisach, chodź ja mam w Katowicach
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 31 Marzec 2015, 10:56   

To z tego wynika ze tam są dwa PRZYCISKI NOŻNE (żeby nie powiedzieć pedały) - Jeden ten (chowany) po lewej załącza kosisko tak ? a ten drugi po prawej to hamulec czy gaz ?
 
Owca 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 1 Kwiecień 2015, 13:12   

tak , lewy koiko , prawy powoduje ze rolka 224 dociska pasek przy czym wprawia koiarke w ruch
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 2 Kwiecień 2015, 07:57   

no , dosyć teoretyzowania. Wczoraj sprzęt stanął na podwórku. Odbył sie pokaz w akcji czyli jazda testowa i koszenie suchej trawy do kolan. Generalnie sprzet spełnia moje oczekiwania. Pali , jeździ , kosi.
Dziękuję wszystkim za rady którymi sie podzieliliście . Te sceptyczne tez wziąłem pod uwagę -wzmogły moją ostrożność i skłoniły do wnikliwszego poznania funkcjonalnośći - wiedze czerpałem nie tylko z tego forum wiec konfrontowałem pozyskanie info. Dogłębniej poprosiłem o zabadanie stanu i podzespołów .
Pewnie sie zobaczymy w innych wątkach - naprawowych hihi, ale mam nadzieje ze to bedzie rzadkość, czego sobie i Wam życze.

Owca priv
  
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 24 Czerwiec 2015, 07:48   Wolf Garten scooter

Dla tych co sie zastanawiają . Do tej pory mordowałem sie dwiema kosiarkami 40 cm. Przez 6 godz. a od momentu kupna tego skutera poswiecam ok 1,5 h. Spalanie ok 1,2l/1h przy wysokich obrotach, przy niskich - ponizej litra (kosiarka ok 0,8 l/h) Polecam jak ktoś ma 1000 m2. i więcej. U mnie jest 2.000 m2 - przy czym mam 100 m długości i tam da sie za...ać . Skrzynia manualna nie sprawia problemów mozna zmieniac biegi w trakcie jazdy dowolnie. Posiada wsteczny i to jest bardzo pomocne przy manewrowaniu.
Przy zwykłęj kosiarce spalinowej hałąs jest taki że da sie rozmawiać podniesionym głosem , w skuterze Hałas podczas pracy jest taki że da sie rozmawiać krzycząc do siebie , natomiast sąsiad ma traktorek MTD ale nie wiem jaki model - taki na oko ośmioletni to hałas jest taki że nie da sie rozmawiać nawet krzycząc do siebie - jesli on kosi na sąsiedniej działce.
Konstrukcja tego sprzętu jest prosta i konstrukcyjnie bliżej mu do kosiarki niz do Traktorka. Zapala z kluczyka jak i ze sznurka - wygoda. Zbiornik paliwa mały bo tylko 1,5 litra i trrzeba czesciej dolewać jesli jest wieksza powierzchnia.
Super jest tez zbieranie trawy bo kosz jest upchany od samej góry bo nie tak jak w kosiarce że jest zapełniony luzno tylko jest ubita ta trawa tak że nie chce wypadać i trzeba jej nieraz pomagać .
Jest to czterosuw więc lejemy tylko samą benzyne , ja mam najstarszy model silnika tecumseha dolnozaworowy, potem była seria briggsów i spowrotem tecumsehy prawdopodobnie górnozaworowe. Była tez seria że kosisko załaczało sie elektrycznie - guziczkiem a nie pedałem mechanicznie.
Konstrukcja skutera jest solidna i dość masywna (to są lata 90 kiedy jeszcze nie oszczędzano tak na materiałach) obudowa z grubaśnego aluminium - nie do zdarcia .
Nie reklamuje tutaj natomiast pod względem uzytkowym, porównania do kosiarki z napędem nie ma . Kosiarka wysiada. T
 
bogjan 
bogjan

Imię: Janusz/bogjan
Wiek: 28
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 21 Listopad 2015, 10:13   

" tylko uwagi do paska napędu mam ale to tez łatwo wymienić"[/quote]."
Witaj Owca i wszyscy mogący mi pomóc.
Jak we fragmencie cytatu.Wilczka(Wolf Garten Expert Scooter Pro) ujeżdzam już 3-ci sezon i do kazdego koszenia nowy pasek.Oryginał szlag trafił przed rokiem, jako,że pomocny wnuk upraszczał sobie robotę kosząc jedną jazdą zbyt wysokie,gęste odrosty(przeciążenie i w efekcie przepalenie).Szukając odpowiednika MDT 754-05001,bo to chyba o niego chodzi(bagatela 250zł/szt)znalazłem PIX-x set A 1100 za 18 zł,ale jest za długi,stąd te częste wymiany.Moja prośba_czy masz jakieś namiary na taki pasek w sensownej cenie,bo przeszukując net.to co znalazłem cenowo powala jak na emeryta.
Z szacunkiem
Janusz
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Listopad 2015, 12:09   

Niestety tak to jest z MTD. Kosiarki tanie, ale spróbuj dokupić jakąś część to zwrócisz im od razu brak zarobku na kosiarce. Taka polityka.

Ten pasek 754-05001 kosztuje w FHU Kaktus poniżej 200 zł. Wciąż dużo, ale mniej niż znalazłeś.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
marcef 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: 23 Listopad 2015, 10:15   

Janusz. odnośnie paska to nie zastanawiaj się tylko idź do jakiegokolwiek motoryzacyjnego sklepui i weź pasek grubości 1cm i długości bodaj 67 cm . Dokładnie takiego nie znalazłem ale wziąłem chyba 666mm nie wiem czy to nie był jakiś pasek do Matiza no i podszedł jak ta lala. Najważniejsze ze kosztował 8 lub 12 zł wiec mogę wymieniac choćby dwa razy na sezon . Spróbuje na jutro odnaleźć symbol bo nie pamiętam czy to był Continental czy cos innego. Jak na razie przekosiłem pół sezonu na nim i widać ślady użytkowania na tyle ze jeden sezo to jeszcze da rade.

Mój Wolfgarten jest z z 1998 r. i mam silnik vlv60 , może być ze w innych silnikach mogą być inne rolki i przez to pasek może mieć inną długość ale to już organoleptycznie sprawdzisz.
Wymiana paska to klucz 13 i trzy śruby i kosisko ląduje na ziemi - najlepiej połączyć to z wymianą oleju bo spuszczasz olej i wtedy silnik jest pusty i możesz skutera postawić w pion i masz dostęp do rolek. Przydadzą się szczypce do segerów żeby rolkę od skrzyni zsunąć - ale może Ci się udac bez jej zdejmowania.
 
grzehu82 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Czerwiec 2016, 20:23   

Witam,
Mi również traktorek sprawia dużo frajdy ale niestety od czasu do czasu trzeba przy nim pogrzebać, czy wymienić, wiadomo nowe nie jest...
Poszukuję części nr 214, czyli takiej kompozytowej tulei z frezem przenoszacej obroty z sprzegła na kosisko. Czy ktoś z Was wie gdzie to mogę dostać?
https://www.agroparts.com...090170001010006
_________________
gRZEHU
Wolf Garten Scoter SV4
Partner P53-825DWAR
Laweta Toro 483 + B&S 825
Homelite ST 385 i kawałek ogrodu
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum