Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Traktorka ogrodowego
Autor Wiadomość
aaaa1416 

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 1
  Wysłany: 27 Luty 2016, 14:35   Zakup Traktorka ogrodowego

Witam,

zastanawiam się nad zakupem jakiegoś używanego traktorka ogrodowego. Jestem zielony w tym temacie i liczyłem na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników. Budżet jaki przewiduje jest to ok. 3-4 tys. zł. Szukam sprzętu do którego nie będzie problemu ze znalezieniem części zamiennych. Zależy aby troktorek był z koszem.

Trochę czytałem w rankingach sprzed lat, że dobrze się spisywały
STIGA ESTATE PRESIDENT
MAKITA PRM06600
tylko nie wiem czy silnik Briggs & Stratton jest w porządku.

Trafiłem też na używaną STIGA Villa Briggs 13,5KM z 2011 roku za 3000 zł. Czy jest warta uwagi?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedz.
Pozdrawiam
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Luty 2016, 14:18   

Co weźmiesz to będzie a jak chcesz mieć większą pewność co do jakości sprzętu i jego zjechania to jedź na oględziny z dobrym serwisantem który zabierze ze sobą pół bagażnika sprzętu żeby te cuda sprawdzić a przy okazji skasuje cię na pare złociszów inaczej nikt i nic nie jest w stanie ci pomóc online
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 3 Marzec 2016, 09:02   

Jeśli kupujesz od prywatnego użytkownika, warto sie zainteresować tematem. Jeśli sprzedawca ma tego więcej i zajmuje się handlem używkami, trzeba być niespełna rozumu, żeby brać pod uwagę taki zakup.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 3 Marzec 2016, 18:13   

Witam
Wywodzę się z tej grupy, którzy nie mają pełno rozumu... Kupiłem w zeszłym roku za 3800 Hondę z silnikiem 18hp i ... jestem z niej b.zadowolony. Dołożyłem ok 400 zeta na poprawę i traktorek jest okey. Mój nabytek oglądał Troku i b.dobrze się o nim wypowiada. Przestańcie więc wszystkich straszyć tymi używkami, a piszcie sensownie, że jest to pewne ryzyko i wymieńcie jakie..Zwłaszcza jako serwisant Masz wiedzę, zatem przestrzegaj przed zjawiskami, a nie krytykuj za to, że kogoś nie stać wydać 18 tysięcy, a też chciałby korzystać z dobrodziejstwa traktorka...
Pozdrawiam wszystkich światłych na umyśle...

aaaa1416 poczytaj ten watek:
http://e-kosiarki.net/top...ozny-vt2451.htm
zanim kupisz używkę zaopatrz się w wiedzę na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób to zrobić..., koledzy wyżej pewnie Ci w tym pomogą...

tutaj cena i parametry nowej Hondy:
https://sklep.lavpol.com.pl/pl_PL/p/Kosiarka-Honda-HF-2417K3-HTE/290

prawie 20 tysięcy i silnik słabszy o 1/3 od mojego, skrzynię też mam hydro.. reszta się prawie nie liczy... Zatem namawiajcie serwisanci zwykłego Kowalskiego do zakupu nowych takich maszyn...

I zaznaczam, nie jestem handlarzem...
  
 
rafaloku 

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Marzec 2016, 10:38   

W zeszłym roku kupiłem używany traktorek SOLO 560 z 13 KM silnikiem B&S, przepracowałem nim ok. 20 godz. i jak na razie wszystko ok.. Zdaje sobie z tego sprawę, że używany sprzęt to duża niewiadoma. Zanim kupiłem swój traktorek odwiedziłem kilku sprzedających, co dało mi swego rodzaju pogląd na używki. Jedno co mogę podpowiedzieć to dokładnie sprawdzić (czy nie widać ingerencji w silnik, warto się wypytać w takim momencie co było robione) i osłuchać silnik, posprawdzać ramę i układ jezdny. Szwagier kupił napalony jak dziecko i kupił sobie szrot.
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Marzec 2016, 12:12   

Wypytać handlarza używkami co było robione? Zabawne. Równie dobrze możesz założyć, że Niemiec płakał jak oddawał szrot. Jeśli kupować używkę to tylko od znajomego, gdzie znamy historię maszyny, albo z mechanikiem, który jest w stanie ocenić stan faktyczny.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
rafaloku 

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Marzec 2016, 09:12   

Jak zaczniesz się wypytywać, a gość kręci to można przypuszczać, że gość (handlarz) tak kręci, że najlepsze co można zrobić to go pożegnać - to miałem na myśli.
 
lew2340 

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 11
Wysłany: 23 Marzec 2016, 01:10   używka

Witam serdecznie
Po przeczytaniu wszystkich pana postów, straciłem ochotę na zakup używki Toro DH 150 od handlarza który serwisuje je i ma 150 traktorków na hali. Model wygląda jak nowy chociaż wyszedł w 2004 roku. Błyszczy się jak nowy i to jest najbardziej podejrzane.
Mam pytanie, czy:
Kosiarka z napędem Toro 20797
STIGA ESTATE 3084 H TRAKTOREK Z KOSZEM da radę na działce 30 arowej przy delikatnym upadzie.
Obecnie od trzech lat kosze ją Kosiarką TORO 20797 którą zakupiłem nową na raty, wszystko jest bez zarzutu tylko schodzi się czasowo z koszeniem szczególnie z koszem.
Tak sobie myślę, że jak mam dać za niewiadomego pochodzenia używke 5500 pln to lepiej wziąć na raty nowy sprzęt za te 9300 i mieć spokojną głowę.
Prosze o radę.
Martwi mnie tylko w stigach z tego pułapu cenowego ta mała moc km.
Z poważaniem
lew2340
_________________
lew2340
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 23 Marzec 2016, 12:24   

Mała moc bo i obciążenie nieduże. Agregat 84 cm, sam traktorek nieduży, waga 160 kg.

Używki są sporo tańsze, ale jeśli nie znasz pochodzenia maszyny, wysoce ryzykowne. pamiętaj, że części do używanych traktorków w górnej półki są dość drogie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
lew2340 

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 11
Wysłany: 23 Marzec 2016, 12:36   

to warto kupić tę Stige Estate 3084H w moim przypadku do 25 arów trawnika czy jednak dać sobie spokój. dealer chce mi ją sprzedać za 9000 i dostarczyć gratis.
_________________
lew2340
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Marzec 2016, 13:33   

Do takiej działki wystarczy ale cena i tak jest wysoka jak na tę moc i jakość,myślę że jeszcze kilka stówek może zejść,ja osobiście szukał bym czegoś tańszego na takie areał chociażby używki w dobrym zdrowiu,9 tyś. to zbędny wydatek pieniędzy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 23 Marzec 2016, 21:14   

Co do używki, używany traktor toro o którym napisałeś, odpowiada nowemu za 15-17tys (tak mniej więcej) natomiast odpowiednik stigi, a więc mały traktorek, można kupić w używce za 2,5-3tys.

Używane muszą byc czyste, jesteś jednym klientem na 100 który nie kupuje oczami, reszta nie chce kupić traktorka który jest brudny, a sprzet ten brudzi się jak cholera w robocie, i zazwyczaj mycie pod sprzedarz to jego jedyne prządne mycie od nowości, dlatego tak się błyszczy.

Sam sprzedaje używki, i wiem co nie co, kiedyś miałem dwie identyczne kosiarki, jedną umyłem, popsikałem plakiem, i zrobiłem już fotki żeby wystawić do internetu, przyjechał klient, i chce akurat ta kosiarkę, to mu mówie że sprzedam ją za 4stówki, ale mam taką samą, identyczną, tylko brudną bo nie umyłem dwóch naraz, bo jednakowe modele sprzedaje w odstępach czasowych, i chciałem za tą brudną 350zł, klient uparcie kłócił się że woli tą czystą za 400zł, bo jak on żonie pokaże w domu brudną kosiarkę :-/ I wziął tą czystą !! Mycie i plakowanie tej brudnej zajęło mi 10 min, i wtedy tez wołałem za nią 4 stówki.

No i wbrew opinii im większy handlarz tym lepiej, mały handlarz gdy obraca mało ilością towaru, robi każdy jeden traktor najtańszym kosztem, bo jest łąpczywy na gotówke, i często zwyczajnie nie zna się na naprawie a duży nie chce sobie psuć opinii, i w używanych traktorach wymieniają paski na nowe, łożyska w piastach, oleje filtry, wiadomo coś tam również podmalują, i znają się an cenach części, zamiast szpachlować dziurawe kosisko jak byle jaki handlarz, kupuje - bo ma dojścia - element nie skorodowany i montuje. Nie wożą tez z niemiec złomu za 50euro sztuka, tylko też szukają droższych dobrych traktorów, przy których mniej się narobią.

Pochodzę z zagłębia tych sprzętów, z okolic Milicza, u nas robi się wszystko, są tzw. "paproki" ale to ułamek, reszta zajmuje się tym profesjonalniej niż nie jeden komis z samochodami. Sam jeżdżę rowerem z niemiec (chociaż handluje tylko kosiarkami) auto mam z niemiec, kosiarkę i kose spalinową również, aa i myjke do mycia sprzętu także z niemiec. Wbrew pozorom najgorsze do naprawiania kosiarki, to te użytkowane w polsce, polak zjedzie sprzęt do końca, i dopiero wtedy gdy przestanie działać idzie kupić do sklepu świece i filtr paliwa, jak mam naprawiać kosiarkę użytkowaną przez sąsiada to się ręce trzęsą. A lepiej czasem kupić używanego mercedesa klasy S, niż nowe Seicento.

U nas dopiero od nie dawna, w bogatszych miastach zaczyna się dbać o sprzęt. Marcin może się ze mną nie zgodzi, ale na pewno trafia w ciągu dnia klienta który przychodzi kupić świecę zapłonową bo na starej kosił już 25 godzin, i jest zużyta, ale nie ma dnia żeby nie trafił na gościa, który przychodzi z zajechaną kosiarką, i po wycenieniu naprawy na 700zł, bo nie zmieniał oleju, bo nie wywazony nóż, wychodzi burcząc pod nosem "złodzieje nie serwis, ceny jak z kosmosu"
 
lew2340 

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 11
Wysłany: 23 Marzec 2016, 23:11   czy Stiga Estate 3084H wystarczy na 25 arów

Dziękuje za odpowiedz.
Traktorek stoi już w garażu, wrażeń z jazdy i koszenia na razie nie mogę opisać ponieważ pogoda deszczowa.
Na pewno mogę powiedzieć, że na jego widok ludzie popadają w zachwyt i nieważne czy to faceci (sąsiad, szwagier, brat, listonosz) czy też kobiety. wiadomo, że kosiarka ma kosić a nie wyglądać , ale trzeba przyznać że kształty, linie, kolory dają piękny wygląd.
Myślę, że dokonałem dobrego wyboru.
Zawsze można kupić coś większego, lepszy silnik, droższy itp. ale nie dajmy się zwariować.
_________________
lew2340
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum