Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwne działanie kosiarki-po chwili gaśnie
Autor Wiadomość
sebatbg 
narwany ogrodnik

Wiek: 36
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 14 Sierpień 2010, 10:11   Dziwne działanie kosiarki-po chwili gaśnie

Witam

Po sukcesie o którym niedawno pisałem(wymiana linki rozruchowej) teraz jest kolejny problem...

Chodzi o to, że gdy kosiarka chodzi i kosi to co jakiś czas słyszę takie dziwne dźwięki...coś jakby jakieś głuche uderzenia(coś jak przy robieniu popcornu)...nie wiem jak to nazwać...

Po jakimś czasie od koszenia zaczyna być bardzo dużo tych dźwięków i kosiarka mi siada...

Dla próby włączyłem ją na chwilę i zostawiłem...no i działała bez zarzutu...

Od siebie mam takie propozyjce:

a) trawę mam dużą, ale wjeżdżam na nią przodem do góry...powolutku...

b)coś w obudowie źle skręciłem(odgłos wydobywa się z obudowy)..ale to były tylko 3 śruby i to na zewnątrz...i wychodzi na to, że są poprawnie przykręcone...

c)kosiarka się przegrzewa-jak wiecie panują wysokie temperatury i świeci duże słońce...świeca jest bardzo gorąca, a i obudowa niewiele gorsza...

d)odpalam kosiarkę w pozycji easy start(po prawej) i mimo, że są największe obroty, to jednak nie zmniejszam ich bo przy przełączaniu do pozycji quiet to mi siada...

Jakieś pomysły?

Ktoś zna ten dźwięk?

Pozdrawiam
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 14 Sierpień 2010, 13:14   Re: Dziwne działanie kosiarki-po chwili gaśnie

sebatbg napisał/a:
Witam

Po sukcesie o którym niedawno pisałem(wymiana linki rozruchowej) teraz jest kolejny problem...

Chodzi o to, że gdy kosiarka chodzi i kosi to co jakiś czas słyszę takie dziwne dźwięki...coś jakby jakieś głuche uderzenia(coś jak przy robieniu popcornu)...nie wiem jak to nazwać...

Po jakimś czasie od koszenia zaczyna być bardzo dużo tych dźwięków i kosiarka mi siada...



Pozdrawiam


Możliwe że masz wał skrzywiony, i do pracy silnika dochodzą dodatkowe dźwięki z obudowy. Jeśli masz wał skrzywiony i nie zaprostujesz wału to kosiarka się porozkręca i się rozleci.

sebatbg napisał/a:

a) trawę mam dużą, ale wjeżdżam na nią przodem do góry...powolutku...

Dużą tzn????????

sebatbg napisał/a:

b)coś w obudowie źle skręciłem(odgłos wydobywa się z obudowy)..ale to były tylko 3 śruby i to na zewnątrz...i wychodzi na to, że są poprawnie przykręcone...

tak i nie

sebatbg napisał/a:

c)kosiarka się przegrzewa-jak wiecie panują wysokie temperatury i świeci duże słońce...świeca jest bardzo gorąca, a i obudowa niewiele gorsza...

To norma
  
 
sebatbg 
narwany ogrodnik

Wiek: 36
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 14 Sierpień 2010, 14:37   

Dzięki za szybką odpowiedź...

Wał to jest to na co założyłem obudowę z kołem rozruchowym? Tzn jak się tym zakręci to słychać jakby takie kuleczki?

W momencie zakładania obudowy był prosty, ale jeszcze dla pewności jutro sprawdzę i się odezwę...

Trawę mam tak z 30 cm...ale systematycznie ją skracam...

Pozdrawiam
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Sierpień 2010, 09:32   

sebatbg napisał/a:
Dzięki za szybką odpowiedź...

Wał to jest to na co założyłem obudowę z kołem rozruchowym? Tzn jak się tym zakręci to słychać jakby takie kuleczki?

W momencie zakładania obudowy był prosty, ale jeszcze dla pewności jutro sprawdzę i się odezwę...

Trawę mam tak z 30 cm...ale systematycznie ją skracam...

Pozdrawiam


nie bo ty masz rozrusznik typu "jaskółka" i rozrusznik zakładasz na taki element co w środku są kuleczki.

Skrzywienie wału sprawdzasz od strony noża, kręcąc nożem patrzysz na śrubę noża lub dek i widzisz czy masz krzywy czy nie. Wał krzywi się poprzez np uderzenie w korniaka
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum