Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka kosiarka do 1800 zł
Autor Wiadomość
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 23 Maj 2017, 08:10   Jaka kosiarka do 1800 zł

Witam, po nieprzyjemnym obcowaniu z John Deerem JM36, który zapychał się praktycznie zaraz po przejechaniu paru metrów na suchej trawie, stwierdziłem że czas zmienić kosiarkę.
Budżet 1800zł
Obszar koszenia 700m2, równy jak stół.
Koszenie odbywa się co tydzień, ale i tak wole dmuchać na zimne i chciałbym kosiarke, która bez najmniejszego zawahania będzie zbierać do kosza.
Bajery w postaci bocznego wyrzutu czy mulczowania mnie nie interesują.

Ogólnie kosiarki Active bardzo przypadły mi do gustu z racji na wielki kosz oraz solidne zbieranie i nabijanie trawy do kosza lecz są poza moim budżetem.

W takim razie co bylibyście w stanie polecić?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Maj 2017, 08:30   

AL-KO Higline,jest kilka modeli i tu musisz sam zobaczyć który ew ci pasuje
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 23 Maj 2017, 09:28   

Właśnie AL-KO przypadła mi do gustu, pytanie czy są jakies zasadnicze różnice pomiędzy modelami w tym przedziale cenowym?
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 23 Maj 2017, 17:14   

Tak, różnice są takie że co przyjmuje AL-KO na serwis to nie zdarzyło mi się żeby kosiarka nie była rozklekotana na wózku. I to nie są stare kosiarki :lol:
  
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 23 Maj 2017, 17:42   

No to Panowie, a G-Force z tym najmocniejszym silnikiem Loncina i 14 Nm?
https://kosiarka.pl/pl/300-kosiarka-g-force-xsz51a.html
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 23 Maj 2017, 19:04   

Ja zaproponuje Ci Weibang'a. Mniejsza kosiareczka z Loncinem https://www.cedrus.com.pl...ang-wb455sc-3w1

Większa na Kohlerze: https://www.cedrus.com.pl...ng-wb506skl-3w1

Ja się nie zawiodłem na tej marce i uważam że są to fajne zwarte i solidne kosiarki bez dodatkowych bezsensownych plastików na obudowie itp.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 23 Maj 2017, 21:53   

wiktor kolejny lodolamacz tym razem z cedrusa jak tam sprzedarz idzie w brzezinach . bigul alko masz dobre kosiarki obudowa highline gute :-) jesli nie stac cie na active to cos wlasnie w highline nie poruwnasz do nich nic bo nie ma nawet nikt tak funkcjonalnego wozka jesli gforce to juz lepiej worlda. pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Maj 2017, 09:50   

Tego G-Forca sobie odpuść,silnik ma mocny a reszta to lipa,jak pisze Leszek lepiej już Worlda,Weibang jest słabszy od Worlda i to są kosiarki zwykłe,jak masz działkę rtochę zadbaną i lubisz coś funkcjonalnego z myślą o użytkowniku to zdecydowanie AL-KO Highline,takiej obudowy,kosza,noża mulczującego który nabije więcej trawy ze świecą szukać
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 24 Maj 2017, 12:04   

W zestawieniu stojących obok siebie kosiarek AL-KO i Weibang'a ja nie miałbym wątpliwości która kosiarka jest solidniej wykonana, ale widzę że dalej wciskasz ludziom ciemnotę o tym że AL-KO jest najlepszą kosiarką ponad wszystko :lol: leszek41, zanim zaczniesz kogoś wytykać palcem weź najpierw słownik do ręki, albo przypatrz się na monitor (błędy są podkreślane na czerwono) ;-) World też jest spoko kosiarką i nie powiem że tak nie jest. Przyjmuje sporo kosiarek na serwis i moim zdaniem kilku letnie AL-KO przychodzą z tak samo rozklekotanym wózkiem jak NAC'i także co kto lubi...

BTW... Specjaliści hipokryci :lol: jak wiaterek zawieje tak się chorągiewka obraca?

lol.png
Plik ściągnięto 116 raz(y) 108,2 KB

  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 24 Maj 2017, 12:31   

Mam za grube palce a telefonem pisane. I tu wyszlo twoje uposledzenie wzroku poniewaz ja do wiebanga nic nie mam ale nie stoi to u mnie w sklepie na pulkach obok alko tylko chinczyki na dwor :lol: i ty dzieciaczku na serwis cos przyjmuesz chyba kwit wypisac. Dwa to highline sa dopiero kilku letnie wiece dalej nie wiem jakie te kosiarkami przyjmuesz chyba te z castoramy co alko dalo fajans za reklame w calej polsce
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Maj 2017, 13:24   

Wktor 117 a co ty możesz wiedzieć o kosiarkach,za młody jeszcze jesteś,dopiero co przestałeś wchodzić pod szafę na stojąco a już jesteś znawcą?? skąd masz takie teorie bo nie za bardzo wiem
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 24 Maj 2017, 16:28   

Oj Panowie, argumenty na poziomie dzieci z podstawówki. leszek41, może jeszcze mi na matkę wjedziesz jak już na ten poziom spadasz? Piszę o kilku letnich kosiarkach, a więc drogi dilerze AL-KO, który nie zna podstaw ortografii. Naucz się czytać ze zrozumieniem i pisać, a później wymyślaj teorie na kogoś o byciu dzieckiem. janek38, Następny diler AL-KO do którego poziomu nie mam zamiaru się zniżać, a rzekomy "inżynier" :lol: Przestawiam sytuacje, którą widzę, a że jako dilerzy rzeczonego AL-KO prawda was boli to ciśniecie po kimś na tak niskim poziomie że szkoda mi strzępić ryja. Niestety klient kosiarkę już zabrał bo chętnie bym nagrał wasze wyklepane "hiczlajn" w zestawieniu z nac'iem i dużej różnicy by nie było, nie mówiąc już o opinii klienta na temat waszej marki ;-) Ale działajcie dalej może dorównacie dilerom O-M w kwestii marketingu internetowego :mrgreen:
  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 24 Maj 2017, 20:16   

dzieciaczku ja pisze o obudowie highline a ty wyskakujesz o marce jasne ze ich nie wszystkie kosiarki to najlepszy wybor podkreslam jeszcze raz rozmawiamy o hihgline . i tak jestem dumny ze moge dilerowac dla tej firmy i juz gdzies to pisalem pisownia jest najmniej wazna liczy sie sens profesorku. ty widze masz tyle w temcie do powiedzenia co przyczepic sie do pisowni. hehe co do wiebangow pare zdazylem odeslac zanim sprzedalem bo wiesz jak kosiarka nie doryka wszystkimi kolami ziemi to cos nie tak wy pewnie prostowaliscie na tym serwisie i do klienta aaa i ten kardan z chinskiego metalu rewelacja :lol:
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
dorjan 

Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 10
Wysłany: 24 Maj 2017, 22:29   

wiktor117 napisał/a:
... różnice są takie że co przyjmuje AL-KO na serwis to nie zdarzyło mi się żeby kosiarka nie była rozklekotana na wózku. I to nie są stare kosiarki


W całym tym wątku to jedyna obiektywna ocena tych kosiarek, ale dla usprawiedliwienia trzeba dodać, że to wina silnika B&S 650e, który przy nawet niewielkim skrzywieniu noża bądź wału wpada w drgania powodujące odkręcanie się silnika od lawety, a to powoduje szybkie demolowanie obudowy. Niestety ten typ tak ma i przez kilka ładnych lat męczyłem się z dokręcaniem śrub co kilkanaście godzin koszenia.

Oczywiście do trawnika równego i wielkości nie przekraczającej 1000 m2 nie ma to większego znaczenia. Tutaj poradzi sobie każda, nawet marketowa kosiarka. Nie musisz bigul szukać jakichś wyrafinowanych rozwiązań, ale warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły konstrukcyjne. Kosiarka dla mnie, powtarzam - dla mnie, powinna mieć jak najmniej plastykowych elementów. Najważniejsza jest sztywna i gruba laweta, oraz silnik. Reszta według uznania.

Tutejsi sprzedawcy zachwalają Alko highline i są dumni z takiego produktu. W porządku. Nic mi do tego, ale na pewno nie kupiłbym sobie żadnego modelu z tej serii. Za dużo plastyku.
Słabiutki plastyk łączący przegubową regulację wysokości uchwytu prowadzącego. Niesamowita tandeta.
Centralna regulacja wysokości z blokadą położenia na plastykowym elemencie przymocowanym do obudowy. Lepiej wyglądają chińskie rozwiązania.
Oczywiście zupełnie niepotrzebny wyrzut boczny rozwalający skoszoną trawę po całej powierzchni trawnika. Później trzeba to dokładnie wygrabić, a ten boczny otwór osłabia i tak niezbyt sztywną obudowę. Elementy plastykowe.
Nieefektywna funkcja mulczowania zostawiająca nierównomiernie rozłożony urobek i na dodatek mało rozdrobniony.
Trochę poprawniejsze w najnowszych modelach napełnianie kosza, jednak nadal dalekie od doskonałości. Na koniec zostawiam ten dziurawy plastykowy pojemnik na trawę. Kurzy się niemiłosiernie. Przerabiałem takie rozwiązanie kilkanaście lat temu i nigdy więcej plastykowych koszy.

To tylko część wad kosiarek Alko highline i chętnie podejmę dyskusję z bardziej wyedukowanym sprzedawcą Alko, bo leszek41 pułkownikiem nie będzie, ale na półkach kosiarki może ustawiać.

Pozdrawiam.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 25 Maj 2017, 07:38   

Dorian nie znam cię ale dobrze gadasz :-)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Maj 2017, 07:39   

tak się zastanawiam czy wiktor111 to dealer Husqvarny,pracownik cedrusa?? może coś więcej syneczku na temat się dowiemy bo jak na razie to nerwica cię bierze że nie masz nic sensownego do powiedzenia więc najpierw dorośnij a póżniej możemy podyskutować,jak na razie to piaskownica i wiaderko

dorjan,takich kosiarek jak AL-KO Highline nie ma,sprawa polega na tym że jak ktoś ma kartoflisko albo kamieniołom to niech kupi sobie spychacz,jak ktoś ma działkę zadbaną to Highline jest jak najbardziej świetnym wyborem ale to pewnie wiedziałeś że kosiarki są do koszenia trawy a nie kamieni,karp,fundamentów itp.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 25 Maj 2017, 09:26   

dorjan, +1 dla tego Pana mądrze prawi.

Szanowni dilerzy AL-KO sprzedajecie gorsze badziewie niż za czasów jak byliście popychadłem serwisowym waszej firmy bo całą sprzedaż maszyn robił Wam market, a wy grzecznie naprawialiście to co Wam klient przyniósł. Teraz markety zrezygnowały z Waszej marki i nagle wielki wlot na salony "jesteśmy w końcu dilerami" i przepychacie się po forach ze swoimi nędznymi produktami i niewyparzonymi gębami. Dla mnie AL-KO za czasów jak sprzedawano je w obi było poprawniejszą kosiarką niż teraźniejsze "hiczlajn", a argument że kosiarka nadaje się tylko do koszenia pola golfowego to... z resztą jakbym handlował kosiarkami obklejonymi tandetnym plastikiem rodem z kosiarek NAC też bym takie herezje prawił.
janek38, Ciebie nerwica bierze, bo piszę prawdę z, która jako "diler" al-ko nie potrafisz się pogodzić i przez to na swoją obronę potrafisz mi tylko pojechać od dzieciaków. Domyślaj się dalej może jestem dilerem al-ko? :lol:
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 25 Maj 2017, 09:59   

Lubie takie tematy dokladnie czy to model bre brv? Srodek mozna wymienic i masz spowrotem sztywna ale u ciebie na lace tez to niezda egzaminu. Na twoim miejscu mial bym pretensje do sprzedawcy nie do firmy polecam ursusa. Czym teraz ogarniasz ten ogor ze tak grzecznie spytam?
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
bigul 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 16
Wysłany: 25 Maj 2017, 10:43   

Wracając do tematu kosiarek to zrobiliście mi jeszcze większy mętlik w głowie aniżeli miałem wcześniej :P
Jeżeli chodzi już o samą kosiarke to mam poważny uraz po John Deerze JM36. Sama konstrukcja solidna, 0 problemów z odpalaniem na przestrzeni paru lat, żadnych problemów z napędem - tutaj muszę nawet pochwalić za ten "adaptacyjny" napęd.
Lecz na miłość Boską ten prześmiesznie mały wylot tylny, który się notorycznie zatykał po przejechaniu paru metrów zepsuł mi całą frajde z użytkowania tej kosiarki.

Teraz już wiem, że zależy mi na sprzęcie, który bez żadnego zawahania nabije kosz do pełna i nie mówie tu o potworze, który ma kosić trawsko 60 cm+ tylko trawniczek 15-30cm.
Tak jak wyżej pisałem wyrzut boczny oraz mulczowanie jest mi kompletnie obojętne.

PS Trawa z kosza idzie od razu do worka i tu pytanie czy taki cały plastikowy kosz nie utrdunia zadania przesypania tej trawy z kosza->worka? Obecnie mam kosz "szmaciany" z metalową konstrukcją w środku i akurat tutaj nie ma żadnych problemów z tym.

Najlepiej to by było Active SB5800 jakas uzyweczke
  
 
dorjan 

Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 10
Wysłany: 25 Maj 2017, 23:53   

leszek41 napisał/a:
... Czym teraz ogarniasz ten ogor ze tak grzecznie spytam?


Nie wiem, czy to do mnie, ale grzecznie odpowiem. Nie przejmuj się moimi złośliwościami. Czasem tak mam.
Ten mój ugór ogarniam obecnie taniutką używaną Hondą HRH536 i nareszcie koszenie może sprawiać przyjemność po tygodniu biurowej bezczynności fizycznej.










bigul napisał/a:
... Najlepiej to by było Active SB5800 jakas uzyweczke


Active SB5800 jest chyba z B&S675, ale jest również Active 5400SVH z silnikiem Honda GCV160. Ładne kosiarki, tylko ten „język” z kosza mogliby przenieść na stałe do lawety i uporządkować linki sterujące. Tutaj Honda jednak wypada zdecydowanie lepiej i oferuje dodatkowo sprzęgło noża i bezstopniowy napęd hydrostatyczny.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Maj 2017, 16:13   

Używki Active raczej nie kupisz,za dobry sprzęt aby ktoś coś dobrego sprzedawał

Natomiast wiktor117 to tak jak myślałem rozpieszczony dzieciak którego tatuś utrzymuje i pierniczy co mu ślina na język przyniesie,zero doświadczenia ale za to jaki mądrala wyedukowany przez internet bo praktyki zero,przecież ty nic nie wiesz a gotujesz się jak najlepszy znawca
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 26 Maj 2017, 09:00   

Tutaj zalaczam zdjecie tego rozklekotanego highline z 2013 roku co wiktorek namietnie naprawia. Jakos nie widze tutaj sladow tego rozklekotania. Dla niedowiarkow moge wyslac wiecej zdjec.Dorian jesli miales bre brv z tymi raczkami wspolczuc moge ze ktos ci to sprzedal na taki trawnik
Ale nie pisz ze highline to to samo bo tak nie jest i ludzie na targach to dostrzegli medali za darmo nie daja. Bigul nie boj sie highline zrobi robote a jesli chcesz active moge ci wyslac 5300 alu na bs 800 w dobrej cenie

DSC_0160.JPG
Zdjecie highline
Plik ściągnięto 114 raz(y) 1,46 MB

_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 26 Maj 2017, 14:52   

Kosiarka Active 5800SB jest na silniku 850 intek
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 26 Maj 2017, 18:38   

leszek41, jeżeli na podstawie zdjęcia jesteś w stanie ocenić to czy kosiarka jest rozklekotana, daje nobla i medal za najlepszego mechanika wszechczasów :mrgreen:

Tutaj przykładowe pierwsze lepsze zdjęcie waszego hiczlajna za 3kafle na alu obudowie i co? Plastyk w tym samym miejscu gdzie umieszcza go chińczyk w kosiarce za 800zł :mrgreen

plastyk.png
Plik ściągnięto 153 raz(y) 1,37 MB

  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 26 Maj 2017, 21:34   

hehe ty jestes glupi jakis czy niedorozwiniety czy ja komus to polecam widzisz w tym temacie juz nie wiesz co wymyslic i kombinujesz ty wlasnie jestes taki sprzedawca ze wciskaja ci gowno co nikt nieche a ty sie potem zalisz bo serwis zawalony bo szacunek do klientow gowniarzu masz znikomy i wciskasz jakies wynalazki w nastepnym poscie do rzeczy.

i jak zwykle wojna o klienta a klient sam dotknie obejzy i wybierze miejmy nadzieje dobrze dla niego samego.
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 27 Maj 2017, 17:27   

Starałem się bardzo zrozumieć co "napisałeś" w tym poście, ale się poddaje. Nie znam tego języka.
 
yubi 

Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: 31 Maj 2017, 21:44   

Polecam Ci kosiarkę RYOBI RLM36X46L50HI (5133002171) - sorry, przekopiowałem z neta dla pewności :) akumulatorowa z koszem, u mnie sprawdziła się też przy równym podłożu. Kosztuje właśnie 1800 zł.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 07:25   

Wktor117 AL-KO powinno ci podziękować za reklamę,fajne foto natomiast jako netowy "cymbał" wielu rzeczy nie pojmiesz jak ci tatuś nie powie,więc może zapytaj go po co są te mocowania i jaki mają cel,jak już odłożysz wiaderko i szpadelek to możemy podyskutować

leszek41 sam już się tak zakręciłeś jak wiatrak że aż u mnie wieje i nie dyskutuj z dziećmi bo one inaczej myślą niż dorośli :mrgreen:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 15:44   

janek38, Pozdrawiam za niewyparzoną gębę i dosrywanie się do wieku nie wiedząc kto siedzi po drugiej stronie. Taki niby stary, taki niby inżynier (nie wiem na jakiej uczelni dają wykształcenie takim bucom chyba tylko w prywatnych), a zachowuje się jak 15 letni "internetowy bandyta" bo przez "kabelek" jestem anonimowy i mi wszystko wolno :lol:
A ten podpis "specjalista" to Ci head admin dał chyba tylko za to że wiecznie siedzisz i spamisz forum swoimi durnowatymi poglądami i reklamami dennego al-ko na każdym kroku, z taką wybujałą wyobraźnią to tylko do polskiego rządu :mrgreen:
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 08:06   

Widać jesteś rozwydrzonym dzieciakiem który ma zero szacunku dla innych bo tatuś da na wszystko,twój jadowity język jest czysto internetowy,widać cyfrowe pokolenie bez własnego zdania tylko kopia wypowiedzi z netu i to co tatuś powie,może kiedyś sam zaczniesz coś robić na własna rękę to wtedy docenisz to czego do tej pory nie dostrzegasz i wyśmiewasz,mało tego pokazujesz swoje ja i jakim człowiekiem jesteś naprawdę
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 16:30   

janek38, Zmienianie świata zacznij od siebie, zostałeś tu specjalistą tylko dlatego że ludzie, który mieli jakieś pojęcie uciekli stąd przez Twoje bucowate zachowanie i dosrywanie się do każdego kto miał odmienne zdanie niż Ty. Przeanalizuj sobie swoje posty, większość z nich to polecanie sprzętu który sprzedajesz, a reszta to startowanie do kogoś kto się nie zgadza z Twoimi dziwnymi poglądami i poleceniami. Nie potrafisz napisać nic mądrego oprócz pyszałkowatych dosrywek do kogoś kto poleci cokolwiek co Twoim zdaniem jest do dupy, a tak naprawdę szkalujesz to tylko dlatego że sam tym nie handlujesz. Także spójrz najpierw na siebie, a potem oceniaj innych pod kątem tego czy są dziećmi bo jak dla mnie masz dobry kryzys wieku średniego tzn. dopier*ole się do każdego bo myślę że jestem najmądrzejszy, ale szkoda że tylko na myśleniu się kończy. A swoją firmę już od dawna prowadzę i wykształcenie swoje też posiadam i to nie zrobione na "prywatnym harwardzie" także znów się minąłeś z prawdą drogi "kolego" z forum. Także polecam wrócić do swojego wiejskiego serwisu z zardzewiałym dachem, i robić dalej wodę z mózgu swojemu synowi, który lata po forach i zachowuje się wręcz jak swój ojciec ;-)
  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 17:08   

dobrze janek cisnij z nim. kazdego dealera pseudo wlocha czy pseudo szweda az sciska by zostac niemcem hehe. takie pisanie wiktorku to jak by przygadal kociol garnkowi jak dawno temu tu zawitalem to widzialem same toro i oleomaci viktusa potem stiga hehe akurat tak sie zlozylo w tym roku ze alko dalo dobra oferte na swoj asortyment i wielu placze z tego powodu.
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 19:14   

leszek41, Świetnie się patrzy na to jak się sam pogrążasz, nawet nie muszę nic pisać. :lol:
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 13:22   

A co ty tu mozesz napisac zareklamowac towar cedrusa. duzo jeszcze ci stoi tego wiebanga? Ciezko klienta zwerbowac na to co walcz wiktorek walcz sezon sie jeszcze nie skonczyl
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
dorjan 

Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 10
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 02:57   

leszek41 napisał/a:
A co ty tu mozesz napisac zareklamowac towar cedrusa. duzo jeszcze ci stoi tego wiebanga?


Panowie. Po co tyle wrzasku o nic. Wiktor117 już skutecznie zareklamował „waszego hiczlajna za 3kafle na alu obudowie”. Do tej pory nie mogę się nadziwić jak ta niemiecka myśl techniczna mogła ulepić takiego aluminiowo-plastykowego dziwoląga. Toż to woła o pomstę do nieba, a może to jest kontynuacja wschodniej niemieckiej myśli technicznej i zrobili to potomkowie konstruktorów Trabanta nazywanego do dzisiaj zemstą Honeckera.

Przecież cały przód i środkowa część tyłu to plastykowe wstawki połączone z aluminium kilkoma wkrętami. Mało tego. Tandetne plastykowe koła dla równowagi uzupełniono z drugiej strony przegubowym plastykowym złączem do regulacji wysokości drążka prowadzącego, a wiszące po obydwu stronach plastykowe obudowy dźwigni linek sterujących sprawiają wrażenie, że ten uchwyt sam odpadnie, bez jego dotykania. Najfajniejszy jest jednak ten przedni plastykowy zderzak przykręcony dwoma wkrętami do kolejnego plastyku uzupełniającego tą „dziurawą” obudowę. Ciekawe jak spisuje się napełnianie kosza ściętą trawą. Ograniczono w tym modelu tylny otwór i jest to wąskie gardło dla wyrzucanej rozdrobnionej zielonej masy. Aluminium to jednak drogi materiał. Plastykiem zatkano każdą dziurę i dla rozumnych inaczej wygląda to całkiem zgrabnie.

Na tym tle konkurent Weibang WB537SCVAL wygląda o wiele korzystniej. Nie wiem dlaczego wiktor117 nie dodał tego modelu do porównania i nie zareklamował produktu Cedrusa. Pewnie przez skromność. Toż to kosiarka reprezentująca co najmniej wyższą klasę, a z tej samej półki cenowej. Tutaj nie ma porównywalnych elementów z Alko. Pełny sztywny odlew aluminiowy. Świetny napęd przenoszony wałem kardana. Aluminiowe koła z gumowymi oponami. Solidny, wręcz pancerny zderzak przedni. Trwalszy i mocniejszy silnik. Pięknie uporządkowane linki sterujące i tylko z jednej strony. To model któremu bliżej do Hondy Pro, czy Kaaza, a cenowo dwukrotnie tańszy.

Nie pomogą tutaj Panowie janek38 i leszek41 Wasze lamenty i próby dyskredytowania chińskiej konkurencji. Akurat tutaj ta chińska myśl techniczna bije tą niemiecką - jak rosyjskie czołgi pod Kurskiem. Przynajmniej tak to widzę Ja. Zwykły amator i wieloletni użytkownik kosiarek spalinowych.

Pozdrawiam.

Bardzo porządne lawety kosiarek.

Laweta Weibang


Laweta Active
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 14:00   

wiktor117 bardzo dobrze dzieciaku że sobie poszli ale i tak nie na dobre,zrobili sobie swoje forum Oleomaca żeby im już nikt nie przeszkadzał we wciskaniu ludziom kitu i narzucaniu swoich teorii spiskowych ,dołącz do nich bo tylko tam się nadajesz dzieciaku,ja w przeciwieństwie do nich polecam dobry towar,jak ci się nie podoba to do piaskownicy tam gdzie twoje miejsce albo z płaczem do tatusia,widać jakie masz zdanie bo właśnie napisałeś to samo co ja a Firmę to i może prowadzisz
ale do ruiny :mrgreen: ,zresztą cały ten wasz grajdoł tak samo wygląda

leszek41 daj już dziecku spokój bo pampersa zmoczy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 18:47   

janek38, robią dokładnie to samo co Ty tylko bardziej oficjalnie bo nie wstydzą się przyznać że są dilerami oleo mac'a. I powiem szczerze że pomimo tego że reklamują swój towar na lewo i prawo da się z nimi porozmawiać jak z ludźmi, a nie jak z wieśniakami. Jak myślisz że sobie stąd pójdę żebyś mógł ludziom wciskać swoje plastikowe kosiarki z al-ko pod każdym tematem to od razu mówię że nie w tym życiu Panie Dariuszu ;-) A jak śmiesz porównywać mój rzekomy "grajdoł" do swojej wsi i salonu na zasadzie powiększonego kiosku ruchu to chyba pomyliłeś adresy/osoby :lol:
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 10:58   

No mamy nareszcie firme ktora robi kosiarki ktore sie nie psuja gratulujemy cedrusowi. Hehe wiesz po co to jest wogole i ile taki zaczep kosztuje? Za to twoje wiebangi pare lat i kardan pada uchwyty kol sie sypia i naprawa nieoplacalna i szkoda ze kiedys nie zrobilem zdjecia tego wiebanga za 2tys co 2 kola ziemi tylko dotykaly moze chinczyki sprawdzali czy moze to nie rider
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 09:17   

dzieciaku z czym do ludzi,z takim nosem na waciki nie zarobisz ale próbować możesz dalej,nic nie potrafisz więcej powiedzieć jak tylko"plastikowe AL_KO,krew cię zlewa że nawet nieżle się sprzedaj i nic z tym nie możesz zrobić bo za cienki jesteś :mrgreen:

macie takie samo porównaie

wyglądają tak samo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

maybach_oryginal.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 40,52 KB

maybach_copy.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 56,23 KB

_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 10:08   

macie jeszcze jedno i niech nikt nie stara porównywać kosiarek Active z Wibangiem bo to nie ta półka i nie ta jakość a wygląd jak na zdjęciu

bmw_vs_byd.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 20,09 KB

_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 10 Czerwiec 2017, 15:57   

janek38, Czytanie ze zrozumieniem się kłania, kolega dorjan, napisał jasno i wyraźnie że przedstawia porządnie wykonane lawety kosiarek, a nie porównuje Weibanga do Active. Są różne szkoły prowadzenia działalności, albo sprzedajesz ludziom satysfakcje i zadowolenie z długiej eksploatacji produktu i przez rekomendacje sprzedajesz dużą ilość dobrego sprzętu, albo sprzedajesz szajs tak jak Ty i zarabiasz "na waciki" poprzez serwis. Podsumowując gdybym miał wybierać kosiarkę reklamowaną jako produkt "premium" na pewno wolałbym iść do salonu Stihla po Vikinga albo po jakąś Huske, natomiast AL-KO produkuje kosiarki gorszej jakości niż World/Weibang, a kosztuje 2x tyle. I sam dobrze o tym wiesz, tylko głupio napisać o tym na forum jak się tym handluje ;-)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 17 Czerwiec 2017, 12:23   

Brnij dalej dzieciaku w ten ślepy zaułek i tak sobie tłumacz,porządnie wykonane lawety??gdzie chyba tylko w Active,foto nie odzwierciedla stanu faktycznego i jakości,wybór miedzy chińskim a włoskim aluminium jest prosty ale nie dla ciebie,"World/Weibang" :mrgreen: do czego chcesz się podczepić :mrgreen: wybierz może coś niższej jakości :mrgreen: ,twój zapluty język jeszcze raz pokazuje zazdrość jaka cię zalewa że Weibang to zaledwie marny ułamek tego co sprzedaje AL-KOl i jak ktoś ma trochę pojęcia w zetknięciu z tym krzyżaczkiem zwanym "wałem" to wybierze normalny napęd,a z serwisem to masz racje marny zarobek na AL-KO bo rzadko trafia do serwisu
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum