Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki silnik przy dużym nachyleniu terenu
Autor Wiadomość
polaand 

Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 11:06   Jaki silnik przy dużym nachyleniu terenu

Witam wszystkich.
Proszę o radę jakiego typu silnika spalinowego w kosiarce potrzebuję aby móc kosić na skarpie o dużym nachyleniu (nawet 45stopni - nie wiem ile to %). Wiem, że instrukcje części kosiarek jakie znalazłem w necie mówią o max 20% nachyleniu terenu przy koszeniu.
Dotychczas kosiłem starą kosiarką solo (ma z 7 lat) z silnikiem Tekumseh. Katowałem ją niemiłosiernie ale dawała radę - w zasadzie dalej daje radę ale obecnie potrzebuję kosiarki z mulczowaniem. Chciałbym kupić kosiarkę z mocnym silnikiem (6-6,5 KM mam do koszenia 30 arów działki w tym duża część o naprawdę sporym nachyleniu). Po spędzeniu kilku godzin przed komputerem padło na kosiarki z silnikiem HONDY GCV 190 albo B&S Intec 65 OHV albo B&S DOV 700.
Proszę o rady.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 12:16   

Witam szukaj kosiarek z silnikiem dwusuwowym. Tecumsech posiada również takowe silniki na dzień dzisiejszy jest nawet promocja na tego typu silniki.Popytaj u dealerów sprzętu.Swojego czasu sprzedawałem kosiarki o nazwie Wicta 5KM dwusuwowe na wózku aluminiowym naprawdę polecam.
_________________
Henry58
 
polaand 

Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 16:41   

Witam.
Dzięki za informację. Właśnie dzisiaj jadąc do domu wstąpiłem do jednego znajomego sklepu i "szpecu" od kosiarek dokładnie potwierdził to co powiedziałeś - tylko dwusów.
Pozdrawiam.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum